شناسه خبر: ۱۶۱۸۰۷
لینک کوتاه کپی شد

قربانی تهاجم به جامعه پزشکی، کل جامعه است

رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد ضمن محکوم کردن تهاجمات اخیر به جامعه پزشکی در مشهد گفت: قربانی تهاجم به جامعه پزشکی نه یک فرد بلکه کل جامعه است.

قربانی تهاجم به جامعه پزشکی، کل جامعه است

به گزارش مشهد فوری؛ علیرضا صداقت در حاشیه نشست خبری با موضوع تشریح برنامه‌های کنگره آموزشی سالیانه با عنوان " پزشکی شخص‌محور و رویکردهای نوین" که به  صورت کشوری در ششم تا هشتم دی‌ماه برگزار خواهد شد،  در رابطه با تهاجمات اخیر به جامعه پزشکی مشهد، توضیحاتی ارائه کرد. 

صداقت تصریح کرد: متاسفانه شاهدیم آمار خشونت در جامعه در حال افزایش است و این فقط معطوف به جامعه پزشکی نیست و یکی از قربانیان این امر که قربانی شدنش به قربانی شدن جامعه منجر می‌شود جامعه پزشکی است چون ارائه خدمات در این حوزه نیاز به سلامت روحی و روانی دارد. 

  وی عنوان کرد: وظیفه  سازمان نظام پزشکی حمایت از جامعه پزشکی و در عین حال  حمایت از سلامت عمومی است و در حمایت از جامعه پزشکی حتما افکار عمومی نیز مدنظر ما بوده است.  

صداقت اظهار کرد:  پزشکی شغل حساسی است که نیاز به آرامش و طیب خاطر دارد و  افرادی که در زمینه پزشکی مشغول ارائه خدمات هستند، جدای از مسائل و دغدغه‌های صنفی باید خیال راحتی داشته باشد تا بتوانند در محیطی امن، خدمات ارائه کنند. 

وی افزود:  حمله به جامعه پزشکی  که متاسفانه  در بعضی از شهرهای دیگر نیز اتفاق افتاده است نگرانی‌هایی برای ما ایجاد کرده است و نه تنها حمله به جامعه پزشکی بلکه حمله به هر صنف دیگری را محکوم می‌کنیم. 

 رئیس سازمان  نظام پزشکی مشهد با بیان اینکه بروز چنین اتفاقاتی بخصوص در مناطق کم‌برخوردار که  به خدمات درمانی سطح اول و بهداشت اولیه  نیاز مبرم داشته، جای نگرانی دارد، خاطرنشان کرد: در رابطه با جامعه پزشکی که به طور اخص در حیطه وظایف ما است نگران  سلامت جامعه پزشکی هستیم و اگر نگرانی در سطح جامعه پزشکی افزایش پیدا کند، خدمات‌رسانی بخصوص در مناطق محروم را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ 

وی تأکید کرد: در حال حاضر پزشکان خدوم ما در همه جا مخلصانه ارائه خدمت می کنند اما بروز ناامنی در محیط درمانی،  روی کیفیت کار تاثیر گذار است.  

 رئیس سازمان  نظام پزشکی مشهد با اشاره به اینکه با جدیت پیگیر رسیدگی به موضوع هستیم اظهار کرد: برای پیگیری این موضوع  با مقامات قضایی، دادستان شهر و مقام ارشد انتظامی استان  ارتباط گرفته و نگرانی‌های جامعه پزشکی را به آنها منتقل کردیم و قول همکاری گرفتیم. همچنین  با افراد آسیب‌دیده از این اتفاقات  تماس گرفته شده و از آنها دلجویی کردیم. 

وی افزود: کارگروهی با حضور معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ، نماینده دادسرا و دانشگاه علوم پزشکی مشهد  برای بررسی بیشتر موضوع و  پیشگیری از وقوع جرایم مشابه تشکیل شده است.

 

ارسال نظر