شناسه خبر: ۱۶۲۲۴۵
لینک کوتاه کپی شد

استفاده از راهنمای دیجیتال هوشمند گردشگری خراسان رضوی در نوروز 1403

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: راهنمای دیجیتال هوشمند گردشگری خراسان رضوی رونمایی شده و در نوروز 1403 زائران و گردشگران از این راهنما استفاده خواهند کرد.

استفاده از راهنمای دیجیتال هوشمند گردشگری خراسان رضوی در نوروز 1403

به گزارش مشهد فوری به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی یوسف بیدخوری در این باره اظهار کرد: راهنمای دیجیتال هوشمند به معرفی اماکن و ظرفیت‌های میراث فرهنگی و گردشگری استان خراسان رضوی می‌پردازد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی ادامه داد: این راهنما در قالب یک فایل تعاملی با مزایای مختلف توسط بخش خصوصی طراحی و اجرا شده و در هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران با حضور مقامات کشوری و استانی رونمایی شده است.

بیدخوری تصریح کرد: این راهنما بخش عمده‌ای از اطلاعات مورد نیاز مخاطب را بدون نیاز به وب در اختیار وی قرار داده و امکان ارسال توسط انواع ابزارهای فضای مجازی مانند پیامک، پیام رسان‌های مختلف را داراست. وی گفت: بارکد «کیوآر» منحصر به فرد آن می‌تواند به صورت مستقیم امکان دانلود آن را برای مخاطب فراهم کند، همچنین از مزایای دیگر این راهنما امکان ویرایش و بروزرسانی است.

بیدخوری اظهار کرد: جایگزینی این نوع از ابزارهای اطلاع‌رسانی که مبتنی بر علم روز و تکنولوژی مدرن اطلاع رسانی است علاوه بر امکان انتشار نامحدود داخلی و بین المللی محتوا، صرفه جویی در منابع و سرمایه‌های ملی، امکانات دسترسی مخاطبان به ابزارهای مختلف ارتباطی را نیز در پی خواهدداشت.

 

ارسال نظر