شناسه خبر: ۱۶۲۱۰۷
لینک کوتاه کپی شد

بهای خدمات اتوبوس و مترو مشهد در سال آینده به قیمت ۱۴۰۲ خواهد بود

عضو شورای شهر مشهد، گفت: تعرفه بهای خدمات حمل‌ و نقل عمومی در سال ۱۴۰۳، در واقع همان بهای مصوب سال جاری است و برای سال ۱۴۰۲ بهای خدمات ۱۵۰۰ تومان بود که ۳۰۰ تومان مشمول تخفیف شده بود.

بهای خدمات اتوبوس و مترو مشهد در سال آینده به قیمت ۱۴۰۲ خواهد بود

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی ناصحی در جمع خبرنگاران با اشاره به تصویب بهای خدمات حمل‌ونقل عمومی در سال آینده، اظهار داشت: تعرفه‌های تصویب شده، مربوط به سال 1403 بوده و امسال هزینه حمل‌ونقل عمومی اعم از مترو و اتوبوس گران نخواهد شد. وی افزود: نکته دیگری که باید مدنظر قرار گیرد، این مصوبه بعد از پایان فروردین‌ماه سال 1403 اعمال خواهد شد.

ناصحی با بیان اینکه تعرفه بهای خدمات سال 1403 براساس قانون، باید تا 15 بهمن‌ماه به تصویب می‌رسید و علت برگزاری جلسه فوق‌العاده امروز هم همین موضوع بود، گفت: هزینه تمام شده هر سفر با مترو، 12 هزار تومان و با اتوبوس، 8 هزار تومان است و براساس نرخ مصوب سال آینده، خدمات ارائه شده با بیش از 90 درصد تخفیف است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: تعرفه بهای خدمات حمل‌ونقل عمومی در سال 1403، در واقع همان بهای مصوب سال جاری است؛ برای سال 1402 بهای خدمات، 1500 تومان بود که 300 تومان مشمول تخفیف شده بود.

ناصحی با بیان اینکه انتشار اخباری مبنی بر افزایش نرخ بلیت اتوبوس و مترو، ناجوانمردی خبری است، گفت: شورای شهر همیشه کنار مردم بوده و هست و برای تقویت مشارکت عمومی در تمامی عرصه‌های اجتماعی از جمله انتخابات، از هیچ تلاشی مضایقه نخواهد کرد.

وی افزود: نرخ تورم اعلامی مرکز آمار ایران در حوزه خدمات حمل‌ونقل عمومی، 56.1 درصد اعلام شده که شورای اسلامی شهر مشهد مقدس اختیار داشت تا این عدد افزایش بها را با توجه به لزوم تامین منابع ارائه خدمات داشته باشد؛ اعضای شورای اسلامی شهر، با این وجود، با حداقل افزایش، این نرخ را تایید کرد.

 

ارسال نظر