الف

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی مطرح کرد:

دریافت درصد توسط مسئولان اجرایی برای احداث باغ ویلا!/ سرقت بیشترین جرم در خراسان رضوی است


1 تیر 1400 - 15:57
1c8f6cf133
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: اینکه مسئولین اجرایی به احداث باغ ویلا علاقه دارند متاسفانه برای این است که خودشان درصدی دریافت می‌کنند.

به گزارش مشهد فوری، غلامعلی صادقی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل دادگستری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در یک سال گذشته اقداماتی که در دادگستری استان و سازمان‌های تابعه صورت گرفته براساس ملاک‌هایی است که معاونت راهبردی اعلام می‌کند و دادگستری خراسان رضوی توانسته رتبه خوبی کسب کند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: در یک سال گذشته بیش از یک میلیون پرونده در واحدهای قضایی استان در موضوعات مختلف کیفری، خانوادگی و حقوقی وارد مراحل دادرسی شده است و همکاران ما بیش از تعداد پرونده وارده  توانستند ورود کنند و بیش از 90 درصد پرونده‌های مسن رسیدگی شده است و تعدادی از پرونده‌های قبل از ۹۸ مانده است که دلایل خودش را دارد و شامل نبود اشخاص پرونده و دلایل دیگر است.

وی با بیان اینکه در جرایم خاص احکام خوبی صادر و اجرا شده است که نسبت به مفاسد اقتصادی و امنیت بوده است، گفت: پرونده تجاوز به عنف که در فریمان انجام شد، حکم مقتضی برای آن صادر و اجرا شده است.

مشکل معتادان متجاهر مشهد اجرایی و حمایتی است

صادقی یادآور شد: در مورد حمایت از فعالان اقتصادی آمار خوبی داریم که با یک هماهنگی بین دستگاه قضایی و اجرایی کلینیک ویژه شکل گرفت که افراد به استانداری ورود کنند بلکه نمایندگانی از مراجع مربوطه آنجا حضور می‌یافتند و مشکلات نقدینگی قضایی را انجام می‌دادند. در ارتباط با حقوق عامه ورود خوبی داشتیم و بخشی را بدون تشکیل پرونده همکاران ما توانستند بررسی کنند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نسبت با معتادان متجاهر با اقداماتی که انجام شد عمده معتادان از مشهد و شهرستان‌ها پاکسازی شد اگر چه به ۱۰۰ درصد نرسیده و افرادی که در حال درمان هستند عدد و رقم خوبی است و امیدواریم بتوانیم این‌ها را به زندگی برگردانیم.

وی درخصوص معتادین متجاهر گفت: در خصوص حمایت قضایی و ظرفیت قانونی از ناحیه قضایی مشکلی نداریم، مشکل بحث اجرایی و حمایتی است استاندار ورود کرد اما کافی نیست مطالبه‌گری این مساله باید از سوی رسانه‌ها ادامه یابد.

صادقی ادامه داد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی اقداماتی که انجام شده اما کافی نیست باید هم افزایی بیشتری داشته باشیم. شهردار مشهد بیش از وظیفه اش همکاری و حمایت کرده است و باز هم می‌خواهیم در دوره جدید همکاری ادامه داشته باشد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی بیان کرد: در مورد ترک فعل پرونده تشکیل دادیم اما جایی که می‌تواند کمک کننده باشد به ما اطلاع دهید بخش خصوصی باید همه پای کار باشند.

وی با اشاره به سند تحول سال قضایی عنوان کرد: سند تحول قضایی که سال گذشته ابلاغ شد شامل ۷ ماموریت تظلم خواهی، نظارت بر حسن اجرای حکم، پیشگیری از وقوع جرم و ... است که مبنای آن اصول قانون اساسی بوده و براساس آن وظایف قوه قضائیه مشخص شده است.

صادقی ادامه داد: سیاست‌هایی که از طرف رهبری مشخص شد مبنا قرار گرفته و کار کمی و کیفی انجام شد و استان ما در مقدمات این سند گام های خوبی را برداشته و ما در استان اقدامات خود را با سند تطبیق کردیم و اصلاحات را انجام دادیم برای اینکه سند کامل اجرا شود پشتیبانی مالی انسانی می‌خواهد و استان‌ها موظف هستند در اجرای سند تحول براساس امکاناتی که دارند در اجرای بندهای آن اقدام کنند و بخش‌هایی که نیاز به قانون و بودجه خاص دارد مدیریت کلان قوه در حال رسیدگی به آن است.

