شناسه خبر: ۱۶۲۰۸۹
لینک کوتاه کپی شد

مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد؛

مرکز نوآوری‌های آموزشی شتاب قدمی بزرگ در راستای عملیاتی‌کردن سند تحول بنیادین است

مدیر کل مدارس و مراکز غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: رهبر انقلاب در سند تحول بنیادین به مبحث لزوم بازشناسی الگوی توسعه و پیشرفت تاکید جدی داشتند، مرکز نوآوری‌های آموزشی شتاب در راستای عملیاتی کردن این الگو قدمی بزرگ برداشته است.

مرکز نوآوری‌های آموزشی شتاب قدمی بزرگ در راستای عملیاتی‌کردن سند تحول بنیادین است

به گزارش مشهد فوری به نقل از روابط عمومی مرکز نوآوری‌های آموزشی شتاب، بهنام نیک‌نژاد در بازدید از مرکز نوآوری‌های آموزشی شتاب در مشهد گفت: رهبر انقلاب در سند تحول بنیادین به مبحث لزوم بازشناسی الگوی توسعه و پیشرفت تاکید جدی داشتند، مرکز نوآوری‌های آموزشی شتاب در راستای عملیاتی کردن این الگو قدمی بزرگ برداشته است.

وی با اشاره به سرعت زیاد نرخ رشد کشورها، تکنولوژی و انسان اظهار کرد: برخی مدارس با وجود فعالیت‌های بسیار خوبی که دارند، بعضا از این سرعت تحول جا می‌مانند اما امروز در این مجموعه شاهد بودیم که مرکز شتاب برای رشد و باروری هرچه بیشتر در کنار مدارس و خانواده‌ها خواهد بود.

مدیر کل مدارس و مراکز  غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه مجموعه‌های آموزشی همواره خواهان ارائه‌ی خدمات آموزشی با ارزش افزوده هستند، تصریح کرد: شتاب به دلیل اینکه توانسته این خلا را در سیستم آموزشی پر کند، بسیار ارزشمند است چراکه این‌گونه تحولی عظیم را در سیستم آموزشی کشور ایجاد خواهد کرد. وی ادامه داد: شتاب کسب و کارهای حوزه آموزش را بهینه کرده و توسط مشاورانش این کسب و کارهای را توسعه می‌دهد. 

نیک نژاد ارائه خدمات متنوع آموزشی و فرهنگی در مدارس غیر دولتی را اتفاق خوبی دانست و بیان کرد: همین خدمات متنوع موضوعی است که مردم و خانواده‌ها را مشتری این مدارس کرده است. ما در شهرها مدارسی داریم که از سوی مردم و خانواده‌ها مورد اقبال قرار نمی‌گیرند این مدارس باید از تجربه و دانشی که این مرکز طی بیش از دو دهه فعالیت در مدارس بعثت داشته است برای افزایش بهره‌وری و عملکرد خود بهره‌ببرند. 

بهنام نیک‌نژاد اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش در مدارس در راستای اجرایی‌سازی منویات رهبری جشنواره‌ای برای ارائه‌ی ابتکارات و خلاقیت‌های مدارس غیر دولتی تدارک دیده تا به این منظور نوآوری‌های مدارس دیده شده و به دیگر مدارس تسری پیدا کنند.

وی افزود: لذا تمامی مدارسی که می‌خواهند نوآوری‌های خود را در حوزه‌های تربیتی، فرهنگی، پژوهشی و.. ارائه دهند می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند هم‌زمان با این جشنواره بانک ابتکارات و تجارب تحول‌آفرین هم ایجاد شده تا تمامی مدارس کشور بتوانند به این بانک دسترسی داشته باشند.

 

ارسال نظر