شناسه خبر: ۱۶۱۹۹۱
لینک کوتاه کپی شد

مردم خراسان رضوی ۴۶ هزار میلیارد ریال از طریق کالابرگ الکترونیکی خرید کرده‌اند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: خانوارهای مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی از ابتدای اجرای این طرح تا امروز ۴۶ هزار و ۷۹۲ میلیارد ریال کالا از طریق فروشگاه های خرد و زنجیره ای استان خرید کرده اند.

مردم خراسان رضوی ۴۶ هزار میلیارد ریال از طریق کالابرگ الکترونیکی خرید کرده‌اند

به گزارش مشهد فوری؛ محمد امین بابایی افزود: اجرای مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی از ۱۳ خرداد ماه سال جاری برای خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی سراسر کشور آغاز شده است و تاکنون هفت دهک جامعه تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند.

وی اضافه کرد: از ۱۳ خرداد ماه تاکنون ۸۰۸ هزار و ۹۴۵ نفر از خانوارهای مشمول این طرح در خراسان رضوی کالاهای طرح تنظیم بازار را از طریق کالابرگ الکترونیکی به ارزش ۴۶ هزار و ۷۹۲ میلیارد ریال از ۱۳ هزار و ۸۶ فروشگاه خرد با ۱۳ هزار و ۹۱ دستگاه پوز و ۴۶۳ فروشگاه زنجیره ای با ۹۲۲ دستگاه پوز در استان خریداری کرده اند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: این استان رتبه نخست کشور را در شمار فروشگاه های خرد دارد و تا امروز این فروشگاه ها به انضمام فروشگاه های زنجیره ای در ارایه کالابرگ الکترونیکی سه میلیون و ۷۱۵ هزار و ۱۱۳ تراکنش موفق داشته اند.

بابایی افزود: در این طرح مردم می توانند ۱۱ قلم کالای اساسی و یارانه ای شامل شیر کم چرب، پنیر، ماست کم چرب، مرغ، تخم مرغ، روغن مایع، ماکارونی، گوشت گوساله منجمد، حبوبات، قند و شکر و برنج را از این فروشگاه ها و خرده فروشان یاد شده خریداری کنند.

وی اظهار کرد: دولت سیزدهم با هدف کاهش سوءتغذیه کودکان و افزایش امنیت غذایی خانوارها، برنامه ارتقای سلامت کودکان زیر پنج سال را از طریق حمایت تغذیه‌ای به اجرا درآورده است که ۲۰ هزار کودک در خراسان رضوی مشمول این طرح شده اند و آنان مشمول استفاده از طرح کالابرگ الکترونیکی هم می شوند اما به جای ۱۱ قلم کالا می توانند ۱۶ قلم کالا خریداری کنند که خرما، سیب، هویچ، گوجه فرنگی و کدو سبز نیز به آن اضافه شده است.

 

ارسال نظر