شناسه خبر: ۱۶۲۴۴۶
لینک کوتاه کپی شد

اجرا و بهره‌برداری از ده‌ها طرح آب و فاضلاب مشهد در دولت سیزدهم

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد به اجرا و بهره‌برداری از ده‌ها پروژه بزرگ آب و فاضلاب مشهد در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: در دولت سیزدهم پروژه‌های بسیار مهم در دست اقدام است که مدیریت بحران شدید آب در دومین کلانشهر کشور و نیز افزایش ظرفیت تصفیه فاضلاب را شاهد هستیم.

اجرا و بهره‌برداری از ده‌ها طرح آب و فاضلاب مشهد در دولت سیزدهم

به گزارش مشهد فوری؛ حسین اسماعیلیان اظهار کرد: با توجه به خشکسالی‌های چند سال اخیر و تنش بسیار شدید آبی مشهدالرضا (ع) اقدامات ارزنده، مهم و ماندگاری توسط دولت سیزدهم در حوزه آب و فاضلاب شهر مشهد صورت گرفت، از آن جمله می‌توان به اجرای عملیات اصلاح شبکه خطوط انتقال آب به طول ۳۲۷ کیلومتر و حفر ۲۷۶ حلقه چاه برای تامین آب شرب زائران و مجاوران امام هشتم اشاره کرد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد بیان کرد: با حمایت‌های مقام عالی وزارت نیرو در دولت سیزدهم درحالی که کلانشهر مشهد با ۴ سال خشکسالی متوالی مواجه بود، پروژه اجرای ۲۸۷ کیلومتر خطوط انتقال و تکمیل ۹۰ هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب با موفقیت اجرا و به بهره‌برداری رسید.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بخش فاضلاب خاطرنشان کرد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بیش از ۲۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب و یک باب تصفیه‌خانه فاضلاب به ظرفیت ۵۰ هزار متر مکعب در شبانه روز اجرا شده و پیشبرد عملیات اجرایی ۳ تصفیه‌خانه فاضلاب با حجم تصفیه ۱۶۴ هزار متر مکعب طی شبانه‌روز در دست اقدام است.

اسماعیلیان اظهار کرد: طی این مدت بیش از ۴۴ هزار انشعاب فاضلاب نیز نصب شده که نقش بسزایی در استفاده مجدد از آب و حفظ محیط زیست و منابع زیرزمینی خواهد داشت.

 

ارسال نظر