شناسه خبر: ۱۶۱۰۱۷
لینک کوتاه کپی شد

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی:

۱۴ مدیر برای حضور در عرصه رقابت‌های انتخاباتی استعفا دادند

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی گفت: ۱۴ مدیر در سطح استان، شامل اعضای شورای شهر، شهردار و رؤسای ادارات استعفا خود را به ثبت رساندند.

۱۴ مدیر برای حضور در عرصه رقابت‌های انتخاباتی استعفا دادند

هادی طباطبایی در دومین جلسه رسمی ستاد انتخابات استان خراسان رضوی اظهار کرد: ۱۴ مدیر در سطح استان، شامل اعضای شورای شهر، شهردار و رؤسای ادارات تا تاریخ ۲۵ خرداد و آخرین مهلت استعفا برای حضور در عرصه رقابت‌های انتخاباتی انصراف خود را به ثبت رساندند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: تاکنون یک نفر از این تعداد استعفا خود را پس گرفت و به کار خود بازگشت و این آمار نیز ممکن است باز هم تغییر کند.

وی همچنین با اشاره به موضوعات مطرح شده در این نشست اظهار کرد: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، فرایند اخذ رأی در یک هشتم حوزه‌های انتخاباتی باید به صورت الکترونیک باشد ولی تاکنون این مصوبه، ابلاغ نشده است.

طباطبایی بیان کرد: بخشی از فرایند انتخابات مانند تشخیص هویت که دارای اهمیت بسیاری است، به صورت الکترونیکی مورد بررسی قرار می‌گیرد و برای این موضوع نیز آمادگی بسیاری در استان وجود دارد.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در دوره قبلی انتخابات گفت: با توجه به گزارشهای موجود و تجربه به دست آمده، پیشنهاداتی برای بهتر برگزار شدن این دوره از انتخابات مطرح شد، تا به وزارت کشور اعلام شود.

وی در خصوص برآورد تعداد و مکان شعب در سطح استان افزود: انتخاب و تعداد شعبه‌های اخذ رأی توسط اعضای هیأت اجرایی که از معتمدان هستند، مشخص می‌شود و این ستاد دخالتی در این موضوع آن ندارد.

طباطبایی ادامه داد: بر اساس آئین نامه فرمانداران مکلف هستند تا ۳۰ نفر از معتمدان محلی همچون، روحانیان، جانبازان، خانواده ایثارگران و اقشار مختلف مردم را انتخاب و به هیأت نظارت معرفی کنند و پس از تأیید آنان بتوانند ۹ نفر از اا نفر هیأت اجرایی را از میان خود مشخص کنند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی بیان کرد: بر اساس برآوردها تعداد چهار هزار و ۷۰۰ شعبه در سطح استان برای اخذ رأی مورد نیاز است که جمع بندی آن بعد از شکل گیری هیأت اجرایی انتخابات استان، اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است؛ دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری یازدهم اسفند امسال برگزار خواهد شد.

منبع: استانداری خراسان رضوی

368

ارسال نظر