شناسه خبر: ۱۶۱۶۵۸
لینک کوتاه کپی شد

هزینه تولید تخم مرغ در خراسان رضوی ۱۴ درصد افزایش یافته است

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: هزینه تولید تخم مرغ در استان به ازای هر کیلوگرم محصول ۷۰ هزار ریال و معادل ۱۴ درصد از فروردین امسال افزایش یافته است.

هزینه تولید تخم مرغ در خراسان رضوی ۱۴ درصد افزایش یافته است

به گزارش مشهد فوری؛ سید حسین موسوی‌نژاد افزود: قیمت تخم مرغ در پایان ماه رمضان امسال با نظر وزارت جهاد کشاورزی ۵۶۰ هزار ریال برای مصرف کننده شد و دولت متعهد شد قیمت نهاده‌های مصرفی این بخش و در مجموع هزینه تولید در بخش تخم مرغ افزایش نداشته باشد اما متاسفانه شاهد روند افزایش هزینه های تولید هستیم.

وی ادامه داد: به دلیل تغییر نرخ ارز، قیمت کنجاله سویا ۱۱ درصد، هزینه حمل و نقل ۲۵ درصد و بهای مکملها و ویتامینهای مصرفی ۲۰ درصد از ابتدای امسال تا کنون گران شده است که این امر بر روی تولیدکنندگان تخم مرغ فشار مضاعفی را وارد می‌آورد.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: اگرچه تولیدکنندگان در استان تلاش می کنند تا به وعده خود برای تامین تخم مرغ عمل کنند اما لازم است دولت نیز در این زمینه آنها را یاری دهد.

خراسان رضوی با تولید روزانه ۴۵۰ تن تخم مرغ رتبه دوم تولید این محصول را در کشور پس از استان اصفهان دارد و میزان تولید تخم مرغ در این استان بیش از دو برابر نیاز مصرف مردم این خطه است.

در حال حاضر حدود ۹ میلیون قطعه مرغ تخمگذار در خراسان رضوی وجود دارد و روزانه ۲۰۰ تن از تخم مرغ تولیدی در داخل استان به مصرف می‌رسد و تخم مرغ تولیدی اضافه بر نیاز نیز یا به کشورهای همسایه صادرات و یا به سایر استانهای کشور ارسال می‌شود.

هم اکنون ۲۹۹ واحد تخم‌گذار با ظرفیت ۱۰ میلیون و ۶۳ هزار و ۸۱۰ قطعه در خراسان رضوی مجوز فعالیت دارد که حدود ۹ میلیون قطعه از این ظرفیت فعال است.

 

ارسال نظر