شناسه خبر: ۱۶۲۴۴۵
لینک کوتاه کپی شد

۲۲۸ خانوار سیل‌زده خراسان رضوی لوازم خانگی نو دریافت کردند

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: ۲۲۸ خانواده آسیب دیده از سیل اواخر اردیبهشت این استان، در کمتر از یک ماه لوازم خانگی نو و رایگان دریافت کردند.

۲۲۸ خانوار سیل‌زده خراسان رضوی لوازم خانگی نو دریافت کردند

به گزارش مشهد فوری؛ سید رضا عباسی نیشابوری افزود: ۱۲۰ خانواده از این تعداد در مشهد و ۵۳ خانوار از شهرستان فریمان و بقیه از شهرستان های درگز، نیشابور و کلات هستند.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در مجموع از هفت نوع لوازم خانگی، ۵۸۰ قلم کالا به خانواده های آسیب دیده از سیل اهدا کرده و هر خانواده به تناسب میزان خسارت، یک یا تعدادی از این لوازم منزل را دریافت کرده است.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: در مجموع ۳۰۰ خودرو آسیب دیده از سیل نیز در استان شناسایی شده است که ۲۳۰ دستگاه از مشهد، ۳۵ دستگاه از فریمان و بقیه از دیگر شهرستان‌ها هستند.

عباسی افزود: پیگیر تامین بودجه بیشتر هستیم تا بتوانیم به مالک هر خودرو و به تناسب آسیب وارد شده از سیل تا مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت کنیم. وی اضافه کرد: آسیب وارده شده به خودروها در مشهد بابت تگرگ اردیبهشت مشمول پرداخت خسارت ذکر شده نمی شود.

بارش‌های رگباری اواخر اردیبهشت همراه با تگرگ و وقوع سیلاب مناطق مختلف شهری و روستایی خراسان رضوی را فرا گرفت که افزون بر ایجاد خسارت‌های فراوان به بخش راه، کشاورزی و زیرساخت‌های آب و برق، سبب جان باختن ۱۰ نفر در مشهد و فریمان شد.

 

ارسال نظر