شناسه خبر: ۱۶۲۰۹۰
لینک کوتاه کپی شد

مدیرکل امور مالیاتی استان:

بیش از ۸۵ هزار میلیارد ریال «کتمان درآمد و فروش» در خراسان رضوی شناسایی شد

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی گفت: تعداد ۱۱۸ پرونده مالیاتی با عنوان «کتمان درآمد و فروش» در اجرای ماده ۱۸۱ قانون مالیات‌های مستقیم بازرسی شده است، به گونه‌ای که میزان کتمان فروش استخراج شده به ارزش ۸۵ هزار و ۷۶۹ میلیارد ریال تحت عنوان فرار مالیاتی می‌باشد که از محل شناسایی این موارد بیش از ۸ هزار میلیارد ریال مالیات وصول‌شده است.

بیش از ۸۵ هزار میلیارد ریال «کتمان درآمد و فروش» در خراسان رضوی شناسایی شد

به گزارش مشهد فوری؛ شاکررضا مریدی اظهار کرد: با توجه به تشکیل اداره مبارزه با پولشوئی و فرار مالیاتی و رصد میدانی کارکنان این اداره، افزایش میزان وصولی اداره کل از محل مبارزه با فرار مالیاتی و دستیابی به منابع جدید، تامین شده است.

وی افزود: تعداد ۱۱۸ پرونده مالیاتی با عنوان «کتمان درآمد و فروش» در اجرای ماده ۱۸۱ قانون مالیات‌های مستقیم بازرسی شده است، به گونه‌ای که میزان کتمان فروش استخراج شده به ارزش ۸۵ هزار و ۷۶۹ میلیارد ریال تحت عنوان فرار مالیاتی می‌باشد که از محل شناسایی این موارد بیش از ۸ هزار میلیارد ریال مالیات وصول‌شده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های مهم این اداره کل، تکریم مودیان مالیاتی، حمایت از تولید و رعایت عدالت مالیاتی می‌باشد و افزایش وصولی براساس شناسایی مودیان جدید و بدون فشار بر مودیان موجود بوده است.

 

ارسال نظر