شناسه خبر: ۱۶۲۳۸۷
لینک کوتاه کپی شد

اهدای نشان افتخار به ۶ شهید فداکار ارتش در مشهد

مراسم اهدای نشان فداکاری اهدایی فرمانده کل قوا به پنج تن از خانواده شهدای دفاع مقدس، یک جانباز و رزمنده پیشکسوت دفاع مقدس با حضور عالی ترین مقام ارتش جمهوری اسلامی ایران و مسولین لشکری و کشوری در مجتمع امام خمینی(ره)مشهد برگزار شد .

اهدای نشان افتخار به ۶ شهید فداکار ارتش در مشهد

به گزارش مشهد فوری؛ امیرسرتیپ کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش امروز در مراسم اهدای نشان فداکاری فرمانده کل‌قوا به خانواده‌ شهدا و جانبازان ارتش اظهار داشت: ارتش برای، ماموریت خود که در چارچوب قانون اساسی تعیین شده با آینده پژوهی همواره باید خود را برای تهدیدات آینده آماده کند، بر این اساس برای جذب نیروی انسانی، ساخت تجهیزات، نوع اموزش ها، انتخاب راه کنش ها، و راهبرد ها، همه را با مناسبت‌هایی که بین یگانها آنچه که بایستی بر هم افزایی سایر نیروهای مسلح از جمله سپاه انجام شود و این اتفاقات دایم در جریان است که اگر روزی نیاز بود در موضوعی مورد نیاز باشد بتواند ماموریت خود را انجام دهد.

تقدیم 1174 شهید فرهیخته دانشگاه امام علی(ع) در دوران دفاع مقدس

امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دانشگاه افسری امام علی دانشگاهی است که 39 مرتبه رهبر معظم انقلاب در این دانشگاه حضور یافتند در این دانشگاه 1174 افسر فرهیخته و تحصیل کرده نخبه در دوران دفاع مقدس به درجه رفیع شهادت نایل آمدند.

وی افزود: این دانشگاه مزین شده به این عنوان که رهبر انقلاب فرمودند اینجا فیضیه ارتش است در ادامه این فداکاری ها رهبر انقلاب نشان فداکاری را به دانشگاه افسری اعطا فرمودند و به ابتکار فرمانده کل ارتش در مراسماتی اینچینی از شهدای این دانشگاه با اعطا این نشان تقدیر می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: امروز در مشهد مقدس به 6 نفر از این شهدا نشان فداکاری اعطا و قدر دانی شد و از یکی از پیشکسوتان دفاع مقدس که به فاتح آبادان معروف است امیر سرتیپ منوچهر کهتری با اعطا نشان تقدیر شد.

آمادگی ارتش برای هرگونه تهدید از جانب دشمنان

امیر حیدری درباره آمادگی نیروی زمینی در حوزه امنیت مرزها تاکید کرد: نیروی زمینی محوری ما از آمادگی صد‌در‌صدی برای هر برخورد و تهدید آمادگی دارد، نیروی زمینی محوری در تمام مرزهای مشور مستفر است مرزهای شمال شرق کشور مرز مشترک ایران و افغانستان در دست نیروی زمینی است در کنار آنان برادران مرزبانی حضور دارند.

وی افزود: نیروی زمینی آماده است تا به هر تهدیدی پاسخ دهد در مرزها مشغول انسداد مرزها هستیم این یک برنامه جدیدی است باید اجازه داد تا زمان بگذرد و بتوانیم تصاویری که موجب غرور مرم کشور است را به مردم برسانیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در رابطه با انسداد مرزها بیان کرد: فعلا طرح انسداد مرز را در قرارگاهی به نام« انسداد مرز » که زیر مجموعه قرارگاه شمالشرق و نیروی زمینی است شروع شده است کل انسداد مرز در دست نیروی زمینی ارتش و سپاه است در جایی که ارتش حصور دارد و سپاه براورد ما این است در کوتاه ترین زمان این طرح به پایان برسد، طبیعتا مشکلاتی وجود دارد که در حال رفع موانع هستیم.

 

ارسال نظر