شناسه خبر: ۱۶۲۱۰۹
لینک کوتاه کپی شد

اکران ۱۶ فیلم در سینما سیمرغ و ۱۶ فیلم در هویزه

نشست خبری بیست‌ویکمین جشنواره فیلم فجر مشهد در راستای میزبانی از فیلم‌های چهل‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برگزار شد.

اکران ۱۶ فیلم در سینما سیمرغ و ۱۶ فیلم در هویزه

به گزارش مشهد فوری؛ محمد حسین‌زاده در خصوص بیست‌ و یکمین جشنواره فیلم فجر خراسان رضوی بیان کرد: بیست‌ و یکمین جشنواره فیلم فجر استان همزمان با چهل‌ و دومین جشنواره ملی فیلم فجر، در تمام استان‌های کشور از ١۶ بهمن ماه آغاز می‌شود. لازم به ذکر است که قدیمی‌ترین جشنواره فیلم فجر استانی متعلق به خراسان رضوی و فارس است.

وی ادامه داد: ۳ سینمای آفریقا، هویزه و سیمرغ در کنار سینماهای ویلاژ توریست، اطلس، گلشن، مهر کوهسنگی و پارک بازار فیلم‌های این دوره از جشنواره را اکران خواهند کرد.ضمن این که سینما آفریقا، سینمای اهالی رسانه خواهد بود و رویدادها و اتفاقات در این سینما برگزار می‌شود.

حسین‌زاده به اکران ۱۸ فیلم از ٢٢ فیلم بخش مسابقه جشنواره در مشهد اشاره کرد و گفت: احتمال افزایش فیلم‌ها بسیار زیاد است. تصمیم اکران فیلم‌ها در اختیار تهیه کننده‌هاست و درحال رایزنی برای افزایش فیلم‌ها هستیم. همچنین تلاش ما این است که در سینمای رسانه تمام فیلم‌ها را اکران کنیم، مگر آنکه تهیه کننده‌ای موافقت نکند.

وی ادامه داد: سالی که طی کردیم پر از افتخار برای سینمای استان است؛ سالی پر از تولید و پر از تماشاگر اگر اشتباه نکنم در حوزه مخاطب و اقبال مردم به سینما در استان‌های کشور پیشتاز بودیم. در حوزه تولید هم سال خوبی داشتیم؛ در همین جشنواره فیلم نپتون، انیمیشن ساعت جادویی و فیلم بی بدن هر سه اثر کارگردانان مشهدی هستند. همچنین فیلم ابی روشن با حمایت بنیاد امام ضا (ع) و سازمان اوج ساخته شده که پیرامون مفاهیم رضوی است. در تلاشیم جشنواره با توجه به تقارن آن با شهادت امام کاظم (ع) با فیلمی رضوی آغاز شود.

مدیرکل ارشاد استان اسامی فیلم‌هایی که اکرانشان در مشهد قطعی است را عنوان کرد و گفت: فیلم‌های نبودنت، ظاهر، آپارتچی، اغوش باز، شکار حلزون، قلب رقه، اسمان غرب، رویا شهر، پرویزخان، شمشیر و اندوه، باغ کیانوش، تابستان همان سال، احمد، دروغ‌های زیبا، بهشت تبهکاران، شهسوار، ساعت جادویی و ابی روشن فیلم‌هایی هستند که امسال در جشنواره فیلم فجر در مشهد اکران خواهند شد.

 

خبرنگار: سیده مرجان فرحمند

 

ارسال نظر