شناسه خبر: ۱۶۲۱۶۴
لینک کوتاه کپی شد

هشدار هواشناسی، امدادگران هلال احمر خراسان رضوی را به حالت آماده‌باش درآورد

مدیر عامل جمعیت هلال‌ احمر استان خراسان رضوی گفت: هشدار نارنجی هواشناسی مبنی بر پیش‌بینی وقوع برف و باران، امدادگران هلال احمر این استان را به حالت آماده‌باش درآورد.

هشدار هواشناسی، امدادگران هلال احمر خراسان رضوی را به حالت آماده‌باش درآورد

به گزارش مشهد فوری؛ محسن ذاکریان افزود: اکنون امدادگران و نجات‌گران جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در حالت آماده باش کامل هستند تا در صورت بروز حوادث احتمالی، خدمات لازم را به مردم ارائه کنند.

وی بیان کرد: تعداد ۲۵ پایگاه امداد و نجات ثابت جاده‌ای، سه پایگاه موقت، یک تیم واکنش سریع به استعداد ۱۴۵ نفر در حالت آماده باش قرار دارند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی افزود: در این قالب تعداد ۳۰ دستگاه آمبولانس و ۲۷ دستگاه «ست نجات» نیز در اختیار امدادگران و نجاتگران قرار دارد.

وی ادامه داد: در پایگاه های امداد و نجات و مراکز عملیاتی ضمن آمادگی اسکان موقت، پیش بینی بسته های غذایی و اقلام ضروری نیز صورت گرفته است.

ذاکریان اظهار کرد: با توجه به احتمال بارش باران و بروز برف و بوران به مسافران توصیه می‌شود از تردد غیرضرور در جاده‌ها پرهیز و همچنین کوهنوردان از صعود به ارتفاعات در طی این مدت خودداری کنند.

وی با بیان اینکه بنابر تجربه پیش آمده در بارش اخیر برف در استان خراسان رضوی، پیست اسکی شیر باد در نزدیکی مشهد به صورت موقت تا پایان احتمال بارش برف بسته است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی افزود: سامانه ۱۱۲، ندای امداد جمعیت هلال‌احمر به صورت ۲۴ ساعته پاسخگو بوده و آماده اعزام نیروهای امدادی برای کمک‌رسانی به هموطنان است.

به گزارش ایرنا، هواشناسی خراسان رضوی همگام با وقوع بارش باران و برف و افت دما در این استان هشدار سطح نارنجی صادر کرد، این سامانه از امروز فعال شده و فعالیت آن تا اواسط هفته ادامه دارد

 

ارسال نظر