شناسه خبر: ۱۵۷۵۵۰
لینک کوتاه کپی شد

مشهد در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت

شهر مشهد براساس آخرین گزارش سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وضعیت نارنجی کرونایی به وضعیت زرد تغییر رنگ داده‌است و اکنون ۲۰ شهرستان خراسان رضوی در شرایط زرد قرار دارند.

مشهد در وضعیت زرد کرونایی قرار گرفت

به گزارش مشهد فوری ، از اطلاعات به‌ روز شده سامانه ماسک، در پی کاهش تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی، ۹ شهرستان دیگر خراسان رضوی در وضعیت نارنجی و چهار شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند و هم‌ اکنون هیچ شهرستانی در این استان در شرایط قرمز کرونایی قرار ندارد.

در حال حاضر شهرستانهای نیشابور، قوچان، سبزوار، ششتمد، تربت‌حیدریه، کاشمر، گناباد، بردسکن و درگز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

همچنین شهرستان‌های مشهد، فریمان، سرخس، مه‌ولات، بجستان، رشتخوار، چناران، فیروزه، خوشاب، جوین، جغتای، صالح‌آباد، فریمان، خواف ، کلات، تایباد، چناران، بینالود، خلیل‌آباد و کوهسرخ در وضعیت زرد کرونایی هستند.

تعداد شهرستان‌های با شرایط آبی در خراسان رضوی هم از یک به چهار شهرستان شامل داورزن، زاوه، باخرز و تربت جام افزایش یافته است.

براساس گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۷۲ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند و شمار قربانیان این ویروس در کشور از ۱۲۰ هزار نفر عبور کرد.

در این مدت ۱۳ هزار و ۲۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و هزار و ۸۹۱ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به پنج میلیون و ۵۷۲ هزار و ۹۶۲ نفر رسید.

تاکنون پنج میلیون و ۹ هزار و ۶۷۳ نفر از بیماران نیز بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

منبع: ایرنا

345

ارسال نظر