شناسه خبر: ۱۶۲۴۲۱
لینک کوتاه کپی شد

اسکان رایگان بیش از 7 هزار نفر از شرکت کنندگانِ تشییع شهدای خدمت در مشهد

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی گفت: با اعلام آمادگی تشکل‌های گردشگری و زیارتی استان خراسان رضوی شرایط ویژه‌ای برای میزبانی از از شرکت کنندگان تشییع رئیس جمهور شهید و همراهان در استان فراهم و 7 هزار و 200 نفر به صورت رایگان اسکان داده شدند.

اسکان رایگان بیش از 7 هزار نفر از شرکت کنندگانِ تشییع شهدای خدمت در مشهد

به گزارش مشهد فوری روابط عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی سید محمود مادرشاهیان افزود: تمامی مراکز اقامتی استان شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، خانه‌مسافرها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان در این اقدام مشارکت کردند.

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی ادامه داد: از سوی مراکز اقامتی بیش از 100 هزار تخت برای اسکان رایگان تدارک دیده شده و به صورت داوطلبانه اعلام شد که 7200 نفر از این ظرفیت استفاده کردند.

مادرشاهیان تصریح کرد: فرهنگ میزبانی و خدمت به زائران علی ابن موسی الرضا (ع) مهم‌ترین افتخار تشکل‌های گردشگری و اقامتی استان خراسان رضوی است. او یاد آور شد: شخص رئیس جمهور شهید آیت الله دکتر رئیسی و وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در دولت سیزدهم همواره رویکردی مردمی و حمایتی از خادمان زائران رضوی داشته و در دوران سخت عبور از بحران کرونا در کنار ما بودند، این حداقل کاری است که می‌توانستم به نشانه قدرشناسی از رئیس جمهور شهید و هیئت همراهشان انجام دهیم.

رئیس کانون تشکل‌های گردشگری و زیارتی خراسان رضوی به سیاست‌ها و عملکرد دولت سیزدهم در حوزه گردشگری و به ویژه جذب گردشگر خارجی اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور و هئیت دولت به ویژه وزرای خارجه و میراث‌فرهنگی و گردشگری با شناخت دقیق از نیازهای زائران و گردشگران و برنامه‌ای مدون با لغو روادید یک طرفه برای 33 کشور زمینه حضور زائران و گردشگران و رونق این صنعت را فراهم کردند.

image_2024-05-25_14-54-31

سید جواد موسوی مدیر کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته اظهار کرد: برپایی موکب‌ها در محورهای مواصلاتی استان برای رفاه حال افرادی که تششیع پیکر شهدای خئمت مراجعه کردند، آماده سازی مساجد، سرویس‌های بهداشتی، وضوخانه ها و نمازخانه‌های بین‌راهی استان، آمادگی واحدهای اقامتی د محورهای منتهی به مشهد برای اسکان رایگان و اعلام آمادگی بیش از 100 هزار تخت برای اقامت رایگان از اقداماتی است که برای میزبانی از شرکت‌کنندگان در تشییع پیکر شهدای خدمت انجام شد. او افزود: هتل‌ها و مراکز اقامتی برای مستندسازی و تصویربرداری از این رویداد بزرگ همکاری داشتند و برای خدمات اضطراری از جمله، وضوخانه، نمازخانه و سرویس بهداشتی و ... آماده شدند. موسوی تصریح کرد: تعداد زیادی از واحدهای اقامتی در مسیر تشییع داوطلبانه آب معدنی بین شرکت کنندگان در مراسم توزیع کردند.

ارسال نظر