شناسه خبر: ۱۲۳۰۰۴
لینک کوتاه کپی شد

290 تاسیسات گردشگری در خراسان رضوی در حال ساخت است

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: هم اکنون 290 تاسیسات گردشگری با سرمایه گذاری 80 هزار میلیارد ریال در خراسان رضوی در حال ساخت است.

290 تاسیسات گردشگری در خراسان رضوی در حال ساخت است

به گزارش مشهد فوری ، ابوالفضل مکرمی فر چهارشنبه شب در جلسه هم اندیشی توسعه صنعت گردشگری در مشهد افزود: با بهره برداری از این تاسیسات جدید گردشگری برای حدود 10 هزار نفر به طور مستقیم اشتغالزایی خواهد شد.
وی ادامه داد: هم اکنون هزار و 976 تاسیسات گردشگری در استان خراسان رضوی دایر است و حدود 80 هزار نفر در این زمینه مشغول به کار هستند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: وجود هزار و 460 واحد اقامتی با ظرفیت 100 هزار نفر شب اقامت، 32 منطقه نمونه گردشگری و 16 روستای هدف گردشگری از ویژگیهای استان خراسان رضوی در حوزه گردشگری است.
مکرمی فر افزود: هم اکنون 17 درصد هتلهای کشور و 50 درصد هتل آپارتمانهای کشور در خراسان رضوی قرار دارد.
وی با اشاره به تسهیلات و مشوقهای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: امسال در قالب اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی برای بیش از سه هزار و 800 نفر در استان اشتغالزایی شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: تعهد ایجاد شده در قالب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در خراسان رضوی چهار هزار و 50 نفر بوده است که تا پایان فروردین ماه سال آینده به طور کامل محقق خواهد شد.
مکرمی فر افزود: مشهد و خراسان رضوی تنها شهر و استانی است که گردشگری آن به تبلیغ کمتری نیاز دارد چون گردشگری زیارت و گردشگری سلامت در این شهر و استان از اهمیت به سزایی برخوردار است.
در این نشست، تعدادی از سرمایه گذاران حوزه صنعت گردشگری خراسان رضوی چالشها و مشکلات خود را در بخشهای مختلف مطرح کردند.

159

ارسال نظر