شناسه خبر: ۱۶۰۱۷۱
لینک کوتاه کپی شد

خدمت رسانی به حدود 42 هزار زائر اربعین حسینی در کربلا معلی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: از ابتدای راه اندازی موکب امام رضا (ع) در کربلای معلی تاکنون به 41 هزار و 800 زائر اربعین خدمت رسانی شده است.

خدمت رسانی به حدود 42 هزار زائر اربعین حسینی در کربلا معلی

به گزارش مشهد فوری ، حجت الاسلام محمد احمدزاده بیان کرد: هر ساله در ایام اربعین حسینی، موکب امام رضا(ع) به همت اداره کل اوقاف خراسان رضوی و از محل موقوفات مرتبط و کمک خیرین در کربلا معلی برپا می شود و به زائران اربعین خدمات رفاهی و فرهنگی ارائه می کند.

وی با اشاره به اینکه در دو سال اخیر به علت شیوع بیماری کرونا متاسفانه نتوانستیم به زائران خدمت کنیم، گفت: امسال نیز این موکب از 17 شهریور راه اندازی شده و تا روز اربعین حسینی خدمت رسانی خواهد کرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی تصریح کرد: از ابتدای برپایی این موکب تا کنون در سال جاری، بیش از 4490 نفر پذیرایی شامل چای شربت و... شده است و 3168 نفر اسکان یافتند،

وی با بیان اینکه با برپایی نانوایی سیار بیش از ۲۴ هزار قرص نان پخته و میان زائران توزیع شده است، گفت: ۹۴۳۰ نفر از زائران در سه نوبت اطعام شده است.

حجت الاسلام احمدزاده افزود: خدمات دارو و درمان با حضور پزشک و پرستار در موکب امام رضا(ع) ارائه می شود و تاکنون به ۳۴۹ نفر خدمات ارائه شده است.

316

ارسال نظر