شناسه خبر: ۱۶۰۷۹۶
لینک کوتاه کپی شد

‌آبرسانی سپاه به ‌۱۲۰ روستای خرا‌سان رضوی

معاون بهره‌برداری و توسعه آب، شرکت آبفای خراسان رضوی گفت: آبرسانی به ‌۱۲۰ روستا در سطح استان توسط نیروی زمینی سپاه در دست اقدام است.

‌آبرسانی سپاه به ‌۱۲۰ روستای خرا‌سان رضوی

مهدی جهان طلب در حاشیه مراسم تکریم و معارفه رئیس آبفای شهرستان گناباد اظهارداشت: هر اتفاقی که در خط لوله انتقال آب به گناباد رخ دهد 250 میلیون تومان هزینه در بر دارد، یعنی هر 4 اتفاقی که رخ دهد یک میلیارد تومان هزینه دارد و این در حالی است که خط انتقال آب گناباد پس از خط انتقال سد دوستی بزرگترین خط انتقال است.

وی ادامه داد: ارزان ترین کالای خدماتی آب است با بیشترین هزینه نگهداری که در خدمت مردم قرار می‌گیرد از این رو موضوع صرفه جویی به صورت جدی باید توسط مردم انجام شود و این در حالی است که بالاترین و بیشترین حجم پروژه آبی از نظر ریالی در گناباد است.

معاون بهره برداری و توسعه آب،شرکت آبفای خراسان رضوی گفت: در بحث مدیریت مصرف آب باید بیشتر کار شود چرا که در گناباد حدود 6 الی 7 هزار مسکن جدید نهضت ملی از همین مقدار آب موجود باید خدمات دهی شوند.

جهان طلب بیان کرد: موضوع آبرسانی به بیش از 120 روستا در سطح استان توسط نیروی زمینی سپاه در دست اقدام است که بیش از 42 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی خاطرنشان کرد:در قالب طرح جهاد آبرسانی به 106 هزار نفر تأمین آب صورت می‌گیرد که تا کنون در 15 روستا با جمعیت 23 هزار نفر اجرا شده است.

معاون بهره برداری و توسعه آب،شرکت آبفای خراسان رضوی در خصوص میزان اعتبارات اعلام کرد: از دو ردیف اعتبارات مجتمع های ملی و تملک دارایی 2 هزار 700 میلیارد ریال برای آبرسانی به 30 روستا در نظر گرفته شده است.

جهان طلب در خصوص پروژه های در دست اقدام نیز اظهارکرد: در شهر تربت حیدریه خط انتقال 13 کیلومتری با اعتبار 30 میلیارد تومان، در شهر روشناوند ساخت منبع ذخیره آب 10 هزار متر مکعبی و حفر پنج حلقه چاه، اجرای 18 کیلومتر خط انتقال و ساخت مخزن و ایستگاه پمپاژ در فریمان را در دست اقدام داریم.

گفتنی است با حضور معاون آبفای خراسان رضوی از خدمات 26 ماهه جواد سالاری تقدیر و مجید اکراد به عنوان مدیر آبفای شهرستان گناباد معرفی شد./تسنیم

منبع: تسنیم

368

ارسال نظر