شناسه خبر: ۱۶۱۱۳۱
لینک کوتاه کپی شد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی :

سالمندان محور وحدت در خانواده هستند

رییس هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی گفت: ما به عنوان مسلمان همه هویت ما از پیامبر است لذا باید خصلت های ایشان را به کار بسته و رعایت کنیم.

سالمندان محور وحدت در خانواده هستند

به گزارش مشهد فوری به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، رضا سلم آبادی در اختتامیه همایش کشوری تکریم سالمندان کمیته امداد، ضمن تبریک ایام و خیرمقدم به سالمندان و حاضران در همایش، بیان کرد: چه اتفاق مبارکی که در هفته وحدت، که پیامبر نماد وحدت بین مسلمین هستند، سالمندان میهمان مشهد الرضا (ع) هستند. مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ره خراسان رضوی با بیان اینکه سالمندان در خانواده، محله و منطقه خود محور وحدت هستند، گفت: ما میزبان اردوهای زیادی در مشهد هستیم از جمله اردوهای دانش آموزی و .. که دعوت کننده تمام این افراد امام رضا(ع) بوده اند، اما انرژی که در اردوهای سالمندان به ما منتقل شد، در اردوهای دیگر کمتر دیده شده است. وی افزود: سعی کردیم با نهایت عزت و کرامت این اردو برگزار شود و اگر کمبودی بوده ما را ببخشید.

535ff2f0-aded-4275-8144-afa4c4f35886

پیامبر (ص) همه وجود ما مسلمانان است

حجت الاسلام محسن کازرونی رییس هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی در اختتامیه همایش کشوری تکریم سالمندان تحت حمایت کمیته امداد، بیان کرد: پیامبر برای رحمت مبعوث شد و خداوند در سوره اسرا می فرماید: مقابل والدین خضوع و در زبان نیز رحمت داشته باشید.

رییس هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به ایام میلاد پیامبر اکرم (ص) گفت: در این ایام شخصی پا به وجود می گذارد که همه وجود او رحمت است و امیدواریم این رحمت به جان شما بنشیند و از فیوضات این ایام بهره مند شوید. وی افزود: ما در طول سال مناسبت های زیادی را پشت سر می گذاریم و این مناسبت ها فرصتی برای بهره بردن است و کودک و بزرگ تفاوتی ندارد.

حجت الاسلام کازرونی با بیان اینکه همه مسلمان هستیم و عشق ما پیامبر است، تصریح کرد: پیامبر همه وجود ماست، حضرت فرمود: هر کسی فردای قیامت می خواهد به من نزدیک ترین موقف را داشته باشد، باید این ۵ خصلت را داشته باشد: اول اینکه در سخن دروغ نگوید و صادقانه حرف بزند، در این هستی هیچ چیزی بهتر از راستی نیست. دروغ پایه دوستی را بهم می زند. وی دومین خصلت را امانت داری دانست که شامل پول، سمت و جان است، و در ادامه افزود: خصلت سوم، وفا کردن به پیمان است که می توان به پیمان ازدواج اشاره کرد.

رییس هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی ره خوش، اخلاقی را خصلت چهارم عنوان کرد و گفت: دین ما دین رحمت است و بداخلاقی در دین ما جایگاهی ندارد ، قرآن به پیامبر (ص) می فرماید: علت موفقیت تو، خوش اخلاقی بوده است. وی در خصوص آخرین خصلت، بیان کرد: کسی که به مردم نزدیک تر است، به پیامبر نزدیکترین موقف را خواهد داشت که این مورد به مسئولین ما نیز باز می گردد. حجت الاسلام کازرونی در پایان گفت: اگر این گونه عمل کردیم خوش به سعادت ما خواهد بود.

 

 

ارسال نظر