شناسه خبر: ۱۶۱۶۵۷
لینک کوتاه کپی شد

باران پاییزی هوای کلانشهر مشهد را پاک کرد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: کیفیت هوای کلانشهر مشهد در پی بارش باران در هشتمین روز از آذر ماه ۱۴۰۲ در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار گرفت.

باران پاییزی هوای کلانشهر مشهد را پاک کرد

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پور افزود: میانگین شاخص کلی کیفیت هوای مشهد در ۲۴ ساعت گذشته، با عدد ۸۴ نشانگر هوای سالم است و شاخص هوای این کلانشهر در یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۴۷ از پاک بودن هوا حکایت دارد.

وی با بیان این که کیفیت هوا در مناطق "خیام جنوبی" و "ویلا" مشهد در شرایط آلوده و وضعیت هشدار قرار دارد ادامه داد: شاخص کیفیت هوا در ۲۱ ایستگاه دیگر دارای سنجش هوا در کلانشهر مشهد، در شرایط سالم برای تنفس شهروندان قرار دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: در روزهای دارای هوای سالم و پاک به شهروندان توصیه می‌شود پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود از یاد نبرند اما در روزهای دارای هوای آلوده از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله‌پور افزود: شایسته است شهروندان مشهدی همچنان با کاهش رفت و آمدهای غیرضروری، نقش مؤثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۲۰۱ تا ۳۰۰ ای. کیو.آی نیز نشانگر وضعیت اضطراری و بالاتر از عدد ۳۰۰ هم نمایانگر وضعیت بحرانی آلودگی هواست.

روزانه افزون بر یک میلیون دستگاه خودرو در شرایط عادی و معمولی در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد رفت و آمد می‌کنند.

 

ارسال نظر