شناسه خبر: ۱۶۱۶۱۰
لینک کوتاه کپی شد

هوای مشهد پاک شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد با کاهش چشمگیر حجم آلاینده‌ها پس از ۱۱ روز پیاپی آلودگی در دومین روز آذر ماه ۱۴۰۲ در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار گرفت.

هوای مشهد پاک شد

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پور روز افزود: در پی وزش باد و بارش باران پراکنده دیروز ، میانگین شاخص کیفیت هوای مشهد طی ۲۴ ساعت گذشته با عدد ۵۰ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط پاک است و شاخص‌های یک تا ۲ ساعت گذشته نیز عدد ۴۱ را نشان می دهد که باز هم موید هوای پاک برای شهروندان مشهدی است.

وی با بیان این که کیفیت هوای هفت منطقه کلانشهر مشهد در شرایط پاک است اضافه کرد: هم اکنون شاخص آلودگی در سایر ۱۶ ایستگاه دیگر سنجش کیفیت هوا در سطح شهر پایین آمده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله‌پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

 قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر