شناسه خبر: ۱۶۲۲۶۸
لینک کوتاه کپی شد

طرح های ضیافت الهی و آرامش بهاری در 117بقعه متبرکه خراسان رضوی اجرا می شود

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی گفت: طرح آرامش بهاری و ضیافت الهی از ۲۲ اسفندماه جاری تا ۲۳ فروردین‌ماه سال آینده در ۱۱۷ بقعه شاخص استان برگزار می‌شود.

طرح های ضیافت الهی و آرامش بهاری در 117بقعه متبرکه خراسان رضوی اجرا می شود

به گزارش مشهد فوری به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده بیان کرد: طرح های ضیافت الهی و آرامش بهاری از ۲۲ اسفند ماه سال جاری تا ۲۳ فروردین سال ۱۴۰۳ در 117 بقعه متبرکه استان اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین محمد احمدزاده بیان کرد: طرح های ضیافت الهی و آرامش بهاری از ۲۲ اسفند ماه سال جاری تا ۲۳ فروردین سال ۱۴۰۳ در 117 بقعه متبرکه استان اجرا می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: هر ساله در ایام نوروز و آغاز سال نو، خیل عظیمی از زائرین و مجاورین به زیارت آستان مقدس امام زادگان و بقاع متبرکه مشرف می شوند و سال خود را در جوار این اماکن مقدس آغاز می کنند. وی در خصوص برنامه های طرح ضیافت الهی افزود: تشکیل قرارگاه ویژه برنامه های ضیافت الهی و آرامش بهاری، غبارروبی و آماده سازی فضای بقعه، آماده سازی مکان خیمه های معرفت، هماهنگی با سرگروه های تبلیغی جهت درخواست مبلغین متخصص برای بخش های مختلف خیمه های معرفت اعم از غرفه کودک، کارشناس چندرسانه ای، تربیت فرزند و...، نصب ادعیه روزانه و اعمال مشترک ماه مبارک رمضان در بقاع مجری طرح و جمع آوری تبلیغات آرامش بهاری از جمله برنامه های اجرایی این طرح می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین احمدزاده گفت: فعالیتهای عبادی و تبلیغی، برپایی نماز جماعت در 50 بقعه متبرکه، سخنرانی و بیان احکام شرعی، برگزاری مراسم قرائت دعای افتتاح و یا دعای ابوحمزه ثمالی در بقاع متبرکه، برگزاری مراسم مناجات خوانی با حضور مداحان شاخص در بقاع متبرکه از دیگر فعالیت ها در طرح ضیافت الهی می باشد.

وی با اشاره به فعالیتهای قرآنی بقاع متبرکه در عید نوروز گفت: برگزاری جلسات تفسیر، محافل انس با قرآن، ترتیل‌خوانی، جزءخوانی، برنامه ریزی جهت برپایی کرسی های تفسیر قرآن کریم با استفاده از اساتید تفسیر، اعزامی از حوزه علمیه قم، برنامه ریزی و تعامل با جامعه قرآنی استان به منظور جلب مشارکت ایشان در اجرای هرچه باشکوه‌تر محافل انس با قرآن کریم و جلسات ترتیل‌خوانی. اجرای مراسم جزء خوانی و محافل انس با حضور قاریان بین‌المللیِ، کشوری و استانی در بیش از 35 بقعه متبرکه اجرای برنامه‌های ویژه بانوان، جوانان ونوجوانان شامل بیان احکام تخصصی، کلاس‌های قرائت و روخوانی، ترتیل‌خوانی قرآن کریم، جلسات تفسیری و اخلاقی، داستان‌های قرآنی، مباحث اخلاقی و اجتماعی از فعالیت های قرآنی می باشد.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی افزود: برپایی سفره های افطاری ساده، برپایی خیمه های معرفت، پاسخگویی به سوالات شرعی، تربیت فرزند، گفتمان‌های دینی، تصحیح قرائت نماز، کودک و نوجوان، مشاوره و ... با حضور روحانی متخصص، برپایی غرفه تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در قالب این طرح اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری ویژه برنامه "خدیجه مادر امت" همزمان با دهم رمضان و جشن ولادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) درباره متبرکه استان، گفت: سفره‌های کریمانه افطار از محل نیات مذهبی منطبق و کمک‌های مردمی به میمنت ولادت امام حسن مجتبی(ع) با مشارکت مراکز افق بقاع متبرکه گسترده می شود، همچنین مراسم شب‌های قدر، شب و روز شهادت و شام غریبان امیرمؤمنان علی(ع)، مراسم روز قدس جمعه و نماز عید سعید فطر در بقاع متبرکه شاخص استان برگزار خواهد شد.

image_2024-03-10_14-52-32

طرح آرامش بهاری با حضور ۱۰۰ روحانی

حجت الاسلام والمسلمین احمدزاده در خصوص طرح آرامش بهاری با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰۰ روحانی در بقاع متبرکه ویژه این ایام، گفت: برگزاری مراسم تحویل سال نو در جوار امام زادگان و بقاع متبرکه و اولین ویژه برنامه قرار دوازدهم در بقاع متبرکه دارای ظرفیت در روز 12 فروردین، اقامه نماز جماعت، برپایی بیش از 45 خیمه و غرفه معرفت با عناوینی همچون کودک و نوجوان، مشاوره و پاسخگویی به مسائل شرعی، همه واقف باشیم ، چند رسانه ای، عفاف و حجاب، قرآنی و ..در طرح آرامش بهاری اجرا می شود.

وی افزود: تهیه و توزیع محصولات فرهنگی، برپایی نمایشگاه در موضوعات ایثار و شهادت، خانواده، جنگ نرم، چند رسانه ای و غیره، برگزاری مسابقات فرهنگی به صورت روزانه در بقاع متبرکه و خیمه های معرفت، برگزاری مراسمات مذهبی و انقلابی و مراسم تحویل سال نو، برگزاری بیش از 1000 سخنرانی، بیان احکام و برگزاری مراسم ادعیه از دیگر برنامه های بقاع متبرکه در طرح آرامش بهاری می باشد.

مدیرکل اوقاف وامور خیریه خراسان رضوی از اسکان زائرین در بقاع متبرکه و اماکن موقوفه همچون حسینیه ها خبر داد و افزود: پذیرایی و اطعام زائرین در بقاع متبرکه، ارائه خدمات سلامت به زائرین در ایستگاه های سلامت مستقر در بقاع متبرکه از جمله برنامه های رفاهی می باشد که در این ایام اجرا می شود. وی در پایان از اجرای طرح دست های مهربانی با هدف خدمت رسانی به نیازمندان خبر داد.

ارسال نظر