شناسه خبر: ۱۶۲۴۰۹
لینک کوتاه کپی شد

شهردار مشهد:

بارندگی رگباری دیروز مشکلی در منطقه سپاه ایجاد نکرد

شهردار مشهد گفت: بارندگی رگباری و سیل آسا دیروز، شنبه در منطقه سپاه این کلانشهر آبگرفتگی ایجاد نکرد و مشکلی در این محدوده نداشتیم.

بارندگی رگباری دیروز مشکلی در منطقه سپاه ایجاد نکرد

به گزارش مشهد فوری؛ محمدرضا قلندر افزود: خوشبختانه در بارندگی دیروز آبگرفتگی منجر به بی خانمانی شهروندان نداشتیم.

وی اضافه کرد: آبگرفتگی ها نیز به سرعت توسط عوامل شهرداری رفع شود و نیروهای این مجموعه در چهار روز اخیر در سطح شهر به صورت مداوم به منظور پیشگیری ور فع آبگرفتگی ها فعال هستند.

شهردار مشهد ادامه داد: در پی بارش‌های بسیار شدید روز چهارشنبه در مدت‌زمانی کوتاه در خیابان سپاه ۶۹ واقع در منطقه سیدی این شهر بحران ایجاد شده و منازل طبقه همکف شهروندان دچار آبگرفتگی شد که به سرعت توسط همه عوامل امدادی و خدمت‌رسان، گل و لای از این محل تخلیه و زمینه اسکان موقت ساکنان فراهم شده است.

قلندر افزود: وزیر کشور نیز پس از این حادثه از منطقه بازدید کرد و در نشست ستاد بحران نیز به شهرداری برای برخورد قانونی با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در محل‌های پرخطر و تخریب هرگونه دیوار و ساختمانی که مانع عبور آب و تجمع آب شود، مجوز داد.

وی اضافه کرد: نیروهای شهرداری همچنان در آماده باش به سر می برند و خدمت رسانی به شهروندان ادامه دارد.

بارشهای تندری اخیر همراه با تگرگ و وقوع سیلاب در مناطق شهری و روستایی خراسان رضوی بود که علاوه بر ایجاد خسارتهای فراوان به بخش راه، کشاورزی و زیرساختهای آب و برق استان، سبب فوت ۹ نفر در مشهد و فریمان شده است.

محمد مخبر معاون اول رییس جمهور نیز صبح امروز برای بررسی وضعیت مشهد به این شهر سفر کرده و از مناطق سیل زده نیز بازدید کرد.

 

ارسال نظر