شناسه خبر: ۱۶۲۳۶۸
لینک کوتاه کپی شد

از دستگیری قاچاقچی هروئین تا کشف ۳۰ فقره موبایل‌قاپی در مشهد

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: با تلاش ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر مشهد، قاچاقچی مواد افیونی با ۴۰۰ گرم هروئین به روش بلعی و انباری به دام افتاد.

از دستگیری قاچاقچی هروئین تا کشف ۳۰ فقره موبایل‌قاپی در مشهد

 

به گزارش مشهد فوری؛ سردار احمد نگهبان گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر مشهد با رصدهای اطلاعاتی خود به خبری مبنی بر انتقال مواد مخدر توسط فردی سودجو از یکی از استان‌های جنوب شرق کشور به مشهد دست یافته و بلافاصله وارد عمل شدند.

وی افزود: تیم رسیدگی کننده پرونده، با رصد لحظه به لحظه متهم به محض ورود به مخفیگاهش در محدوده خیابان پنجتن شهر مشهد در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه وارد عمل شدند. ا

ین مقام انتظامی تصریح کرد: پس از انتقال متهم به مقر انتظامی طی چند مرحله، 40 بسته آب بندی شده مواد مخدر از نوع هروئین به وزن 400 گرم که به صورت بلع و انباری در معده جاسازی شده بود، از متهم کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا بر عزم جدی پلیس برای مبارزه با قاچاق مواد مخدر به عنوان بلایی خانمان‌سوز تأکید کرد و از شهروندان خواست: اخبار و اطلاعات خود را در خصوص قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر از طریق تماس110 در اختیار پلیس قرار دهند.

30 فقره موبایل‌قاپی در مشهد

 سردار نگهبان در ادامه درباره پرونده 30فقره موبایل قاپی در مشهد نیز گفت: در پی گزارش موبایل قاپی‌های سریالی شهروندان در محدوده جنوب شهر مشهد، تیمی ویژه از پلیس آگاهی ماموریت شناسایی و دستگیری سارقان را بر عهده گرفت.

وی افزود: در بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد سارقان با یک دستگاه موتورسیکلت پلاک مخدوش با سر و صورت پوشیده با پرسه زنی در محل‌های شلوغ از قبیل ایستگاه های اتوبوس طعمه‌های خود را شناسایی کرده و در فرصتی مناسب به قاپ زنی و در صورت مقاومت مالباخته با تهدید چاقو تلفن همراه او را زورگیری می‌کردند.

سردار نگهبان تصریح کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم خشن پلیس آگاهی با آنالیز دقیق تصاویر به‌دست آمده از دوربین های مدار بسته، یکی از سارقان که فردی سابقه‌دار است را شناسایی کردند.

جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی عنوان کرد: تیم رسیدگی با اشراف اطلاعاتی، محل اختفای متهم را در بولوار دوم طبرسی شناسایی کرده و پس از جمع آوری ادله و مستندات کافی با هماهنگی قضائی برای دستگیری او وارد عمل شدند.

وی بیان کرد: متهم به محض مشاهده عوامل انتظامی از پشت بام منزل پا به فرار گذاشت که با تیراندازی هوایی زمین‌گیر شد و ماموران در بازرسی از مخفیگاهش 3 دستگاه تلفن همراه مسروقه و موتورسیکلتی که در سرقت‌ها از آن استفاده می‌شد را کشف کردند.

سردار نگهبان گفت: متهم 26 ساله که دارای سوابق متعدد کیفری به جرم سرقت است، پس از انتقال به مقر انتظامی طی چند مرحله بازجوئی در مواجهه با تصاویر به‌دست آمده از او و هم‌دستش در صحنه های سرقت و مواجهه حضوری، به ناچار به 30 فقره موبایل‌قاپی در سطح شهر مشهد با همدستی یکی از دوستانش اعتراف کرد.

وی با اشاره به دستگیری همدست متهم خاطرنشان کرد: با هماهنگی قضائی، تحقیقات از متهمان برای کشف دیگر جرائم احتمالی و شناسایی و دستگیری افراد مالخر ادامه دارد.

 

ارسال نظر