شناسه خبر: ۱۶۲۱۱۵
لینک کوتاه کپی شد

همزمان با دهه فجر؛

۱۳ پروژه گردشگری در خراسان رضوی افتتاح می‌شود

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: ۱۳ پروژه گردشگری با ۱۸ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در دهه فجر انقلاب اسلامی افتتاح می‌شود.

۱۳ پروژه گردشگری در خراسان رضوی افتتاح می‌شود

به گزارش مشهد فوری؛ جواد موسوی اظهار کرد: پروژه‌های سرمایه‌گذاری گردشگری شامل یک هتل پنج ستاره، دو هتل سه ستاره، یک هتل یک ستاره، یک مهمانپذیر، دو سفرخانه سنتی و شش اقامتگاه بوم گردی و خانه مسافر به بهره برداری می‌رسد.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی ادامه داد: این پروژه‌ها برای ۳۰۱ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند و در طول دوره ساخت نیز برای حداقل ۱۰۰۰ نفر ایجاد شغل موقت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: بر این اساس تعداد ۵۴۰ تخت رسمی به تعداد تخت‌های اقامتی استان خراسان رضوی افزوده می‌شود که با احتساب یک نفر اضافه تعداد آن به حدود ۷۰۰ تخت می‌رسد.

موسوی اظهار کرد: این پروژه‌ها در شهرستان‌های مشهد، گناباد، طرقبه شاندیز، چناران، کلات نادری و درگز قرار گرفته‌اند.

مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: با توجه به اینکه حجم پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال در کشور به میزان ۹۱ هزار میلیارد ریال و حجم سرمایه‌گذاری استان خراسان رضوی ۱۸ هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال است بیش از یک پنجم حجم سرمایه‌گذاری پروژه‌های افتتاحی دهه فجر امسال در این استان قرار دارد.

وی یادآور شد: در حوزه میراث فرهنگی نیز ۱۲ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریال کلنگ‌زنی و افتتاح و در حوزه صنایع‌دستی نیز ۳ پروژه در رشته‌های سفال، پتینه و نقاشی و هنرهای چوبی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد ریال در استان به بهره‌برداری می‌رسند.

موسوی افزود: در سه حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تعداد ۲۸ پروژه با حجم سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد ریال به بهره برداری رسیده یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز خواهد شد.

 

ارسال نظر