شناسه خبر: ۱۶۰۳۴۷
لینک کوتاه کپی شد

۳۰ درصد سرقت‌های مشهد مربوط به داخل و قطعات خودرو است

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی گفت: نزدیک به ۳۰ درصد سرقت‌های مشهد مربوط به داخل و قطعات خودرو است و اگر این خودروها در پارکینگ قرار گیرند دغدغه‌های زائر و مجاور کاهش می‌یابد.

۳۰ درصد سرقت‌های مشهد مربوط به داخل و قطعات خودرو است

سردار محمد کاظم تقوی، عصر دیروز، ۲۱ آذرماه در مراسم بهره‌برداری از پارکینگ هوشمند هشت‌آباد مشهد اظهار کرد: امروز شاهد هستیم برای تکریم‌ زائران و مجاوران خدماتی توسط خادمان شهر ارائه می‌شود. افتتاح این پارکینگ از دو جنبه اهمیت دارد یکی از باب امنیت و دیگری رفاه همشهریان. هر خودرویی که در پارکینگ قرار بگیرد در بخش امنیت سرقت‌ها را کاهش خواهد داد.

وی ادامه داد: با این پروژه علاوه بر اینکه در رفت و آمد تسهیل می‌شود، آرامش را ملاحظه خواهیم کرد.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی افزود: نزدیک به ۳۰ درصد سرقت‌های مشهد مربوط به داخل و قطعات خودرو است و اگر این خودروها در پارکینگ قرار گیرند دغدغه‌های زائر و مجاور کاهش می‌یابد.

تقوی ضمن اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص خدمت به مردم، گفت: لذا از این فرمایش نتیجه میگیریم که ما نیز در عرصه خدمت می‌توانیم کارهایی انجام دهیم که در طول تاریخ و برای شهر مشهد ماندگار باشد؛ این فرصت برای شورا و شهرداری بی‌بدیل خواهد بود؛ این هماهنگی و همکاری بین مسئولان و مدیریت شهری بی‌سابقه بوده است و امیدواریم بتوانیم در همه عرصه‌ها مشهد را با سرعت سرو سامان دهیم.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: امسال عید زودرس داریم و ماه شعبان و رجب را پیش رو داریم اگر در گذشته زائر به مشهد می‌آمد و ١٠ روز ماندگاری داشت امروز سفرها تقسیم و کوتاه شده است و قطعا در این دوماه و ماه رمضان ورود زائران کمتر از عیدنوروز نخواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، وی اضافه کرد: لذا لازم است به چند زیر ساخت توجه شود؛ انتقال مسافران با قطار شهری می‌تواند مرهمی بر ترافیک باشد. باید پروژه خط انتقال زائران به حرم مطهر را به نتیجه برسانیم. ما ۶٠ روز مناسبتی داریم که به اجبار باید محدودیت‌هایی برای مشهد داشته باشیم و این عدد و رقم بالایی است.

تقوی با طرح این سوال که احیای پارکینگ در سال گذشته به ۱۶ هزار رسید، آیا این کافی است؟ گفت: امسال افزایش ۳۸ درصدی ورود و خروج به استان را نسبت به سال گذشته داشتیم؛ لذا باید طرح‌های ویژه‌ای در معبرهای اصلی در خیابان امام رضا(ع) و طبرسی داشته باشیم. همچنین در خصوص شارستان تقاضا داریم نگاه ویژه‌ای صورت بگیرد و از خیابان طبرسی نیز نباید غافل شد، قطعا طرح‌های زود بازده، مقطعی و همچنین طرح‌های دراز مدت به این مجموعه کمک خواهد کرد.

منبع: ایسنا

368

ارسال نظر