شناسه خبر: ۱۶۰۸۰۵
لینک کوتاه کپی شد

هوای کلانشهر مشهد سالم است

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:پایداری هوا طی بیش از یک هفته اخیر موجب شده کیفیت هوای کلانشهر مشهد در یازدهمین روز از خردادماه نیز در شرایط سالم برای تنفس شهروندان قرار داشته باشد.

هوای کلانشهر مشهد سالم است

مهدی اله‌پور بیان کرد: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته با عدد۷۴ نشانگر هوای سالم است و شاخص کنونی هوای این کلانشهر در یک تا ۲ ساعت گذشته نیز با عدد ۹۱ از سالم بودن هوا حکایت دارد.

وی با بیان این که کیفیت هوا در منطقه طرق در شرایط پاک و در منطقه شهید مفتح در شرایط آلوده و وضعیت هشدار است اضافه کرد: شاخص کیفیت هوا در سایر ۲۱ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط سالم گزارش شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در روزهای دارای هوای سالم و پاک به شهروندان توصیه می‌شود پیاده روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای با هوای آلوده از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی همچنان با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش ایرنا ، قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود./ایرنا

منبع: ایرنا

368

ارسال نظر