شناسه خبر: ۱۶۲۴۲۶
لینک کوتاه کپی شد

مهاجرات متخصصین و نخبگان علمی بزرگترین مشکل و چالش شرکت‌های دانش بنیان

رییس هئیت مدیره شرکت دانش بنیان اقامت ٢۴ گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان با مشکل مهاجرت کارمندان خود و استقرار روبه رو هستند.

مهاجرات متخصصین و نخبگان علمی بزرگترین مشکل و چالش شرکت‌های دانش بنیان

به گزارش مشهد فوری؛ محمد صادق امین شریعتی در خصوص بررسی چالش‌های شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: اقامت۲۴، مرکز ملی رزرواسیون اماکن اقامتی کشور به عنوان اولین و تنها مرکز رسمی رزرواسیون هتل در ایران که موافقت اصولی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در این زمینه دارا است، فعالیت خود را در زمینه رزرواسیون و اسکان مکانیزه گردشگران از سال ۱۳۸۵ آغاز کرد.

وی افزود: پلتفرم اقامت ٢۴ جزو سه پلتفرم اول کشور است و آغاز فعالیت ما از مشهد مقدس است. در مسیر کار با مشکلات فراوانی روبه‌رو بودیم که توانستیم با برنامه‌ریزی‌های دقیق آنها را مدیریت کنیم. فعالیت مجموعه تولید نرم افزار و فروش خدمات گردشگری از طریق وب است؛ همچنین مجموعه ما پلتفرم‌های مختلفی همچون اقامت ٢۴، پرواز یاب تورگردان، سلطان سفر، جی ار اس و میزبان دارد.

امین شریعتی با اشاره به کارکنان مشغول به کار در اقامت ٢۴، اظهار کرد: نزدیک به ٢٠٠ نفر به صورت حضوری و ١۵٠ نفر به صورت دورکار، با ما همکاری می‌کنند؛ بیش از دو هزار مجموعه اقامتی در ایران به صورت آنلاین تحت پوشش ما هستند. خوشبختانه میزان شکایت نسبت به ما بسیار ضعیف بوده است.

رییس هیات مدیره شرکت دانش بنیان اقامت ٢۴ ادامه داد: بیش از ٣۵٠ هتل در مشهد تحت پوشش ما هستند و تمام هتل‌های شهر‌های ایران جهت رزرو آنلاین قرارداد داریم. در حال حاضر ۵٠٠ هتل در خارج از کشور نیز تحت پوشش ما است و در حال توسعه آن هستیم.

وی با اشاره به این موضوع که امروز مجموعه ما و بسیاری از مجموعه‌های مانند ما با چالش‌هایی روبه رو هستند، تاکید کرد: مهمترین مسئله استقرار نیرو‌ها است
استقرار ٢٠٠ کارکنان در این فضایی که اکنون هستیم بسیار سخت است و نیاز به فضای بزرگترین داریم و هنوز تملک این موضوع محقق نشده است با مسئولان دولتی این موضوع را مطرح کردیم تا در این حوزه به ما و مجموعه‌های مانند ما کمک کنند. دومین چالش مهاجرت همکاران عالی و متخصص ما است که در این زمینه نیز از مسئولان خواهشمندم چاره‌ای بیندیشند.شرکت‌های دانش‌بنیان با مشکل مهاجرت کارمندان خود و استقرار روبه رو هستند.

در ادامه سید هادی ملک مدیر عامل شرکت دانش بنیان نوید ارتباط در این نشست، اظهار کرد: در حال حاضر سامانه اقامت ٢۴ در زمینه رزرو هتل جزو بهترین و پربازدترین است.مجموعه ما پلتفرم و زیر ساخت‌های کشوری را در روز هتل تامین کرده است. تورگردان از دیگر خدمات ما اینکه در روز ۵٠ تا ۶٠ درصد رزرو تور داریم.

وی افزود: در طول خدمت سالانه حدود به طور میانگین ٢٠ تا ٣٠ درصد رشد سامانه را داشته‌ایم. همچنین در سال به ۴ میلیون و ۵٠٠ نفر خدمت ارائه می‌دهیم و باتمام هتل‌های مشهد قرارداد داریم. در عراق پلتفرم‌های خوبی توسعه داده‌ایم. حدود دو سال است که سعی داریم چند محصولات شویم تور آنلاین و تور پرواز نیز به سیستم اضافه شده است و در حال توسعه آن هستیم.

 

ارسال نظر