شناسه خبر: ۱۵۶۸۵۹
لینک کوتاه کپی شد

عکس لحظه فرار خانم خواننده افغان از وحشت طالبان!

مشهورترین خواننده زن افغانستان در راه گریز از جنگجویان طالبان، فروشگاهی را که اخیرا با برند خود در کابل تاسیس کرده و مبلغی بالغ بر 100 هزار دلار، با دلار 27 هزار تومانی 2 میلیارد و 700 میلیون تومان برای راه‌اندازی آن هزینه کرده‌بود را رها کرد و گریخت.

عکس لحظه فرار خانم خواننده افغان از وحشت طالبان!

به گزارش مشهد فوری ، آریانا سعید خواننده افغانستانی است. ترانه‌های آریانا سعید در میان افغان‌ها بسیار محبوب است. آریانا سعید به عنوان داور در سری مسابقه‌های ستاره افغان و داور در مسابقه بین‌المللی بهترین جهان حضور دارد.

آریانا سعید مشهورترین خواننده زن حال حاضر افغانستان است و بد نیست بدانید وی در سال ۲۰۱۶ از جمله ده شخص تأثیرگذار در جامعه افغانستان انتخاب شده‌است. با توجه به اظهاراتی که آریانا در انتقاد از گروه طالبان و نگرانی از قدرت گرفتن آنها در افغانستان ابراز کرده‌بود، قطعا در صورت دستیابی جنگجویان طالبان به وی، سرنوشت خوشایندی در انتظارش نبود!

این آوازه خوان افغان موفق شد با خوش اقبالی و در آخرین روزها افغانستان را ترک کند اما این فرار اگر چه جان آریانا را نجات داد ولی برای او از نظر مالی خسارت‌های فراوانی به بار آورده‌است.

خواننده و ترانه سرای ۳۶ ساله افغانستانی در یادداشتی در اینستاگرام برای طرفداران خود نوشت: من گفته‌بودم آخرین سربازی خواهم بود که مادر وطنم را ترک کنم و دقیق همینطور شد! او در پاسخ به ابراز نگرانی‌ها درباره خطراتی که می‌توانست متوجه جان او در کابل باشد نوشت: زنده هستم و بعد از دو شب فراموش نشدنی، بالاخره به دوحه رسیدیم و منتظر پرواز بعدی به سوی خانه هستم. (آریانا سابقه زندگی در لندن و زوریخ را دارد و احتمالا منظور او از خانه، بازگشت به یکی از این دو شهر است).وی نوشت بعد از اینکه به منزل رسیدم و افکارم از دنیای غیرقابل باور به حالت عادی ونرمال برگشت، برای شما عزیزان قصه ها خواهم داشت!

آریانا سعید، آوازخوان افغان در زمان سقوط کابل به دست طالبان در این شهر بود. او به تازگی فروشگاهی در کابل با نشان تجاری خودش و برای توسعه هنر و فرهنگ افغانستان با سرمایه‌گذاری 100هزار دلار افتتاح کرده‌بود.

منبع: رکنا

345

ارسال نظر