شناسه خبر: ۱۵۵۰۹۵
لینک کوتاه کپی شد

ضرورت همراهی و همکاری خانواده مشمولان عزیز با معاونت وظیفه عمومی پلیس خراسان رضوی

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: ماده 14 آیین نامه اجرایی قانون خدمت وظیفه عمومی تصریح می‌کند سازمان وظیفه عمومی موظف است مشمولان اختصاص یافته به هریک از نیروهای مسلح را به مراکز آموزشی تعیین شده ،اعزام کند. در این رابطه با توجه به محدودیت‌ها و ضرورت توجه به دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ،معاونت وظیفه عمومی پلیس خراسان رضوی در اطلاعیه های مستمر از خانواده‌های عزیز مشمولان درخواست داشته در روزهای اعزام فرزندان‌شان به مراکز آموزشی از همراهی و تجمع مقابل ساختمان وظیفه عمومی خودداری کنند.

ضرورت همراهی و همکاری خانواده مشمولان عزیز با معاونت وظیفه عمومی پلیس خراسان رضوی

به گزارش مشهد فوری ، سرهنگ سید محسن شجاعی اظهار کرد: ماده 14 آیین نامه اجرایی قانون خدمت وظیفه عمومی تصریح می‌کند سازمان وظیفه عمومی موظف است مشمولان اختصاص یافته به هریک از نیروهای مسلح را به مراکز آموزشی تعیین شده، اعزام کند. در این رابطه با توجه به محدودیت ها و ضرورت توجه به دستورالعمل‌ها و مراقبت‌های بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ،معاونت وظیفه عمومی پلیس خراسان رضوی در اطلاعیه های مستمر از خانواده‌های عزیز مشمولان درخواست داشته در روزهای اعزام فرزندان‌شان به مراکز آموزشی از همراهی و تجمع مقابل ساختمان وظیفه عمومی خودداری کنند.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی تاکید کرد: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تمامی پروتکل‌های بهداشتی از هنگام ورود مشمولان عزیز به ساختمان وظیفه عمومی و همچنین در مسیر اعزام به مراکز آموزشی به طور کامل با استقرار اکیپ بهداری و انجام تست تب سنجی و فاصله گذاری اجتماعی و به خصوص استفاده از ماسک کنترل و اجرا و حتی اتوبوس‌های حامل این عزیزان با نصف ظرفیت مسافر راهی مراکز آموزشی می‌شوند.

این درحالی است که مشمولان عزیز با تاییدیه سلامتی و تست کرونا به دوره آموزشی دوره مقدس سربازی اعزام و در این رابطه ،ساعت اعزام مشمولان نیز در روزهای اعزام، در ساعت‌های متفاوت اعلام می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: کلیپی مربوط به اعزام مشمولان در روز یکم اردیبهشت ماه در شبکه اجتماعی منتشر شده که گویای ضرورت توجه به فاصله‌گذاری‌های اجتماعی است.

با تشکر از احساس مسئولیت شهروندان عزیز در این رابطه اعلام می‌داریم با وجود اطلاعیه‌های توصیه‌ای و هشداری پلیس ،برخی از شهروندان با توجه به نگرانی و احساس دلتنگی در روز اعزام فرزندان عزیزشان به خدمت مقدس سربازی ،مشمول خدمت را همراهی می‌کنند و این امر در برخی مواقع باتجمع خانواده‌‌ها نگرانی‌هایی از گسترش ویروس منحوس کرونا را می‌تواند در پی داشته باشد.

بر این اساس معاونت وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی که افتخارو توفیق خدمتگزاری به شهروندان عزیز دارد با وجود تذکرات برای رعایت فاصله گذاری‌های اجتماعی، از خانواده عزیز مشمولان می‌خواهد از همراهی مشمولان عزیز در روزهای اعزام به خدمت مقدس سربازی به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا جدا خودداری کنند و اطمینان داشته باشند جوانان عزیز و غیرتمند که توفیق خدمت سرافرازانه سربازی یافته‌اند با مراقبت‌های ویژه و ایمنی بهداشتی کنترل و تحت نظر قرار دارند تا با سلامتی کامل این دوره مقدس و ضروری را پشت سر بگذارند.

325

ارسال نظر