شناسه خبر: ۱۶۲۳۰۲
لینک کوتاه کپی شد

۳۷ متخلف شکار و صید در خراسان رضوی طی تعطیلات نوروزی دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:‌ ۳۷ متخلف شکار و صید در ایام پایانی اسفند ماه پارسال و تعطیلات نوروزی با هوشیاری ماموران این یگان شناسایی و دستگیر شدند.

۳۷ متخلف شکار و صید در خراسان رضوی طی تعطیلات نوروزی دستگیر شدند

به گزارش مشهد فوری ابوالفضل شعبانی افزود: از این تعداد متخلف ، پنج قبضه سلاح شکاری و ۴۴ قطعه پرنده از قبیل "چکاوک وحشی، کبک، بلدرچین و توکای باغی" کشف، توقیف و به دستور مقام قضایی در طبیعت رهاسازی شد.

وی اضافه کرد: از این متخلفان لاشه چهار قطعه کبک وحشی، ۱۳ قطعه ماهی و ۱۰ حلقه مار آبی نیز کشف شد و پرونده آنان در محاکم قضایی در دست پیگیری است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: محیط بانان سه قلاده شغال گرفتار در استخر ذخیره آب در شهرستان بردسکن را نیز نجات دادند و آنها را به دامان طبیعت بازگرداندند.

شعبانی افزود:ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان در ایام پایانی سال ۱۴۰۲ و تعطیلات نوروز ۱۴۰۳ با ظرفیت ۱۸۰ نیرو در قالب چهار گروه خودرویی، موتوری و یک اکیپ سیار و به صورت انفرادی در امر حفاظت از مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان و زیستگاه‌های استان فعال بودند.

وی اضافه کرد: همچنین در این ایام نیروهای یگان حفاظت محیط زیست، پرنده فروشی‌ها، بازار ماهی فروشان و بازار گل مشهد را پایش و رصد کردند.

او ادامه داد: محیط بانان همچنین ۲ متخلف را شناسایی و دستگیر کردند که اتهام یکی سوزاندن لاستیک و آلوده کردن هوا و اتهام دیگری تخلیه غیر مجازفاضلاب در زمین های کشاورزی بود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت : ۲ متخلف که یکی اراضی ملی در منطقه حفاظت شده "الله اکبر" را به مساحت ۵۰۰ متر مربع تخریب و تصرف کرده بود و دیگری در منطقه حفاظت شده ارس سیستان کلات یک باب خانه باغ به صورت قانونی ساخته بود را شناسایی و مانع تصرفاتشان شدند و آنها را به مراجع قضایی معرفی کردند.

شعبانی افزود: طی این ایام تعداد هشت نفر از شکارچیان غیرقانونی که برای شکار به مناطق حفاظت شده رفته بودند قبل از اقدام به شکار دستگیر شدند و پنج فقره پرونده برای آنها تشکیل و به اتهام شروع به شکار به مراجع قضایی ارسال شد.

 

ارسال نظر