شناسه خبر: ۱۶۲۰۴۰
لینک کوتاه کپی شد

برخورد تعزیرات حکومتی با گران‌فروشی بلیت هواپیما /

محکومیت بیش از ۱۳ شرکت هواپیمایی متخلف در خراسان رضوی

طرح نظارتی تعزیرات حکومتی ویژه شرکت‌های هواپیمایی در استان خراسان رضوی آغاز شد.

محکومیت بیش از ۱۳ شرکت هواپیمایی متخلف در خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری؛ مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان‌رضوی گفت: با توجه به افزایش غیرقانونی نرخ بلیت هواپیما توسط بعضی از شرکت‌های هواپیمایی و اعلام نارضایتی مردم از این موضوع در همین راستا طرح نظارتی ویژه آژانس‌های هواپیمایی و ایرلاین‌های هواپیمایی با هدف نظارت بر قیمت‌های بلیت هواپیما در گشت مشترک تعزیرات حکومتی از ۲۵ دی ماه آغاز شد.  

سیدمرتضی مدنی افزود: این طرح با رویکرد پیشگیرانه از افزایش غیرقانونی نرخ بلیت هواپیما، کنترل نرخ مصوب بلیت و تشدید نظارت‌ها و جلوگیری از گران‌فروشی با همکاری دیگر دستگاه‌های نظارتی در حال انجام است.  

وی گفت: از زمان آغاز طرح نظارت بر شرکت هواپیمایی اکیپ‌های گشت مشترک تعزیرات حکومتی به همراه سایر دستگاه‌های نظارتی در بازرسی‌های انجام گرفته تعداد چهار شرکت هواپیمایی متخلف را به اتهام گران‌فروشی برای اعمال قانون به تعزیرات حکومتی معرفی کردند.  

وی افزود: با توجه به اختیارات قانونی تعزیرات حکومتی دفاتر هواپیمایی متخلف علاوه بر ۱۰ برابر جریمه میزان تخلف، به اشد مجازات و تعطیلی واحد نیز محکوم می‌شوند.  

به گفته سیدمرتضی مدنی از ابتدای سال تاکنون بیش از ۱۳ شرکت هواپیمایی متخلف به اتهام گران‌فروشی به میزان تخلف ۵۶ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال در تعزیرات حکومتی خراسان رضوی محکوم شدند.  

مدیرکل تعزیرات حکومتی در پایان خاطرنشان کرد: شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند قیمت‌های بلیت را به نرخ مصوب برگردانند در غیر این‌صورت در چهارچوب قانون با برخوردی جدی و قاطع از ناحیه تعزیرات حکومتی مواجه خواهند شد، همچنین مردم شریف استان نیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه دفاتر هواپیمایی می‌توانند گزارش شکایت خود را در سامانه شکایات Tazirat۱۳۵.ir ثبت کنند، تا با قید فوریت به تخلف اعلامی رسیدگی شود.    
 
منبع : شهرآرا 

 

ارسال نظر