شناسه خبر: ۱۶۱۶۰۶
لینک کوتاه کپی شد

راه یابی 19 نخبه قرآنی خراسان رضوی به مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: 19 نخبه قرآنی خراسان رضوی به مرحله نهایی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بجنورد راه پیدا کرده اند.

راه یابی 19 نخبه قرآنی خراسان رضوی به مرحله نهایی مسابقات سراسری قرآن کریم

به گزارش مشهد فوری؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده بیان کرد: اسامی راه یافتگان به چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام شد و استان خراسان رضوی در مرحله نهایی این مسابقات، 19 نماینده دارد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با بیان اینکه مرحله استانی این دوره از مسابقات 18 تا 20 مرداد ماه در مشهد برگزار شد، گفت: پس از رقابت 170 متسابق قرآنی در مرحله استانی این مسابقات، نفرات برتر به صورت ضبط اثر در مرحله مقدماتی مرحله کشوری شرکت کردند که پس از داوری، 19 نخبه قرآنی استان به مرحله نهایی چهل و ششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در بجنورد راه یافتند.

وی افزود: بر اساس اعلام ستاد مرکزی مسابقات قرآن کریم، در بخش آقایان علی اصغر شم آبادی در رشته اذان، جواد رشید تولایی در رشته قرائت ترتیل، سید حامد حسینی در رشته ترتیل، صالح اختر شناس و سعید قره داشی در حفظ 20 جزء، نوید رزم جو و محمد خاکپور در حفظ کل، علی خراسانی و سیدحمزه روحانی در دعا خوانی، مسعود موحدی راد، امید حسینی نژاد و حمید حق طلب در قرائت تحقیق به مرحله نهایی مسابقات قرآن کریم راه پیدا کرده اند.

احمدزاده تصریح کرد: در بخش خانم ها نیز مرضیه میرزایی پور و فهیمه فاضلی و سیده معصومه حسینی در قرائت ترتیل، الهام حسین زاده و سیده سمانه محروقی در حفظ کل، بنت الهدی شایق در دعا خوانی و زهرا جاویدی صباغیان در قرائت تحقیق به مرحله مسابقات قرآن کریم راه پیدا کرده اند.

وی با بیان اینکه مشهد و خراسان رضوی یکی از قطب های مهم قرآنی کشور است، افزود: این رقابت‌ها در دو بخش خانم‌ها و آقایان و در بخش‌های نغماتی شامل رشته‌های تواشیح، اذان و اجرای گروه‌های هم‌خوانی و بخش آوایی شامل رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ ۲۰ و کل قرآن برگزار می‌شود، البته رشته اذان فقط ویژه آقایان است. گفتنی است؛ این دوره از مسابقات سراسری قرآن کریم از 9 لغایت 18 آذر ماه در شهر بجنورد استان خراسان شمالی برگزار می‌شود؛ برگزیدگان این رقابت‌ها به مسابقات مختلف قرآن کریم جهان اسلام در کشور های مختلف اعزام می‌شوند.

 

ارسال نظر