شناسه خبر: ۱۵۰۴۷۲
لینک کوتاه کپی شد

پایان رقابت‌های جایزه بزرگ والیبال بانوان مشهد با معرفی ۳ تیم برتر

پایان رقابت‌های جایزه بزرگ والیبال بانوان مشهد با معرفی ۳ تیم برتراولین دوره رقابت‌های جایزه بزرگ والیبال بانوان مشهد با معرفی تیم شهربهشت به عنوان قهرمان به پایان رسید.

پایان رقابت‌های جایزه بزرگ والیبال بانوان مشهد با معرفی ۳ تیم برتر

به گزارش مشهدفوری، ۱۰ ماه از تعطیلی مسابقات ورزشی بانوان در رشته والیبال می‌گذشت و آخرین حضور دختران والیبالیست مشهدی در رقابت‌ها به زمستان سال گذشته برمی‌گشت. همین‌موضوع معاونت سلامت و تربیت‌بدنی سازمان اجتماعی‌فرهنگی شهرداری مشهد و هیئت والیبال استان و مشهد را بر آن داشت تا با بهبود شرایط و صدور مجوز‌های برگزاری رقابت‌های ورزشی در مشهد شاهد اولین دوره مسابقات جایزه بزرگ والیبال بانوان مشهدی باشیم؛ اتفاقی که پیش‌از‌این در شهر رقم نخورده بود و پیش‌بینی می‌شد در اولین دوره و به‌ویژه در شرایط شیوع ویروس استقبال کمی از این مسابقات شود، اما حضور ۲۰ تیم در جدول رقابت‌ها حتی مسئولان برگزاری مسابقه را نیز غافل‌گیر کرد. استعداد درخشان، حاتمی، مدرسه مجیدی، سنتر، عرفان، غیوران، پرواز، شهر بهشت، پیام، غزال، سورت‌پیشگام، مدرسه پازش، هیرو، لیان، عارفی، قریشی، نسیم رحمت، دوام ثامن و اسطوره، تیم‌هایی بودند که در ۴ گروه با حضور ۵ تیم دسته‌بندی شدند و طی یک هفته به‌مناسبت هفته تربیت‌بدنی به میدان رفتند.

پس از مرحله مقدماتی تیم‌های مجیدی و حاتمی از گروه‌A، شهر بهشت و غزال از گروه‌B، پازش و سورن پیشگام از گروه‌C و ثامن و نسیم رحمت از گروه‌D به‌عنوان تیم‌های برتر اول و دوم به مرحله فیزو صعود کردند و سپس بازی‌های ضربدری در این مرحله برگزار شد که ۴ تیم شهر بهشت، مجیدی، پازش و حاتمی به نیمه‌نهایی صعود کردند. شهربهشت ۲‌بر ۱ مجیدی را شکست داد و پازش ۲‌بر ۰ بر حاتمی غلبه کرد و راهی فینال شدند. در پایان این رقابت‌ها تیم شهربهشت توانست قهرمان این جایزه بزرگ شود.

مدرسه والیبال پازش به نایب‌قهرمانی رسید و مدرسه والیبال مجیدی نیز روی سکوی سومی ایستاد. همچنین تیم عرفان به‌عنوان تیم اخلاق شناخته شد. ۱۴‌میلیون تومان به‌عنوان جوایز این رقابت‌ها در نظر گرفته شده بود.

مسابقات به‌صورت متمرکز در سالن امید‌و‌زندگی برگزار شد و بازیکنان و اعضای تیم‌ها پیش از هر بازی ملزم به انجام تست سطح اکسیژن و دمای بدن بودند و مبنای رعایت پروتکل‌های بهداشتی بر خوداظهاری بود و بازیکنانی که از علائم ابتلا برخوردار بودند، باید اعلام می‌کردند. تیم‌های شرکت‌کننده متشکل از ۱۰ بازیکن، یک مربی و یک سرپرست بودند. هر تیم در داشتن بازیکنان با رده‌های سنی مختلف آزاد بودند.

مسابقات والیبال بانوان مشهدی قرار بود دو‌سه ماه قبل برگزار شود و از تابستان برنامه‌ریزی‌های این رقابت‌ها در حال انجام بود؛ اما شیوع کرونا و اوج‌گیری دوباره آن باعث شد مانند هر رویداد دیگری والیبال بانوان نیز با تعویق روبه‌رو شود. با‌وجود‌این مسابقات از شهریورماه به آبان منتقل شد.

منبع: شهرآرا

315

ارسال نظر