شناسه خبر: ۱۶۱۷۸۱
لینک کوتاه کپی شد

تولید سالانه 2450 تن گوشت توسط مددجویان روستایی/ آموزش 3000 مددجوی روستایی در حوزه کسب و کار

قائم مقام کمیته امداد خراسان رضوی، گفت: ۷۰ هزار راس دام سبک و سنگین توسط ۵۹۵۷ خانواده روستایی تحت حمایت در سطح استان نگهداری می‌شوند که در ۷ ماه گذشته ۱۶ میلیون لیتر شیر و ۲۴۵۰ تن گوشت تولید کرده‌اند.

تولید سالانه 2450 تن گوشت توسط مددجویان روستایی/ آموزش 3000 مددجوی روستایی در حوزه کسب و کار

به گزارش مشهد فوری؛ سید مصطفی موسوی ازغندی با اشاره به ارائه خدمات اشتغال کمیته امداد امام(ره) در جهت توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت به ویژه روستاییان، اظهار داشت: روستاییان و عشایر، تولیدکنندگان اصلی محصولات جامعه هستند، لذا توانمندسازی این افراد برای کمیته امداد امام (ره) از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و با پیگیری‌های انجام شده بخش عمده‌ای از این خدمات در حوزه‌های روستایی با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب بر مسئله تولید و اقتصاد پویا انجام می‌شود.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی، گفت: بخشی از خدمات حوزه اشتغال خاص خانواده‌های فاقد مهارت اولیه است که برای این منظور آموزش‌های مهارتی به خانواده‌های تحت پوشش برای ورود آنها به حوزه کسب و کار است و کمیته امداد امام (ره) در این بخش سال گذشته بیش از 3000 نفر را آموزش داده که حدود 60 درصد آن خانواده‌های ساکن در روستا را شامل می‌شود.

وی افزود: یکی از خدمت‌های خاص که به خانواده های روستایی در راستای توانمندسازی ارائه می‌شود طرح «جهاد روشنایی» با همکاری شرکت برق است که در این طرح خانواده‌های تحت حمایت به ویژه خانواده‌های سالمند، با استقرار پنل‌های خورشیدی، برق تولید و از محل فروش تولید آن به شرکت برق صاحب درآمد می‌شوند که در مدت زمانی 7 ماه گذشته حدود 290 مورد پیگیری برای نصب پنل‌های خورشیدی در محیط‌های روستایی انجام شده است.

موسوی با اشاره به تولیدات فرش مددجویان تحت حمایت نیز بیان کرد: در حال حاضر 830 کارگاه فعال با 1100 بافنده در این کارگاه‌ها و 400 بافنده انفرادی مشغول بافت فرش هستند که در 7 ماه گذشته 600 تخته فرش به متراژ 3500 متر بافته شده؛ ارزش ریالی فرش‌های بافته شده بیش از 210 میلیارد ریال است که موجب کمک به اقتصاد خانواده و روستاها شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه اشتغال، سیاست کمیته امداد امام خمینی (ره) استفاده از راهبران شغلی به عنوان افراد باتجربه در زنجیره اشتغال است تا افراد در مسیر تولید اشتغال پایدار قرار گرفته و دغدغه و نگرانی از بابت فروش محصول تولید شده نداشته باشند.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی درباره اجرای طرح‌های کارفرمایی گفت: در این طرح افراد دارای مهارت خاص و یا علاقه‌مند به فعالیت خاص به کارفرمایانی که تمایل به جذب نیرو دارند، معرفی می‌شوند؛ همچنین پرداخت بخشی از هزینه‌های بیمه اجتماعی افراد به‌کارگیری شده، از دیگر مساعدت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) در راستای اشتغال خانواده‌ها است.

وی با بیان اینکه تعدادی از روستاییان تحت حمایت در بخش پرورش دام فعال هستند که بخشی از تولید گوشت استان توسط این خانواده‌ها تامین می‌شود، گفت: 70 هزار راس دام سبک و سنگین توسط 5957 خانواده روستایی تحت حمایت در سطح استان نگهداری می‌شوند که در 7 ماه گذشته امسال، 16 میلیون لیتر شیر و 2450 تن گوشت در سال تولید کرده‌اند.

 

ارسال نظر