شناسه خبر: ۱۶۱۹۰۸
لینک کوتاه کپی شد

هوای کلانشهر مشهد دوباره آلوده شد

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان‌رضوی گفت: شاخص کیفیت هوای کلانشهر مشهد در دهمین روز دی ۱۴۰۲ با افزایش حجم آلاینده‌ها پس از یک روز تجربه هوای پاک، در شرایط ناسالم برای تنفس شهروندان قرار گرفت.

هوای کلانشهر مشهد دوباره آلوده شد

به گزارش مشهد فوری؛ مهدی اله‌پور افزود: میانگین ۲۴ ساعته شاخص کیفیت هوای مشهد با عدد ۱۰۵ نشان دهنده قرار داشتن هوا در شرایط ناسالم و شاخص های یک تا ۲ ساعت گذشته با عدد ۱۰۲ نیز شرایط ناسالم برای شهروندان را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه هم اکنون هفت منطقه شهر مشهد در شرایط سالم است، اضافه کرد: شاخص کیفیت هوا در سایر۱۶ منطقه دارای ایستگاه سنجش کیفیت هوا در شرایط "ناسالم برای تنفس تمامی افراد" گزارش شده است.

اله پور بیان کرد: به شهروندان توصیه می‌شود ضمن خودمراقبتی و استفاده از ماسک در روزهای دارای هوای آلوده مثل امروز از تردد در سطح شهر و مناطق آلوده دوری کنند و با کاهش رفت و آمدهای غیر ضروری، نقش موثر خود را در بهبود کیفیت هوای این شهر ایفا کنند.

لازم به ذکر است؛ قرار داشتن شاخص کلی کیفیت هوا تا ۵۰ ای.کیو.آی به معنای وضعیت «پاک» و بین ۵۱ تا ۱۰۰ ای.کیو.آی نشانگر وضعیت «سالم» است.

همچنین قرار گرفتن شاخص کلی کیفیت هوا بین اعداد ۱۰۱ تا ۱۵۰ ای.کیو.آی به معنای «آلودگی هوا برای افراد حساس و کودکان» و بین اعداد ۱۵۱ تا ۲۰۰ ای.کیو.آی به معنای «آلودگی هوا برای همه سنین» محسوب می‌شود.

شدت آلودگی هوا در مشهد طی این ۲ روز در حدی است که موجب غیر حضوری شدن فعالیت آموزشی مدارس در هر ۲ نوبت صبح و عصر در این کلانشهر طی روزهای شنبه و یکشنبه شده است.

 

ارسال نظر