ماجرای همکاری دادگستری و شهرداری مشهد

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در مورد در اختیار قرار دادن ساختمان از سوی شهرداری به دادگستری گفت: در مورد ۲ ساختمان ناحیه ۷ و ناحیه ۵ با شهرداری همکاری داریم، برای مردم کمبود فضای اداری مان محسوس است که نتوانستیم از طریق اعتبارات قضایی این مشکل را رفع کنیم به همین دلیل در قالب اجاره هنوز هم نیاز به فضا داریم و اعلام می‌کنیم هر جایی بتواند فضا در اختیار ما قرار دهد که مردم در آسایش باشد وظیفه خود می‌دانیم وارد همکاری شویم.

وی افزود: در مورد شهرداری پرونده‌ها رسیدگی شده است ،برخی در دادگاه است ما بنا نداریم با کسی که با همکاری می‌کند تخلفات را نادیده بگیریم اینکه دیگران چه می‌گویند را به حساب بی‌انصافی آنها بگذارید.

پرونده خبرنگاران در مرحله بررسی است

صادقی در مورد پیامک به برخی خبرنگاران بیان کرد: در مورد پرونده گلایه شد که پرونده تشکیل شد و پیامک برای عزیزان آمده و پرونده نسبت به نشر اکاذیب تشکیل شد اما قرار شد بررسی دقیق تر شود و هنوز در مرحله بررسی است و به مرحله احضار نرسیده است و بنا نداریم با قشر خاصی برخورد کنیم اینطور نیست.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص زمین رفاهیات دادگستری، زمین خواری در ییلاقات را یک واقعیت دانست و خاطرنشان کرد: ما کارشناسان را بررسی کردیم همانطور که سند مردم را بررسی می‌کنیم برای دادگستری هم همانطور است، کارشناسی از مرکز استان صادر شد اما هنوز تحقیقات تمام نشده است. بگذارید پرونده مسیر قانونی را طی کند.

وی در خصوص رسیدگی به پرونده شهردار اسبق مشهد اینطور توضیح داد: پرونده پژمان به مرحله صدور حکم قضایی نرسیده برای همین اعلام نشده است، پژمان هم در مقطع مسئولیت در راه و شهرسازی و هم در زمان مسئولیت در شهرداری مشهد رفتار مجرمانه داشته است که تحقیقات یک پرونده او انجام گرفته و حکم صادر شده و در مرحله دادگاه است، پرونده دیگر در حال تحقیق است.

صادقی ادامه داد: زمانی که معاون وزیر بود صلاحیت برای دادسرای استان نبود اما از زمان بازنشستگی تحقیقات را با قید فوریت انجام دادیم و پرونده در دست بررسی است.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی یادآور شد: در سال گذشته یک ظرفیت قابل توجه از حمایت فعالان اقتصادی اعمال شد و خودمان از این ماجرا رضایت داریم مطمئنا اولویت اول رئیسی این است که تولید را اجرا کند، ما هم این آمادگی را داریم و پرونده تشکیل شده را با فوریت رسیدگی کنیم.

سرقت بیشترین فراوانی در جرایم خراسان رضوی را دارد

وی در خصوص بیشترین جرایم استان گفت: براساس آماری که داریم سرقت، توهین، ضرب و جرح عمدی، تهدید و صدمه بدنی در تصادفات به ترتیب بیشترین میزان جرایم استان را تشکیل می‌دهد.

صادقی ادامه داد: واقعا اگر بخش‌های فرهنگی ما و مراجع دیگر وارد شوند برخی از این موارد قابل حل است و نباید تشکیل پرونده شود. در دولت جدید که مشکلات اقتصادی رفع شود میزان سرقت کاهش می‌یابد.

مسئولان اجرایی برای احداث باغ ویلا درصد می‌گیرند!

