شناسه خبر: ۱۶۰۶۷۳
لینک کوتاه کپی شد

شهردار مشهد هفته آینده معرفی می‌شود

سخنگوی شورای شهر مشهد گفت: در جلسه امروز مقرر شد روز چهارشنبه از هشت گزینه دعوت شود برای ارائه برنامه ها به شورا بیایند و شورا هفته آینده گزینه نهایی خود برای شهردار مشهد را معرفی می‌کند.

شهردار مشهد هفته آینده معرفی می‌شود

به گزارش مشهدفوری، محمدرضا قلندر از شهرداران سابق مناطق مشهد، خلیل ا... کاظمی از معاونان سابق شهرداری مشهد، جواد اصغری سرپرست فعلی شهرداری مشهد، سید ابراهیم رئیسیون از معاونان سابق شهرداری، سعید حسینقلی زاده مقدم از شهرداران سابق مناطق مشهد، مهدی برادران معاون وزیر صمت، مهدی خداشناس شهردار منطقه ۳ مشهد و کاظم یزدان مهر شهردار منطقه ۶ مشهد هشت گزینه نهایی شورای شهر مشهد برای انتخاب به عنوان شهردار مشهد هستند.

پیش از ظهر امروز اعضای شورای شهر مشهد در قالب یک جلسه کاری و غیرعلنی دور هم جمع شدند تا درباره انتخاب شهردار تصمیم گیری کنند.

برای آگاهی از آنچه در این نشست تصمیم گیری شده ابتدا به سراغ سخنگوی شورای اسلامی شهر رفتیم.

موسی الرضا حاجی بگلو در گفتگو با خبرنگار قدس خراسان اظهار کرد: در جلسه امروز مقرر شد روز چهارشنبه از هشت گزینه دعوت شود برای ارائه برنامه ها به شورا بیایند.

سخنگوی شورای شهر مشهد افزود: دو سه روز بعد از ارائه برنامه، شورا گزینه نهایی خود برای شهردار مشهد را معرفی می‌کند.

وی گفت: ما سعی کردیم ارائه برنامه ها زمانی باشد که پنجشنبه به گزینه نهایی برسیم اما بخاطر اینکه برخی از اعضا جلسات بیرون از استان دارند و امکان لغو وجود ندارد بنابراین جلسه نهایی انتخاب و اعلام شهردار برای شنبه یا یکشنبه هفته آینده خواهد بود.

مهدی ناصحی نیز در این باره گفت: فعلا قابل بیان نیست که کدام گزینه برای شهردار شدن محتمل تر است و این موضوع بستگی به ارائه برنامه ها دارد.

این عضو شورای شهر مشهد، اولویتهای انتخاب شهردار از بین هشت گزینه مطرح شده را تسلط به مواردی مانند مباحث شهری، بودجه شهرداری و شرایط حاکم بر شهرداری، سطح ارتباطات گزینه در سطح ملی و استانی، قدرت تعامل و میزان پذیرش کارکنان شهرداری نسبت به وی برشمرد.

وی تاکید کرد: یکی از معیارهای انتخاب شهردار تطبیق با آیین نامه وزارت کشور است که احتمالا گزینه ها را محدودتر می‌کند، و ما قطعا از این آیین نامه تخطی نخواهیم کرد.

ناصحی با اشاره به اینکه انتخاب شهردار ظرایف بسیار زیادی دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با رای قاطع یک شهردار قوی و توانمند برای شهر مقدس مشهد ارائه کنیم.

منبع: قدس آنلاین

368

ارسال نظر