شناسه خبر: ۱۶۱۷۵۶
لینک کوتاه کپی شد

معاون اجتماعی شهرداری مشهد:

حمل عروسک به جای نوزاد شگرد جدید متکدیان در مشهد است

معاون اجتماعی و مشارکتهای سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد گفت: حمل عروسک به جای نوزاد شگرگ جدید متکدیان است و حدود ۳۰ درصد متکدیان در این شهر را زن‌ها تشکیل می‌دهند.

حمل عروسک به جای نوزاد شگرد جدید متکدیان در مشهد است

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی ابراهیمی افزود: متکدیان در مشهد بیشتر به صورت معلول نما، بیمار نما با زخم های عفونی، سالمندان و زنانی که معمولا با کودکان و نوزادان از احساسات و خیرخواهی زائران و مردم سو استفاده می کنند.

وی اضافه کرد: نیمه نخست امسال سه هزار و ۷۳۸ متکدی از سطح شهر مشهد جمع آوری شدند که ۷۶۰ نفر از این تعداد زن بوده اند.

معاون اجتماعی و مشارکتهای سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین بیش از ۲۴۰ کودک‌ که در قالب گل فروشی، شیشه پاک کنی و اسپنددودکنی تکدی‌گری می کردند، جمع آوری و به مرکز غربال کودکان بهزیستی تحویل شدند.

وی بیان کرد: فعالیت قرارگاه اجتماعی مشهد برای ساماندهی موثر متکدیان آغاز شده که به زودی نتایج فعالیت های این قرارگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

ابراهیمی اضافه کرد: در ساماندهی موثر، نیازمندان واقعی از حمایت های اجتماعی شورای اجتماعی محله برخوردار خواهند شد.

وی گفت: همچنین در این راستا مرکز نیکوکاری خانه سبز نیز  فعال بوده که ماموریت اصلی آن ساماندهی نیازمندان واقعی در معابر است.

معاون اجتماعی و مشارکتهای سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تاکید کرد: فرهنگ سازی مهم ترین عامل کاهش تکدی‌گری است، کمک های مستقیم مردم به نیازمندانی که نمی شناسند، انگیزه حضور متکدیان حرفه ای را فراهم می کند.

سال گذشته هفت هزار و ۸۰۰ تماس با مرکز ارتباطات مردمی شهرداری مشهد با درخواست دستگیری و جمع آوری متکدیان، افراد بی سرپناه و کودکان کار برقرار شد که در نتیجه چهار هزار و ۸۵۹ متکدی و کودک کار از سطح شهر مشهد جمع آوری شدند.

 

ارسال نظر