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص باغ ویلاهای غیرمجاز در اطراف مشهد گفت: چه در اراضی دولتی و شخصی چون باغ ویلا ارزش افزوده بالایی دارد انگیزه افراد برای احداث باغ ویلا زیاد است و می‌بینیم طرف درآمد زیادی ندارد اما این فرهنگ ایجاد شده که همه باغ ویلا داشته باشند که فرهنگ نادرستی است.

وی خاطرنشان کرد: این هم که مسئولین اجرایی به احداث باغ ویلا علاقه دارند متاسفانه برای این است که خودشان درصدی دریافت می‌کنند. تغییر کاربری فقط براساس ضوابط جهادکشاورزی است و فرماندار و بخشدار و دهیار نباید ورود کنند و اگر ورود کنند مباشرت یا معاونت در جرم است ما در حد مقدورات مجازات می‌کنیم که نباید آب و خاک خود را از دست بدهیم.

صادقی در خصوص ارازل و اوباش گفت: ضابطین تدابیری اتخاذ کردن که نشان از کاهش دارد اما واقعا از موضوعاتی که نسبت به آن نگرانیم سلاح‌ها و نزاع‌ها است که می‌تواند امنیت مردم را خدشه دار کند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در مورد مفاسد اقتصادی بیان کرد: ما شعب ویژه را فعال کردیم پرونده‌هایی هم در جریان رسیدگی است در حوزه تعاونی‌های اعتبار مثل میزان و اعتماد ایرانیان پرونده‌هایی که استان متکفل بود را توانست بدون منابع دولتی به سامان برساند.

وی ادامه داد: در مورد شرکت‌های سرمایه‌گذاری با تلاش‌هایی که صورت گرفت از منابع متعلق به خود این تعاونی‌ها استفاده شد و تعاونی‌‌هایی که تهران مشغول رسیدگی بود از منابع بانک مرکزی تامین اعتبار کرد و هزینه زیادی را روی دوش بانک مرکزی گذاشت.

صادقی متذکر شد: تا کنون از مواردی که اموال شناسایی و مستند و رسیدگی شده بخش زیادی به مردم مسترد شدهاست اما سود را نتوانستیم پرداخت کنیم که در حال رسیدگی است.

باید نسل مسئولان اجرایی انتخابات منقرض شود

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص مشکلاتی که در اجرای انتخابات وجود داشت اظهار کرد: از ابتدای صدور دستور اقدامات انتخاباتی دستورات لازم را دادیم، مسئولین اجرایی بهتر از این می‌توانستند به صحنه بیایند اما متاسفانه برای رای گیری سیستمی هنوز زیرساخت‌های لازم آماده نیست.

وی از کمبود تعرفه های انتخاباتی، آگاه نبودن مردم به نحوه استفاده از دستگاه گلایه کرد و گفت: درخواست داده بودیم این نحوه رای گیری از کلانشهرها آغاز نشود و پس از آزمون و خطا اجرایی شود.

صادقی با بیان اینکه دولت باید به این مساله دقت کند، گفت: در بحث روز رای همه‌کاره کسی است که پای صندوق است و به حرف فرماندار و وزیر کشور نمی‌کند و سابقه انتخابات دارد و به فکر راحتی کار خود و خواستار مشارکت کمتر است که باید تجدید نظر کنیم وباید نسل این افراد منقرض شود و جوانترها بیایند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص تسهیلات وکلا گفت: با وکلا و مرکز حفاظت و پشتیبانی جلسه داشتیم و قرار شد تسهیلاتی برای وکلا انجام شود.

وی گفت: در مورد پدیده موکول شده بر این که هر کدام از محکومین همکاری بیشتری داشتند مساعدت بیشتری برای آنها در نظر گرفته شود چرا که نتیجه آن عدم ضرر مردم است ما بنایی نداریم افراد را به هر قیمتی زندانی کنیم تا کنون همکاری خوبی داشتند و اکنون آزاد هستند.

برای جامعه ایمن باید زندانیان حرفه‌ای در بند باشند

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: اولویت ما در مرکز و شهرستان‌ها در راستای سند تحول به همه حوزه‌ها ابلاغ شده است در صدر همه اینها بحث تکریم ارباب رجوع وجود دارد که مصادیق آن در برخورد با مراجعین مشخص شده است. اول سعی کردیم آنجه برای احترام به مردم نیاز است را خودمان رعایت کنیم و دیگر همکاران رعایت کنند اما با نقطه مطلوب فاصله داریم.

محمدحسین درودی بیان کرد: در حوزه سرپرستی بحث کودکان کار را با جدیت پیگیری کردیم با تلاش همه دست اندر کاران در این مسیر سبب شد در شهر کودک کاری نبینیم یا اگر باشد اکیپ‌های ما برای رسیدگی به آن اقدام می‌کنند.

وی گفت: بحث جمع آوری معتادین متجاهر را در سال‌های گذشته هم داشتیم و به نحو بهتری نسبت به قبل انجام گرفت و اگرچه کار برای ادست اندرکاران طولانی و سخت شد اما نتیجه مثبت بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: توجه به وضع زندانیان غربالگری در مشهد و پایش آنها در زندان‌های سطح استان که نتیجه بسیار خوبی داشت و افرادی که می‌توانستند از بحث ارفاق استفاده کنند برای آزادی انجام شد، نسبت به مجرمین حرفه‌ای مرخصی به زندانیان را ممنوع کردیم و از این به بعد هم در ستاد به اسم مطرح  می‌شود و در صورت موافقت مرخصی داده می‌شود. سخت گرفتیم چون عقیده داریم اگر می‌خواهیم جامعه ایمن باشد باید مجرمین حرفه‌ای در بند باشند.

وی اظهار کرد: برابر آمار تعداد قابل توجهی معتاد وجود دارد برنامه ریزی داریم ولی زیر ساخت آن باید مشخص شود، مجازات جایگزین حبس رسیدگی قضایی شده، مرتضویی متولی این امر است تلاش شده در اولویت ما قرار بگیرد  به جز مجرمین حرفه ای می‌توانیم برای دیگر مجرمین از مجازات جایگزین استفاده کنیم.

درودی در خصوص پرونده آتش سوزی یک کمپ ترک اعتیاد در مشهد گفت: پرونده آتش سوزی ترک اعتیاد در دست بررسی است.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: اینکه مسئولین اجرایی به احداث باغ ویلا علاقه دارند متاسفانه برای این است که خودشان درصدی دریافت می‌کنند.

پایگاه خبری مشهد فوری (mashhadfori.com)

1c8f6cf133
1 تیر 1400 - 15:57

به گزارش مشهد فوری، غلامعلی صادقی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل دادگستری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در یک سال گذشته اقداماتی که در دادگستری استان و سازمان‌های تابعه صورت گرفته براساس ملاک‌هایی است که معاونت راهبردی اعلام می‌کند و دادگستری خراسان رضوی توانسته رتبه خوبی کسب کند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: در یک سال گذشته بیش از یک میلیون پرونده در واحدهای قضایی استان در موضوعات مختلف کیفری، خانوادگی و حقوقی وارد مراحل دادرسی شده است و همکاران ما بیش از تعداد پرونده وارده  توانستند ورود کنند و بیش از 90 درصد پرونده‌های مسن رسیدگی شده است و تعدادی از پرونده‌های قبل از ۹۸ مانده است که دلایل خودش را دارد و شامل نبود اشخاص پرونده و دلایل دیگر است.

وی با بیان اینکه در جرایم خاص احکام خوبی صادر و اجرا شده است که نسبت به مفاسد اقتصادی و امنیت بوده است، گفت: پرونده تجاوز به عنف که در فریمان انجام شد، حکم مقتضی برای آن صادر و اجرا شده است.

مشکل معتادان متجاهر مشهد اجرایی و حمایتی است

صادقی یادآور شد: در مورد حمایت از فعالان اقتصادی آمار خوبی داریم که با یک هماهنگی بین دستگاه قضایی و اجرایی کلینیک ویژه شکل گرفت که افراد به استانداری ورود کنند بلکه نمایندگانی از مراجع مربوطه آنجا حضور می‌یافتند و مشکلات نقدینگی قضایی را انجام می‌دادند. در ارتباط با حقوق عامه ورود خوبی داشتیم و بخشی را بدون تشکیل پرونده همکاران ما توانستند بررسی کنند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نسبت با معتادان متجاهر با اقداماتی که انجام شد عمده معتادان از مشهد و شهرستان‌ها پاکسازی شد اگر چه به ۱۰۰ درصد نرسیده و افرادی که در حال درمان هستند عدد و رقم خوبی است و امیدواریم بتوانیم این‌ها را به زندگی برگردانیم.

وی درخصوص معتادین متجاهر گفت: در خصوص حمایت قضایی و ظرفیت قانونی از ناحیه قضایی مشکلی نداریم، مشکل بحث اجرایی و حمایتی است استاندار ورود کرد اما کافی نیست مطالبه‌گری این مساله باید از سوی رسانه‌ها ادامه یابد.

صادقی ادامه داد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی اقداماتی که انجام شده اما کافی نیست باید هم افزایی بیشتری داشته باشیم. شهردار مشهد بیش از وظیفه اش همکاری و حمایت کرده است و باز هم می‌خواهیم در دوره جدید همکاری ادامه داشته باشد.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی بیان کرد: در مورد ترک فعل پرونده تشکیل دادیم اما جایی که می‌تواند کمک کننده باشد به ما اطلاع دهید بخش خصوصی باید همه پای کار باشند.

وی با اشاره به سند تحول سال قضایی عنوان کرد: سند تحول قضایی که سال گذشته ابلاغ شد شامل ۷ ماموریت تظلم خواهی، نظارت بر حسن اجرای حکم، پیشگیری از وقوع جرم و ... است که مبنای آن اصول قانون اساسی بوده و براساس آن وظایف قوه قضائیه مشخص شده است.

صادقی ادامه داد: سیاست‌هایی که از طرف رهبری مشخص شد مبنا قرار گرفته و کار کمی و کیفی انجام شد و استان ما در مقدمات این سند گام های خوبی را برداشته و ما در استان اقدامات خود را با سند تطبیق کردیم و اصلاحات را انجام دادیم برای اینکه سند کامل اجرا شود پشتیبانی مالی انسانی می‌خواهد و استان‌ها موظف هستند در اجرای سند تحول براساس امکاناتی که دارند در اجرای بندهای آن اقدام کنند و بخش‌هایی که نیاز به قانون و بودجه خاص دارد مدیریت کلان قوه در حال رسیدگی به آن است.

ماجرای همکاری دادگستری و شهرداری مشهد

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در مورد در اختیار قرار دادن ساختمان از سوی شهرداری به دادگستری گفت: در مورد ۲ ساختمان ناحیه ۷ و ناحیه ۵ با شهرداری همکاری داریم، برای مردم کمبود فضای اداری مان محسوس است که نتوانستیم از طریق اعتبارات قضایی این مشکل را رفع کنیم به همین دلیل در قالب اجاره هنوز هم نیاز به فضا داریم و اعلام می‌کنیم هر جایی بتواند فضا در اختیار ما قرار دهد که مردم در آسایش باشد وظیفه خود می‌دانیم وارد همکاری شویم.

وی افزود: در مورد شهرداری پرونده‌ها رسیدگی شده است ،برخی در دادگاه است ما بنا نداریم با کسی که با همکاری می‌کند تخلفات را نادیده بگیریم اینکه دیگران چه می‌گویند را به حساب بی‌انصافی آنها بگذارید.

پرونده خبرنگاران در مرحله بررسی است

صادقی در مورد پیامک به برخی خبرنگاران بیان کرد: در مورد پرونده گلایه شد که پرونده تشکیل شد و پیامک برای عزیزان آمده و پرونده نسبت به نشر اکاذیب تشکیل شد اما قرار شد بررسی دقیق تر شود و هنوز در مرحله بررسی است و به مرحله احضار نرسیده است و بنا نداریم با قشر خاصی برخورد کنیم اینطور نیست.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص زمین رفاهیات دادگستری، زمین خواری در ییلاقات را یک واقعیت دانست و خاطرنشان کرد: ما کارشناسان را بررسی کردیم همانطور که سند مردم را بررسی می‌کنیم برای دادگستری هم همانطور است، کارشناسی از مرکز استان صادر شد اما هنوز تحقیقات تمام نشده است. بگذارید پرونده مسیر قانونی را طی کند.

وی در خصوص رسیدگی به پرونده شهردار اسبق مشهد اینطور توضیح داد: پرونده پژمان به مرحله صدور حکم قضایی نرسیده برای همین اعلام نشده است، پژمان هم در مقطع مسئولیت در راه و شهرسازی و هم در زمان مسئولیت در شهرداری مشهد رفتار مجرمانه داشته است که تحقیقات یک پرونده او انجام گرفته و حکم صادر شده و در مرحله دادگاه است، پرونده دیگر در حال تحقیق است.

صادقی ادامه داد: زمانی که معاون وزیر بود صلاحیت برای دادسرای استان نبود اما از زمان بازنشستگی تحقیقات را با قید فوریت انجام دادیم و پرونده در دست بررسی است.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی یادآور شد: در سال گذشته یک ظرفیت قابل توجه از حمایت فعالان اقتصادی اعمال شد و خودمان از این ماجرا رضایت داریم مطمئنا اولویت اول رئیسی این است که تولید را اجرا کند، ما هم این آمادگی را داریم و پرونده تشکیل شده را با فوریت رسیدگی کنیم.

سرقت بیشترین فراوانی در جرایم خراسان رضوی را دارد

وی در خصوص بیشترین جرایم استان گفت: براساس آماری که داریم سرقت، توهین، ضرب و جرح عمدی، تهدید و صدمه بدنی در تصادفات به ترتیب بیشترین میزان جرایم استان را تشکیل می‌دهد.

صادقی ادامه داد: واقعا اگر بخش‌های فرهنگی ما و مراجع دیگر وارد شوند برخی از این موارد قابل حل است و نباید تشکیل پرونده شود. در دولت جدید که مشکلات اقتصادی رفع شود میزان سرقت کاهش می‌یابد.

مسئولان اجرایی برای احداث باغ ویلا درصد می‌گیرند!

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص باغ ویلاهای غیرمجاز در اطراف مشهد گفت: چه در اراضی دولتی و شخصی چون باغ ویلا ارزش افزوده بالایی دارد انگیزه افراد برای احداث باغ ویلا زیاد است و می‌بینیم طرف درآمد زیادی ندارد اما این فرهنگ ایجاد شده که همه باغ ویلا داشته باشند که فرهنگ نادرستی است.

وی خاطرنشان کرد: این هم که مسئولین اجرایی به احداث باغ ویلا علاقه دارند متاسفانه برای این است که خودشان درصدی دریافت می‌کنند. تغییر کاربری فقط براساس ضوابط جهادکشاورزی است و فرماندار و بخشدار و دهیار نباید ورود کنند و اگر ورود کنند مباشرت یا معاونت در جرم است ما در حد مقدورات مجازات می‌کنیم که نباید آب و خاک خود را از دست بدهیم.

صادقی در خصوص ارازل و اوباش گفت: ضابطین تدابیری اتخاذ کردن که نشان از کاهش دارد اما واقعا از موضوعاتی که نسبت به آن نگرانیم سلاح‌ها و نزاع‌ها است که می‌تواند امنیت مردم را خدشه دار کند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در مورد مفاسد اقتصادی بیان کرد: ما شعب ویژه را فعال کردیم پرونده‌هایی هم در جریان رسیدگی است در حوزه تعاونی‌های اعتبار مثل میزان و اعتماد ایرانیان پرونده‌هایی که استان متکفل بود را توانست بدون منابع دولتی به سامان برساند.

وی ادامه داد: در مورد شرکت‌های سرمایه‌گذاری با تلاش‌هایی که صورت گرفت از منابع متعلق به خود این تعاونی‌ها استفاده شد و تعاونی‌‌هایی که تهران مشغول رسیدگی بود از منابع بانک مرکزی تامین اعتبار کرد و هزینه زیادی را روی دوش بانک مرکزی گذاشت.

صادقی متذکر شد: تا کنون از مواردی که اموال شناسایی و مستند و رسیدگی شده بخش زیادی به مردم مسترد شدهاست اما سود را نتوانستیم پرداخت کنیم که در حال رسیدگی است.

باید نسل مسئولان اجرایی انتخابات منقرض شود

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص مشکلاتی که در اجرای انتخابات وجود داشت اظهار کرد: از ابتدای صدور دستور اقدامات انتخاباتی دستورات لازم را دادیم، مسئولین اجرایی بهتر از این می‌توانستند به صحنه بیایند اما متاسفانه برای رای گیری سیستمی هنوز زیرساخت‌های لازم آماده نیست.

وی از کمبود تعرفه های انتخاباتی، آگاه نبودن مردم به نحوه استفاده از دستگاه گلایه کرد و گفت: درخواست داده بودیم این نحوه رای گیری از کلانشهرها آغاز نشود و پس از آزمون و خطا اجرایی شود.

صادقی با بیان اینکه دولت باید به این مساله دقت کند، گفت: در بحث روز رای همه‌کاره کسی است که پای صندوق است و به حرف فرماندار و وزیر کشور نمی‌کند و سابقه انتخابات دارد و به فکر راحتی کار خود و خواستار مشارکت کمتر است که باید تجدید نظر کنیم وباید نسل این افراد منقرض شود و جوانترها بیایند.

رئیس کل دادگستری خراسان رضوی در خصوص تسهیلات وکلا گفت: با وکلا و مرکز حفاظت و پشتیبانی جلسه داشتیم و قرار شد تسهیلاتی برای وکلا انجام شود.

وی گفت: در مورد پدیده موکول شده بر این که هر کدام از محکومین همکاری بیشتری داشتند مساعدت بیشتری برای آنها در نظر گرفته شود چرا که نتیجه آن عدم ضرر مردم است ما بنایی نداریم افراد را به هر قیمتی زندانی کنیم تا کنون همکاری خوبی داشتند و اکنون آزاد هستند.

برای جامعه ایمن باید زندانیان حرفه‌ای در بند باشند

در ادامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: اولویت ما در مرکز و شهرستان‌ها در راستای سند تحول به همه حوزه‌ها ابلاغ شده است در صدر همه اینها بحث تکریم ارباب رجوع وجود دارد که مصادیق آن در برخورد با مراجعین مشخص شده است. اول سعی کردیم آنجه برای احترام به مردم نیاز است را خودمان رعایت کنیم و دیگر همکاران رعایت کنند اما با نقطه مطلوب فاصله داریم.

محمدحسین درودی بیان کرد: در حوزه سرپرستی بحث کودکان کار را با جدیت پیگیری کردیم با تلاش همه دست اندر کاران در این مسیر سبب شد در شهر کودک کاری نبینیم یا اگر باشد اکیپ‌های ما برای رسیدگی به آن اقدام می‌کنند.

وی گفت: بحث جمع آوری معتادین متجاهر را در سال‌های گذشته هم داشتیم و به نحو بهتری نسبت به قبل انجام گرفت و اگرچه کار برای ادست اندرکاران طولانی و سخت شد اما نتیجه مثبت بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: توجه به وضع زندانیان غربالگری در مشهد و پایش آنها در زندان‌های سطح استان که نتیجه بسیار خوبی داشت و افرادی که می‌توانستند از بحث ارفاق استفاده کنند برای آزادی انجام شد، نسبت به مجرمین حرفه‌ای مرخصی به زندانیان را ممنوع کردیم و از این به بعد هم در ستاد به اسم مطرح  می‌شود و در صورت موافقت مرخصی داده می‌شود. سخت گرفتیم چون عقیده داریم اگر می‌خواهیم جامعه ایمن باشد باید مجرمین حرفه‌ای در بند باشند.

وی اظهار کرد: برابر آمار تعداد قابل توجهی معتاد وجود دارد برنامه ریزی داریم ولی زیر ساخت آن باید مشخص شود، مجازات جایگزین حبس رسیدگی قضایی شده، مرتضویی متولی این امر است تلاش شده در اولویت ما قرار بگیرد  به جز مجرمین حرفه ای می‌توانیم برای دیگر مجرمین از مجازات جایگزین استفاده کنیم.

درودی در خصوص پرونده آتش سوزی یک کمپ ترک اعتیاد در مشهد گفت: پرونده آتش سوزی ترک اعتیاد در دست بررسی است.

منبع: مشهد فوری

316

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

اخبار ایران و جهان