شناسه خبر: ۱۶۲۴۳۲
لینک کوتاه کپی شد

حذف دارایی های شرکت تعاونی بانک صادرات خراسان رضوی

حذف شرکت تعاونی پنجاه ساله توسط تعاونی تازه تاسیس توسعه و تجهیز باغداری میثاق سپهر، شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک صادرات استان‌های خراسان و مسائل پیش‌آمده در خصوص انتخابات هیات مدیره داستان عجیبی دارد. ۱۰۵ هکتار زمین توسط شرکت تعاونی خریداری می‌شود، اما از سر فصل دارایی‌های شرکت حذف می‌گردد.

حذف دارایی های شرکت تعاونی بانک صادرات خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری؛ محمدرضا نیکو، رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک صادرات استان‌های خراسان، در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۷۶؛ ۱۰۵ هکتار زمین در پیچ ساغروان بنام شرکت تعاونی خریداری شد. تا سال ۹۶ این اراضی توسط خود هیات مدیره اداره می شد.

وی با بیان عضویت پنج هزار نفر از کارمندان بانک صادرات در شرکت تعاونی هستند، افزود: در سال ۹۶ توسط عده‌ای از همکاران بازنشسته تربت حیدریه و گناباد که در مشهد ساکن بودند، با تشکیل هیات امنای زمینهای بوستان سپهر بانک صادرات ایران اقدام به تصرف غیر قانونی این اراضی می نمایند در سال ۹۸ که هیات مدیره جدید شرکت انتخاب می شوند با این افراد جلسه برگزار می‌کند تل موارد قانونی را به آنان یادآوری نماییند که شرکت تعاونی، هیات مدیره و مدیرعامل دارد وهمچنین توانایی اداره دارایی شرکت را نیز دارد.

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک صادرات خراسان با اشاره به اینکه این اراضی از سرفصل دارایی‌های شرکت حذف شده بود، تا اثری از این دارای در حسابداری شرکت نباشد اظهار کرد: اداره تعاون کارشناسی را جهت بررسی موضوع به شرکت می فرستد تا موضوع بررسی و گزارش شود. در بند سه این گزارش که دارایی شرکت است، اعلام شده که این اراضی در دارایی های شرکت ثبت نشده که باید مجدداً ثبت گردد.

نیکو عنوان کرد: در سال ۹۸ در ۱۵ مورد از این افراد شکایت کردیم که در بازپرسی ۲۱۶ است و هنوز به دادگاه نرفته است. در تاریخ ۱۴۰۰/۲/۲۹ مجمع برگزار کردیم و به علل بحث‌های مالی، موازی کاری، معاملات غیرقانونی و فروش سهام همکارانی که فوت کرده‌اند، ۱۱ نفر  از اعضای شرکت را اخراج کردیم. بعد از پایان زمان مسئولیت هیات مدیره که مقارن با ایام کرونا بود، چندین بار تقاضای برگزاری مجمع عمومی و انتخاب هیات مدیره داشتیم که ستاد کرونا اجازه این کار را نداد و عنوان داشتند که برگزاری هرگونه تجمع در حال حاضر وتا زمان فروکش کردن ویروس کرونا ممنوع است.

وی ادامه داد: اداره تعاون با همکاری اعضای اخراج شده در مجمع ۱۴۰۰تعاونی بانک صادرات اقدام به برگزاری مجمع در سال ۱۴۰۱ وبر خلاف پروتکل ستاد کرونا می نمایید وبا انتخاب همین اعضا اخراج شده به عنوان اعضای هیات مدیره وبازرسان اصلی وعلی بدل  می کنند این در حالی است که این افراد از شرکت اخراج شده بودند و برای عضویت مجدد باید مجمع فوق العاده و موافقت اعضا گرفته می‌شد.

رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک صادرات استان‌های خراسان با عنوان نمودن اینکه در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، حدود ۵۰ نفر از اعضا شکایتی را به دادگاه تقدیم کرده‌اند ودر خواست ابطال مجمع برگزار شده از سوی اداره تعاون را کرده اند افزود: درابتدا شعبه رای به عدم ثبت هرگونه تغیرات صادر کرد اما متاسفانه بعدا با لغو دستور خود موجبات گرفتاری های فراوانی را برای شرکت وپرسنل آن واعضا به وجود آورد.

وی افزود: ما علاقه‌ای به ماندن در هیات مدیره نداریم، اما شرکت را به نا‌اهلان تحویل نمی‌دهیم. باید این انتخابات ابطال شود و در یک مجمع عمومی دیگر با حضور اکثریت اعضای شرکت ونمایندگان سازمان متولی انتخابات مجددابرگزار گردد.

غلامرضا ناصری، مدیرعامل شرکت تعاونی مصرف کارکنان بانک صادرات استان‌های خراسان نیز بیان داشت: من مسئول اجرایی بودم که خط مشی را که هیات مدیره تعیین می کرد. اجرا وپیگری می کردم واین امر به استناد آیین نامه های وزارتخانه تعاون وقوانین آن است.

وی درادامه افزود: از آنجایی که اداره تعاون هیچ دسترسی به اسامی واعضا شرکتهای تعاونی ندارد اسامی و لیست اعضای شرکت تعاونی بانک صادرات را از کجا وچگونه وتوسط چه کسانی تایید شده است تهیه کرده که است،چون این فقط مدیران وبازرسان شرکت هستند که مجوز قانونی برای این کار را به استناد ماده ۱۶ آیین نامه بخش تعاون در اقتصاد را دارند که این مهم هیچگاه انجام نشده است.

ارسال نظر