شناسه خبر: ۱۶۰۹۱۶
لینک کوتاه کپی شد

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

رقابت فرهنگیان در مسابقات قرآن یک فرصت تربیتی است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: رقابت فرهنگیان در مسابقات قرآن یک فرصت تربیتی و نشانه اهمیت ویژه قرآن در مدارس است.

رقابت فرهنگیان در مسابقات قرآن یک فرصت تربیتی است

اصغر باقرزاده ظهر چهارشنبه در افتتاحیه هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان سراسر کشور در مشهد مقدس اظهار کرد: رقابت فرهنگیان در مسابقات قرآن و عترت، فرصتی برای ارتقای اهمیت قرآن و گسترش آن در مدارس است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: در هشتمین دوره از مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان، بیش از ۳٠٠ معلم در پنج رشته با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

وی افزود: این رقابت در بین فرهنگیان یک فرصت تربیتی و نشانه اهمیت ویژه قرآن در مدارس و نیز بستر مناسبی برای گسترش آن در سطح مدارس است. ما انسان‌ها نیازمند آن هستیم که به طور مستمر سطح دانش و معرفت خود را گسترش دهیم.

باقرزاده ادامه داد: تلاش آموزش و پرورش بر این است که برنامه‌ها و موقعیت‌های تربیتی و قرآنی را در طول سال تحصیلی در مدارس ایجاد کند؛ یکی از این برنامه‌ها مسابقات قرآن، عترت و نماز است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: آموزش و پرورش با فراهم کردن شرایطی برای گسترش انس با قرآن در میان معلمان، آنها را به یادگیری و آموزش قرآن به دانش‌آموزان سوق می‌دهد.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان علاوه بر دانشی که از گفتار و تدریس مربی دریافت می‌کنند، بخش مهم‌تری از آن را با مشاهده رفتار معلم به ذهن می‌سپارند؛ بنابراین اگر فرهنگیان معارف قرآن را به خوبی فرا بگیرند، زندگی درس آفرین‌تری برای نوجوانان خواهند داشت.

منبع: آموزش و پرورش خراسان رضوی

368

ارسال نظر