شناسه خبر: ۱۶۱۱۳۴
لینک کوتاه کپی شد

افزایش صادرات ریلی از مرز سرخس خراسان رضوی به آسیای مرکزی

مدیر کل راه آهن خراسان گفت: صادرات ریلی کالا از مرز سرخس خراسان رضوی با ترکمنستان به دیگر کشورهای آسیای مرکزی در ۶ ماهه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشت.

افزایش صادرات ریلی از مرز سرخس خراسان رضوی به آسیای مرکزی

به گفته مشهد فوری؛ مصطفی نصیری در خصوص افزایش صادرات ریلی از مرز سرخس گفت: در بازه زمانی یاد شده ۴۸۵ هزار تن کالا از این مرز ریلی به کشورهای آسیای مرکزی صادر شده که ۴۶۷ هزار تن معادل ۹۶ درصد آن از مبدا خراسان رضوی بارگیری شده است.

وی ادامه داد: در مجموع ۲۸۰ هزار تن از کالای صادراتی یاد شده در ایستگاه باری شهید مطهری مشهد بارگیری شده است.

مدیر کل راه آهن خراسان گفت:کشورهای ترکمنستان، تاجیکستان و ازبکستان به ترتیب مقصد کالای صادراتی حمل شده از گذرگاه ریلی سرخس بوده اند و سیمان، مصالح ساختمانی و مواد صنعتی و شیمیایی به ترتیب بیشترین اقلام صادراتی بوده اند.

نصیری ورگ افزود: در بازه زمانی یاد شده ۶ هزار و ۴۰۰ دستگاه واگن باری توسط بخش خصوصی در قالب واگن "امدادی" از کشورهای آسیای مرکزی برای انجام صادرات و ترانزیت تامین شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال هفت درصد رشد داشته است.

گذرگاه مرزی سرخس در انتهایی ترین منطقه شمال شرق ایران در استان خراسان رضوی، ۱۸۵ کیلومتری شمال شرق مشهد و هم مرز با ترکمنستان واقع شده است و از مبادی مهم تجارت کشور به ویژه با کشورهای آسیای مرکزی محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر