الف

سخنگوی شورای ششم مشهد: کاری می‌کنیم که ما را «شورای شهر» بدانند


27 تیر 1400 - 14:41
3fdd341df4
سخنگوی منتخب شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه رسانه عضو شانزدهم شورای ششم است، گفت: استفاده از افراد جهادی، پاک دست، انقلابی و مردمی در مدیریت شهری جزو مرامنامه ماست؛ کاری می‌کنیم که در پایان دوره ما را به عنوان شورای شهر بدانند نه شورای شهرداری!

به گزارش مشهد فوری، حسن موحدیان در اولین نشست منتخبان دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد با اصحاب رسانه، با عرض تسلیت ایام شهادت امام باقر(ع)، اظهار کرد: مردم می‌خواهند بدانند که نقشه راه و مرام شورای ششم و فرایند انتخاب شهردار چگونه است؛ ما امانت‌دار رأی مردم هستیم و این رأی به منزله تغییر و تحول در نظام مدیریت شهری است.

سخنگوی شورای ششم شهر مشهد تصریح کرد: استفاده از افراد جهادی، پاک دست، انقلابی و مردمی در مدیریت شهری جزو مرامنامه ماست؛ کاری می‌کنیم که در پایان دوره ما را به عنوان شورای شهر بدانند نه شورای شهرداری؛ شورای ششم محل تعامل با دستگاه‌هاست و به دنبال تقابل نیستیم؛ نوعی یکپارچگی طبق قانون در شهر ایجاد کرده و تعاملی با استاندار و دولت داریم.

وی با بیان اینکه مردم محوری و رابطه دو سویه با آن‌ها همچنین شناخت معضلات به وسیله مردم از برنامه‌های ماست، متذکر شد: ما تا پیش از ۱۴ مرداد کارهایی داریم و از شروع رسمی کارمان به بُعد دیگری از امور می‌پردازیم؛ نقشه راه ما تا ۱۴ مرداد اینگونه است که بنده به عنوان سخنگوی شورا و رییس سنی انتخاب شدم، دبیر جلسه حسین حسامی است؛ تشکیل دبیرخانه برای هماهنگی جلسات صورت گرفته و مسؤول آن تعیین شده است.

موحدیان در ادامه تشریح کرد: جلسات تدوین شده و با مدیران عالی استان جلسه گذاشتیم، اولویت‌ها توسط این دبیرخانه پیگیری می‌شود؛ کارگروه‌های ویژه‌ای برای پیگیری نظام‌مند موضوعات در دوره گذشته و پیش رو و برنامه‌ریزی بهتر تشکیل می‌کنیم، مایلیم از ظرفیت‌های شهرداری استفاده کنیم و بنا نیست ما در کارهای شهردار منتخب دخالت کنیم، فقط یک ظرفیت بانک اطلاعاتی در اختیار آن گذاشته می‌شود.

رییس سنی منتخب شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه ما کسانی را داریم که عضو شورا نشدند اما ظرفیت بالایی دارند و کمیسیون تخصصی ما از آن‌ها و نکته نظراتشان استفاده می‌کند؛ تکمیل کرد: کارگروه تعیین شهردار بوجود آمده و شروع به کار کرده است و شاخص‌های شهردار را بررسی و تا پایان این هفته انتخاب می‌کند.

وی اضافه کرد: ما شعار متفاوتی با شوراهای پیشین داریم و هم زمان با شروع کار شورا از کارگروه‌های دیگر رونمایی می‌کنیم؛ ما برای گرفتن نظرات رسانه‌های استان تیم رسانه‌ای تشکیل می‌دهیم تا این تبادل اطلاعات و نظرات را داشته باشیم.

رسانه، عضو شانزدهم شورای ششم شهر مشهد

در ادامه این نشست، دبیر هماهنگی منتخبان شورای ششم شهر مشهد با تسلیت ایام شهادت امام باقر(ع)، اظهار کرد: معتقد هستیم که شورای ششم به دور از جناح‌بندی سیاسی با مردم‌داری خدمت‌رسانی کند، اهمیت رسانه بر هیچکس پوشیده نیست و آن را به عنوان عضو شانزدهم شورا می‌دانیم.

حسین حسامی با بیان اینکه در شورای ششم یک سری فرضیات را برای خود داریم که طبق آن کار می‌کنیم، ادامه داد: اول اینکه حرم مطهر باعث ایجاد شهر مشهد شده است و قدر آن را می‌دانیم، در کنار ایجاد شهر زیارتی برای پیشبرد مشهد در تمام ابعاد، درآمد پایدار ایجاد می‌کنیم؛ توجه به مناطق حاشیه شهر و ایجاد شیب خدمات و تخصیص تسهیلات برای شورای شهر، استفاده از جوانان و مشارکت مردم در سه حوزه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری، اجرا و نظارت از برنامه‌های دیگر ماست.

وی افزود: از اول تیر ماه ۱۴۰۰، ۳۷ جلسه (۱۲۰ ساعت) تشکیل شده است و نشست‌های گروه‌ها و جمعیت‌های خاص و توجه به امر آموزش در شورای ششم صورت گرفته و می‌گیرد.

سخنگوی شورای ششم شهر مشهد در پاسخ به سوالی در خصوص انتخاب شهردار، تصریح کرد: شاخص‌های ما در حال اتمام است و در همین هفته به پایان می‌رسد، البته در فرایند انتخاب شهردار عجله‌ای نداریم و تغییر و تحول باید با آرامش انجام بگیرد؛ ما به پروژه‌های نیمه تمام بی‌تردید توجه داشته و قرار نیست آن‌ها را رها کرده یا تعطیل کنیم، بدون شک آن‌ها را به اتمام می‌رسانیم، قطعا سرمایه مردم را رها نمی‌کنیم.

عضو منتخب شورای ششم مشهد، در رابطه با فعالیت‌های فرهنگی کلان شهر مشهد، تصریح کرد: دلیل وجود مشهد مرقد مطهر امام رضا(ع) است و باید جایگاه معنوی حضرت رضا(ع) را به عنوان نقطه کانونی مشهد دانست؛ یک حرکت متدام در حوزه فرهنگ شهرنشینی و حسن همجواری میان مردم و زائران ایجاد می‌کنیم تا مردم بتوانند میزبان زائران باشند، قطعا ما امور فرهنگی را به مردم واگذار کرده و حمایت می‌کنیم، همچنین فرهنگ‌های مختلف از جمله شهروندی و ترافیک هم در برنامه ماست.

مهدی ناصحی بیان کرد: اکثر افراد منتخب شورای ششم شهر مشهد در مدیریت شهری این شهر حضور داشتند و این به انجام امر مهم مدیریت شهری کمک می‌کند.

سخنگوی منتخب شورای ششم شهر مشهد، با بیان اینکه این شورا به صورت تخصصی و کمیسیونی رأی آورده است، تکمیل کرد: سه نفر در کمیسیون فرهنگی حضور دارند و این امر اولویت ماست، بحث ما در فرهنگ و این کلان شهر این است که معتقد هستیم اثرگذاری فرا ملی داریم؛ همواره مردم ایران برای زائران مشهد قداستقائل بودند؛ در کار فرهنگی باید چند اولویت انجام داد و پیگیری کرد.

مدیر دانشگاه فردوسی نباید غیر بومی باشد!

موحدیان بیان کرد: برای پروژه‌های عمرانی برنامه داریم و این پروژه‌ها را در راستای فرهنگ‌سازی مردم دنبال می‌کنیم؛ بی‌تردید شفاف‌سازی را از خودمان شروع می‌کنیم، شهردار بومی اولویت مشهد است؛ زشت است برای مشهد که دومین دانشگاه بزرگ کشور را دارد مدیرش اهل آن شهر نباشد!

ناصحی در پاسخ به این سوال که برنامه شما برای تلفیق امور اقتصادی و فرهنگی چیست، گفت: شأن شورای شهر اجرا نیست! شورای شهر یک شهردار انتخاب می‌کند و شهردار طبق برنامه خودش فعالیت‌های خود را در شهر انجام می‌دهد و باید برای رسیدن به افق روشن شهر مشهد تلاش کند.

موسی الرضا حاجی بیگلو با تاکید بر اینکه در مشهد مقدس خدماتمان ملی اما بودجه ما  محلی است، تصریح کرد: باید این داستان جا بیفتد، مشهد قابلیت و ظرفیت اختصاص بودجه منحصر به مشهد جز شهرداری را دارد؛ وقتی ارزشگذاری یک زمین در دانشگاه علوم پزشکی هزار میلیارد تومان قیمت‌گذاری می‌شود و خام‌فروشی صورت می‌گیرد، باید شورای شهر ورود کند.

رییس سِنی شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه بنده بازنشسته هستم، ماهانه ۱۲ میلیون تومان حقوق می‌گیرم و در بهارستان ۱۳ زندگی می‌کنم، ماشین پژو دارم و ۱۱۲ میلیون تومان برای شورای شهر هزینه کردم؛ اظهار کرد: بحث معنویت در اطراف حرم با وجود پاساژها دارد از بین می‌رود! منویات مقام معظم رهبری که بیشتر جنبه امری دارد باید صورت بگیرد و به آن عمل شود.

موحدیان اضافه کرد: از طریق استانداری و راهداری و مقام‌های مسؤول مطالبه‌گری می‌کنیم و همانطور که عنوان شد شما یار شانزدهم ما هستیم؛ بنده موافق نیستم که کسی اگر رأی اعتماد مردم را گرفته برای شهردار انتخاب شود؛ به محض اتمام شورا کار شهردار هم تمام است اما اگر تصمیم شورا شهردار کنونی مشهد، محمد رضا کلایی باشد ما افتخار کرده و در خدمتشان هستیم.

دبیر هماهنگی شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه جلساتی با استاندار داشتیم و پیشنهاد شد فعلا طرح جامع شمال شرق دست نگهداشته شود؛ ادامه داد: اگر پروژه‌های نیمه تمام است بی‌تردید به اتمام می‌رسد و در پروژه‌های جدید بازنگری صورت می‌گیرد؛ این طرح‌ها باید مطابق مدیریت شهری باشد.

حسامی تصریح کرد: بیش از نیمی از جمعیت شهر را بانوان تشکیل می‌دهند و در حوزه مدیریت شهری حضور موثر بانوان در خط مشی‌گذاری و نظارتی را باید قدر دانست و تفکیک زن و مرد در این حوزه درست نیست؛ برای مشارکت بانوان بوسیله یک کمیته ورود جدی داریم؛ کمیسیونی با عنوان تدوین چشم انداز چهار ساله شهر مشهد تشکیل می‌شود.

سخنگوی منتخب شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه زن و مرد مکمل یکدیگر هستند، تصریح کرد: این برگرفته از دین است؛ ما در کارهای ستادی می‌توانیم از بانوان استفاده کنیم، دویدن صبح تا شب مناسبت با رسیدگی به زندگی یک زن ندارد، قطعا در دوره شورای ششم، بانوان در مشهد مدیریت دارند؛ به خدا قسم ما قرار نیست کارها را تعطیل کنیم نمی‌دانم چرا در فضای مجازی این دیدگاه پخش شده است!

موحدیان بیان کرد: طرح کنارگذر شهر مشهد چرا خوابید و پیش نرفت با اینکه چند میلیارد تومان هم هزینه شد؟ برای اینکه با متخصصان صحبت و پروژه پیگیری نشد! اکنون پروژه‌ای با این هزینه سنگین، رها شده است؛ به حتم باید با متخصصان برای پروژه ها نشسته و صحبت شود.

دبیر هماهنگی شورای ششم با بیان اینکه نگاه ما به سرمایه انسانی باعث رفت و آمد اتوبوسی در شهر شده است، متذکر شد: به سرمایه‌های انسانی شهرداری کم لطفی و بی‌مهری شده است و باید جلو این امر را بگیریم، هشت نفر از اعضای این شورا در مدیریت شهری و ۱۲ نفر مستقیم در شهرداری سابقه دارند.

ناصحی بیان کرد: شورای شهر تهران از انتهای قیف وارد شده، ابتدا افراد را چیده سپس به ملاک روی آورده است، ما معتقدیم تا زمانی که ملاک و شاخص‌ها تعیین نشود روی مصداق شهردار صحبت نکنیم، انتصابات جزو اختیارات شهردار است و شورا فقط حق یک انتخاب دارد آن هم شهردار است، یکی از برنامه‌های اصلی این است که باتوجه به چهار میلیون زائر غیر ایرانی، چرخ اقتصاد مشهد را بچرخانیم.

پارکینگ در محور حرم ساخته می‌شود

سخنگوی شورای ششم شهر مشهد بیان کرد: باید طبق نظر کارشناسان باتوجه به زیبایی شهر، پارکینگ‌هایی حول حرم مطهر ساخته شود و زائران بوسیله مینی‌بوس‌های برقی به حرم بروند.

حاجی بیگلو با بیان اینکه ۳۰ میلیون زائر در مشهد مقدس حضور پیدا می‌کنند، ادامه داد: پنج درصد بهای بلیط هواپیما را باید به شهرداری بدهند اما طبق بررسی ما یک ریال از  حدود این ۴۰۰ میلیارد تومان به شهرداری داده نمی‌شود! این خودش یک درآمد پایدار است، زیر ساخت‌های اقتصادی را باید به سمت حاشیه شهر سوق داده شود؛ شرکت‌های اقتصادی بزرگ کشور را باید به کمک دولت و مجلس به مشهد آورده و بسته پیشنهادی اقتصادی به آن‌ها بدهیم.

عضو منتخب شورای ششم شهر مشهد خاطرنشان کرد: وقتی بودجه نویسان ما توجیه نیستند که سرانه جمعیت مشهد ۳۰ میلیون است نه سه میلیون نتیجه این می‌شود که برای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان هم تخصیص داده نمی‌شود. به کمک رسانه باید مجلس و دولت را مجاب به همکاری کنیم.

رییس سِنی منتخب شورای ششم شهر مشهد در پاسخ به  تخریب اعضای شورا، متذکر شد: خودمان را درگیر این حواشی نمی‌کنیم و برای مردمی که دردمند هستند اینجا حضور پیدا کردیم و برای آن‌ها وقت می‌گذاریم؛ هرچقدر شورای پنجم بدهی داشته باشد، باید شایستگی خود را بالا ببریم تا مشکلات را حل کنیم.

طراحی سامانه‌ای با شفافیت کامل برای طرح‌های عمرانی

عضو کمیسیون اقتصادی شورای ششم تشریح کرد: مشکل ما در پروژه‌های شهرداری نبود شفافیت است، باید سامانه‌ای طراحی شود که هر کس وارد سامانه می‌شود متوجه باشد که تخصیص بودجه برای این طرح چقدر بوده و پیمانکار آن کیست.

سخنگوی شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه سه برنامه اصلی برای حاشیه شهر داریم، بخش اول این سه برنامه را  بسترسازی برای ارتقا شرایط زندگی آن‌ها، اعلام و اظهار کرد: دوم اینکه پیش‌نگری کنیم مانع گسترش این حاشیه نشینی شویم؛ باید فکری برای اسکان افراد کم درآمد بکنیم، مسأله بعدی مشارکت خود آن‌هاست تا به کمک خود افراد شورای شهر مشکلات را حل کنیم؛  قانون به ما اجازه نمی‌دهد که حاشیه شهر را تبدیل به شهرداری کنیم، چون منطقه حاشیه در حریم شهر وجود دارد می‌تواند به ناحیه تبدیل شود.

دبیر هماهنگی شورای ششم در پایان با بیان اینکه امیدواریم شر ویروس کرونا از سر بشریت کم شود، تبیین کرد: بخش عمده درآمد شهر زیارتی مشهد از زائران است و بناست از ظرفیت حدود ۴ میلیون زائر خارجی استفاده شود.

گفتنی‌ست؛ در پایان این نشست از سه بانوی فعال در عرصه‌ی عفاف و حجاب تقدیر به عمل آمده و غبار روبی مزار شهدای میدان نمایشگاه صورت گرفت.

سخنگوی منتخب شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه رسانه عضو شانزدهم شورای ششم است، گفت: استفاده از افراد جهادی، پاک دست، انقلابی و مردمی در مدیریت شهری جزو مرامنامه ماست؛ کاری می‌کنیم که در پایان دوره ما را به عنوان شورای شهر بدانند نه شورای شهرداری!

پایگاه خبری مشهد فوری (mashhadfori.com)

3fdd341df4
27 تیر 1400 - 14:41

به گزارش مشهد فوری، حسن موحدیان در اولین نشست منتخبان دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد با اصحاب رسانه، با عرض تسلیت ایام شهادت امام باقر(ع)، اظهار کرد: مردم می‌خواهند بدانند که نقشه راه و مرام شورای ششم و فرایند انتخاب شهردار چگونه است؛ ما امانت‌دار رأی مردم هستیم و این رأی به منزله تغییر و تحول در نظام مدیریت شهری است.

سخنگوی شورای ششم شهر مشهد تصریح کرد: استفاده از افراد جهادی، پاک دست، انقلابی و مردمی در مدیریت شهری جزو مرامنامه ماست؛ کاری می‌کنیم که در پایان دوره ما را به عنوان شورای شهر بدانند نه شورای شهرداری؛ شورای ششم محل تعامل با دستگاه‌هاست و به دنبال تقابل نیستیم؛ نوعی یکپارچگی طبق قانون در شهر ایجاد کرده و تعاملی با استاندار و دولت داریم.

وی با بیان اینکه مردم محوری و رابطه دو سویه با آن‌ها همچنین شناخت معضلات به وسیله مردم از برنامه‌های ماست، متذکر شد: ما تا پیش از ۱۴ مرداد کارهایی داریم و از شروع رسمی کارمان به بُعد دیگری از امور می‌پردازیم؛ نقشه راه ما تا ۱۴ مرداد اینگونه است که بنده به عنوان سخنگوی شورا و رییس سنی انتخاب شدم، دبیر جلسه حسین حسامی است؛ تشکیل دبیرخانه برای هماهنگی جلسات صورت گرفته و مسؤول آن تعیین شده است.

موحدیان در ادامه تشریح کرد: جلسات تدوین شده و با مدیران عالی استان جلسه گذاشتیم، اولویت‌ها توسط این دبیرخانه پیگیری می‌شود؛ کارگروه‌های ویژه‌ای برای پیگیری نظام‌مند موضوعات در دوره گذشته و پیش رو و برنامه‌ریزی بهتر تشکیل می‌کنیم، مایلیم از ظرفیت‌های شهرداری استفاده کنیم و بنا نیست ما در کارهای شهردار منتخب دخالت کنیم، فقط یک ظرفیت بانک اطلاعاتی در اختیار آن گذاشته می‌شود.

رییس سنی منتخب شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه ما کسانی را داریم که عضو شورا نشدند اما ظرفیت بالایی دارند و کمیسیون تخصصی ما از آن‌ها و نکته نظراتشان استفاده می‌کند؛ تکمیل کرد: کارگروه تعیین شهردار بوجود آمده و شروع به کار کرده است و شاخص‌های شهردار را بررسی و تا پایان این هفته انتخاب می‌کند.

وی اضافه کرد: ما شعار متفاوتی با شوراهای پیشین داریم و هم زمان با شروع کار شورا از کارگروه‌های دیگر رونمایی می‌کنیم؛ ما برای گرفتن نظرات رسانه‌های استان تیم رسانه‌ای تشکیل می‌دهیم تا این تبادل اطلاعات و نظرات را داشته باشیم.

رسانه، عضو شانزدهم شورای ششم شهر مشهد

در ادامه این نشست، دبیر هماهنگی منتخبان شورای ششم شهر مشهد با تسلیت ایام شهادت امام باقر(ع)، اظهار کرد: معتقد هستیم که شورای ششم به دور از جناح‌بندی سیاسی با مردم‌داری خدمت‌رسانی کند، اهمیت رسانه بر هیچکس پوشیده نیست و آن را به عنوان عضو شانزدهم شورا می‌دانیم.

حسین حسامی با بیان اینکه در شورای ششم یک سری فرضیات را برای خود داریم که طبق آن کار می‌کنیم، ادامه داد: اول اینکه حرم مطهر باعث ایجاد شهر مشهد شده است و قدر آن را می‌دانیم، در کنار ایجاد شهر زیارتی برای پیشبرد مشهد در تمام ابعاد، درآمد پایدار ایجاد می‌کنیم؛ توجه به مناطق حاشیه شهر و ایجاد شیب خدمات و تخصیص تسهیلات برای شورای شهر، استفاده از جوانان و مشارکت مردم در سه حوزه تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری، اجرا و نظارت از برنامه‌های دیگر ماست.

وی افزود: از اول تیر ماه ۱۴۰۰، ۳۷ جلسه (۱۲۰ ساعت) تشکیل شده است و نشست‌های گروه‌ها و جمعیت‌های خاص و توجه به امر آموزش در شورای ششم صورت گرفته و می‌گیرد.

سخنگوی شورای ششم شهر مشهد در پاسخ به سوالی در خصوص انتخاب شهردار، تصریح کرد: شاخص‌های ما در حال اتمام است و در همین هفته به پایان می‌رسد، البته در فرایند انتخاب شهردار عجله‌ای نداریم و تغییر و تحول باید با آرامش انجام بگیرد؛ ما به پروژه‌های نیمه تمام بی‌تردید توجه داشته و قرار نیست آن‌ها را رها کرده یا تعطیل کنیم، بدون شک آن‌ها را به اتمام می‌رسانیم، قطعا سرمایه مردم را رها نمی‌کنیم.

عضو منتخب شورای ششم مشهد، در رابطه با فعالیت‌های فرهنگی کلان شهر مشهد، تصریح کرد: دلیل وجود مشهد مرقد مطهر امام رضا(ع) است و باید جایگاه معنوی حضرت رضا(ع) را به عنوان نقطه کانونی مشهد دانست؛ یک حرکت متدام در حوزه فرهنگ شهرنشینی و حسن همجواری میان مردم و زائران ایجاد می‌کنیم تا مردم بتوانند میزبان زائران باشند، قطعا ما امور فرهنگی را به مردم واگذار کرده و حمایت می‌کنیم، همچنین فرهنگ‌های مختلف از جمله شهروندی و ترافیک هم در برنامه ماست.

مهدی ناصحی بیان کرد: اکثر افراد منتخب شورای ششم شهر مشهد در مدیریت شهری این شهر حضور داشتند و این به انجام امر مهم مدیریت شهری کمک می‌کند.

سخنگوی منتخب شورای ششم شهر مشهد، با بیان اینکه این شورا به صورت تخصصی و کمیسیونی رأی آورده است، تکمیل کرد: سه نفر در کمیسیون فرهنگی حضور دارند و این امر اولویت ماست، بحث ما در فرهنگ و این کلان شهر این است که معتقد هستیم اثرگذاری فرا ملی داریم؛ همواره مردم ایران برای زائران مشهد قداستقائل بودند؛ در کار فرهنگی باید چند اولویت انجام داد و پیگیری کرد.

مدیر دانشگاه فردوسی نباید غیر بومی باشد!

موحدیان بیان کرد: برای پروژه‌های عمرانی برنامه داریم و این پروژه‌ها را در راستای فرهنگ‌سازی مردم دنبال می‌کنیم؛ بی‌تردید شفاف‌سازی را از خودمان شروع می‌کنیم، شهردار بومی اولویت مشهد است؛ زشت است برای مشهد که دومین دانشگاه بزرگ کشور را دارد مدیرش اهل آن شهر نباشد!

ناصحی در پاسخ به این سوال که برنامه شما برای تلفیق امور اقتصادی و فرهنگی چیست، گفت: شأن شورای شهر اجرا نیست! شورای شهر یک شهردار انتخاب می‌کند و شهردار طبق برنامه خودش فعالیت‌های خود را در شهر انجام می‌دهد و باید برای رسیدن به افق روشن شهر مشهد تلاش کند.

موسی الرضا حاجی بیگلو با تاکید بر اینکه در مشهد مقدس خدماتمان ملی اما بودجه ما  محلی است، تصریح کرد: باید این داستان جا بیفتد، مشهد قابلیت و ظرفیت اختصاص بودجه منحصر به مشهد جز شهرداری را دارد؛ وقتی ارزشگذاری یک زمین در دانشگاه علوم پزشکی هزار میلیارد تومان قیمت‌گذاری می‌شود و خام‌فروشی صورت می‌گیرد، باید شورای شهر ورود کند.

رییس سِنی شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه بنده بازنشسته هستم، ماهانه ۱۲ میلیون تومان حقوق می‌گیرم و در بهارستان ۱۳ زندگی می‌کنم، ماشین پژو دارم و ۱۱۲ میلیون تومان برای شورای شهر هزینه کردم؛ اظهار کرد: بحث معنویت در اطراف حرم با وجود پاساژها دارد از بین می‌رود! منویات مقام معظم رهبری که بیشتر جنبه امری دارد باید صورت بگیرد و به آن عمل شود.

موحدیان اضافه کرد: از طریق استانداری و راهداری و مقام‌های مسؤول مطالبه‌گری می‌کنیم و همانطور که عنوان شد شما یار شانزدهم ما هستیم؛ بنده موافق نیستم که کسی اگر رأی اعتماد مردم را گرفته برای شهردار انتخاب شود؛ به محض اتمام شورا کار شهردار هم تمام است اما اگر تصمیم شورا شهردار کنونی مشهد، محمد رضا کلایی باشد ما افتخار کرده و در خدمتشان هستیم.

دبیر هماهنگی شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه جلساتی با استاندار داشتیم و پیشنهاد شد فعلا طرح جامع شمال شرق دست نگهداشته شود؛ ادامه داد: اگر پروژه‌های نیمه تمام است بی‌تردید به اتمام می‌رسد و در پروژه‌های جدید بازنگری صورت می‌گیرد؛ این طرح‌ها باید مطابق مدیریت شهری باشد.

حسامی تصریح کرد: بیش از نیمی از جمعیت شهر را بانوان تشکیل می‌دهند و در حوزه مدیریت شهری حضور موثر بانوان در خط مشی‌گذاری و نظارتی را باید قدر دانست و تفکیک زن و مرد در این حوزه درست نیست؛ برای مشارکت بانوان بوسیله یک کمیته ورود جدی داریم؛ کمیسیونی با عنوان تدوین چشم انداز چهار ساله شهر مشهد تشکیل می‌شود.

سخنگوی منتخب شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه زن و مرد مکمل یکدیگر هستند، تصریح کرد: این برگرفته از دین است؛ ما در کارهای ستادی می‌توانیم از بانوان استفاده کنیم، دویدن صبح تا شب مناسبت با رسیدگی به زندگی یک زن ندارد، قطعا در دوره شورای ششم، بانوان در مشهد مدیریت دارند؛ به خدا قسم ما قرار نیست کارها را تعطیل کنیم نمی‌دانم چرا در فضای مجازی این دیدگاه پخش شده است!

موحدیان بیان کرد: طرح کنارگذر شهر مشهد چرا خوابید و پیش نرفت با اینکه چند میلیارد تومان هم هزینه شد؟ برای اینکه با متخصصان صحبت و پروژه پیگیری نشد! اکنون پروژه‌ای با این هزینه سنگین، رها شده است؛ به حتم باید با متخصصان برای پروژه ها نشسته و صحبت شود.

دبیر هماهنگی شورای ششم با بیان اینکه نگاه ما به سرمایه انسانی باعث رفت و آمد اتوبوسی در شهر شده است، متذکر شد: به سرمایه‌های انسانی شهرداری کم لطفی و بی‌مهری شده است و باید جلو این امر را بگیریم، هشت نفر از اعضای این شورا در مدیریت شهری و ۱۲ نفر مستقیم در شهرداری سابقه دارند.

ناصحی بیان کرد: شورای شهر تهران از انتهای قیف وارد شده، ابتدا افراد را چیده سپس به ملاک روی آورده است، ما معتقدیم تا زمانی که ملاک و شاخص‌ها تعیین نشود روی مصداق شهردار صحبت نکنیم، انتصابات جزو اختیارات شهردار است و شورا فقط حق یک انتخاب دارد آن هم شهردار است، یکی از برنامه‌های اصلی این است که باتوجه به چهار میلیون زائر غیر ایرانی، چرخ اقتصاد مشهد را بچرخانیم.

پارکینگ در محور حرم ساخته می‌شود

سخنگوی شورای ششم شهر مشهد بیان کرد: باید طبق نظر کارشناسان باتوجه به زیبایی شهر، پارکینگ‌هایی حول حرم مطهر ساخته شود و زائران بوسیله مینی‌بوس‌های برقی به حرم بروند.

حاجی بیگلو با بیان اینکه ۳۰ میلیون زائر در مشهد مقدس حضور پیدا می‌کنند، ادامه داد: پنج درصد بهای بلیط هواپیما را باید به شهرداری بدهند اما طبق بررسی ما یک ریال از  حدود این ۴۰۰ میلیارد تومان به شهرداری داده نمی‌شود! این خودش یک درآمد پایدار است، زیر ساخت‌های اقتصادی را باید به سمت حاشیه شهر سوق داده شود؛ شرکت‌های اقتصادی بزرگ کشور را باید به کمک دولت و مجلس به مشهد آورده و بسته پیشنهادی اقتصادی به آن‌ها بدهیم.

عضو منتخب شورای ششم شهر مشهد خاطرنشان کرد: وقتی بودجه نویسان ما توجیه نیستند که سرانه جمعیت مشهد ۳۰ میلیون است نه سه میلیون نتیجه این می‌شود که برای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان هم تخصیص داده نمی‌شود. به کمک رسانه باید مجلس و دولت را مجاب به همکاری کنیم.

رییس سِنی منتخب شورای ششم شهر مشهد در پاسخ به  تخریب اعضای شورا، متذکر شد: خودمان را درگیر این حواشی نمی‌کنیم و برای مردمی که دردمند هستند اینجا حضور پیدا کردیم و برای آن‌ها وقت می‌گذاریم؛ هرچقدر شورای پنجم بدهی داشته باشد، باید شایستگی خود را بالا ببریم تا مشکلات را حل کنیم.

طراحی سامانه‌ای با شفافیت کامل برای طرح‌های عمرانی

عضو کمیسیون اقتصادی شورای ششم تشریح کرد: مشکل ما در پروژه‌های شهرداری نبود شفافیت است، باید سامانه‌ای طراحی شود که هر کس وارد سامانه می‌شود متوجه باشد که تخصیص بودجه برای این طرح چقدر بوده و پیمانکار آن کیست.

سخنگوی شورای ششم شهر مشهد با بیان اینکه سه برنامه اصلی برای حاشیه شهر داریم، بخش اول این سه برنامه را  بسترسازی برای ارتقا شرایط زندگی آن‌ها، اعلام و اظهار کرد: دوم اینکه پیش‌نگری کنیم مانع گسترش این حاشیه نشینی شویم؛ باید فکری برای اسکان افراد کم درآمد بکنیم، مسأله بعدی مشارکت خود آن‌هاست تا به کمک خود افراد شورای شهر مشکلات را حل کنیم؛  قانون به ما اجازه نمی‌دهد که حاشیه شهر را تبدیل به شهرداری کنیم، چون منطقه حاشیه در حریم شهر وجود دارد می‌تواند به ناحیه تبدیل شود.

دبیر هماهنگی شورای ششم در پایان با بیان اینکه امیدواریم شر ویروس کرونا از سر بشریت کم شود، تبیین کرد: بخش عمده درآمد شهر زیارتی مشهد از زائران است و بناست از ظرفیت حدود ۴ میلیون زائر خارجی استفاده شود.

گفتنی‌ست؛ در پایان این نشست از سه بانوی فعال در عرصه‌ی عفاف و حجاب تقدیر به عمل آمده و غبار روبی مزار شهدای میدان نمایشگاه صورت گرفت.

325

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

اخبار ایران و جهان