شناسه خبر: ۱۶۱۷۸۰
لینک کوتاه کپی شد

هوای کلانشهر مشهد برای دومین روز پیاپی پاک است

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در بیست و پنجمین روز آذر ۱۴۰۲ برای دومین روز پیاپی در شرایط پاک برای تنفس شهروندان قرار دارد.

هوای کلانشهر مشهد برای دومین روز پیاپی پاک است

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پور روز شنبه افزود: اگرچه میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۴۰ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط پاک است، اما شاخص یک تا ۲ ساعت گذشته هم با عدد ۴۶ از شرایط پاک هوا خبر می دهد.

وی با بیان اینکه هوای مناطق «شهید مفتح، خاقانی، خیام شمالی و الهیه» مشهد در شرایط سالم است، اضافه کرد: کیفیت هوای مشهد در سایر ۱۹ منطقه دارای ایستگاه سنجش این کلانشهر در شرایط پاک گزارش شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی به شهروندان توصیه کرد در روزهای دارای هوای سالم و پاک، پیاده‌روی را با هدف حفظ سلامت خود ترک نکنند اما در روزهای دارای هوای آلوده، از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند.

اله پور گفت: شایسته است شهروندان مشهدی با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

به گزارش مشهد فوری؛ قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت پاک و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای. کیو.آی نشانگر وضعیت سالم است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای. کیو. آی به معنای آلودگی هوا برای همه سنین محسوب می‌شود.

 

ارسال نظر