الف

با دلسوزی صِرف کردن مشکلات حل نمی‌شود


10 دی 1400 - 23:59
f6a1b8a3ff
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فقط با درد دل کردن و دلسوزی صِرف کردن مشکلات حل نمی‌شود و هر کدام ما یک وسعی داریم و باید همه دنبال کنیم و کمک کنیم.

به گزارش مشهد فوری، سعید جلیلی در جمع عوامل نظارتی شورای نگهبان در خراسان رضوی اظهار کرد: فقط با درد دل کردن و دلسوزی صِرف کردن مشکلات حل نمی‌شود و هر کدام ما یک وسعی داریم و باید همه دنبال کنیم و کمک کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوالی که چرا در فرهنگ و اقتصاد مشکلاتی داریم افزود: فقط با درد دل کردن و دلسوزی صِرف کردن مشکلات حل نمی‌شود و هر کدام ما یک وسعی داریم و باید همه دنبال کنیم و کمک کنیم یک بخش عمده‌ای را ماها باید فعال شویم، خطاها کجاست؟ نقص‌ها کجاست؟ پیشنهاد ما چیست؟ در حد وُسعمان. 

وی گفت: آموزه‌های دینی ما آنچه را از قران و اهل بیت علیهم السلام در طول سالها و بلکه قرن‌ها یاد داده شده بود ملتی آن‌ها را با همه وجود قبول کرد این خطبه بلند بالای حضرت فاطمه سلام الله علیها مخاطبش جمع محدودی در یک زمان مشخص نبود و خود حضرت در ابتدا بیان می‌فرمایند عبادالله، همه شما مخاطب هستید.

جلیلی افزود: شما باید آنچه را از آموزه‌های دینی می‌آموزید، به دیگران برسانید شما باید ناظر بر آن باشید بر خودتان و بر دیگران.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عرضم این است که ملت ما یک انتخاب بزرگ انجام داد انتخاب اسلام افزود: و حماسه در همین جا ایجاد شد در دنیا انتخاب زیاد می‌شود در یکی از این گفتگوها با کشورهای غربی آقای سولانا از من پرسید این عنوانی که شما روی انتخاب خود می‌گذارید و می‌گویید مردم سالاری دینی فرقش با دیگران چیست؟ آنجا گفتم که فرقش این است که این انتخاب یک انتخاب معمولی نیست در خیلی جاها مردم می‌آیند و یک انتخاب را انجام می‌دهند ولی این انتخاب یک انتخاب آزادانه است اما، نه تنها آزادانه یک انتخاب مشتاقانه است یک انتخاب عاشقانه است.

وی افزود: خیلی جاها طرف انتخاب را انجام می‌دهد اما اگر مالیات یک درصد بالا یا کم بشود از انتخابش پشیمان می‌شود اینجا انتخاب انجام می‌دهد اما برای این انتخاب با همه وجود 4 فرزندش را هم تقدیم می‌کند و به این افتخار می‌کند.

جلیلی با اشاره به توفیق حضور در جمع خانواده معظم شهدا محمدی و هریری گفت: من در اربعین سال 95 در کربلا کلیپی از لحظه خبر شهادت فرزند را به پدر شهید هریری دادند دیدم که هم پدر و هم مادر چگونه برخورد می‌کنند آن هم نه در سال‌های اول انقلاب که بگویند یک فضایی است و احساسی است و تمام می‌شود و من همانجا با همه وجود احساس کوچکی کردم در برابر این همه عظمت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: پدر ومادری فرزندشان می‌رود در دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام به شهادت می‌رسد عاشقانه و داوطلبانه و بعد پدر و مادر چگونه با این برخورد می‌کنند.

وی گفت: بیش از 40 سال است دشمن همه تلاشش این بود که اگر چنین انتخابی صورت گرفته است ملتی را از این انتخاب پشیمان کند و منصرف کند، خب اگر بتوانند در قدم اول با سخت افزار و جنگ افزار و زور انجام بدهند برایشان خیلی بصرفه‌تر است و همین کار را هم کردند و هنوز ابتدای انقلاب بود  8 سال جنگ را تحمیل کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: همین کسانیکه برای چند عدد سانتریفیوژ که زیر نظر آژانس کار می‌کنند قطعنامه‌های پی در پی صادر می‌کنند به کشوری حمله نظامی می‌کنند چند استانش را اشغال می‌کنند خبری از قطعنامه نیست و فقط قطعنامه‌ای کلی می‌دهند و قطعنامه بعد 20 ماه بعد که دیدند ملت می‌تواند خرمشهر را آزاد کند تازه باز هم احتیاط می‌کنند و تمام تلاش خود را انجام دادن تا ملی را از یک انتخاب منصرف و پشیمان کنند.

وی گفت: طبیعی و در طول تاریخ هم این بحث را داشته‌ایم که او اگر همه توان خودش را بکار می‌برد برای اینکه یک حرکت الهی یک حرکت حق وقتی شروع می‌شود شیطان همه جنود خود را بکار میبرد تا اون به هدفش نرسد و انقلاب اسلامی هم مستثنی نبود و تمام توانشان را بکار گرفتند برای اینکه این انتخاب که آزادانه و آگاهانه و عاشقانه است و چنین دستاوردهایی را می‌تواند داشته باشد نگذارند ادامه پیدا کند و زور هم بکار بردند و از هیچیک از کارهایی که میتوانستند بکند دریغ نکردند

جلیلی افزود: همین رییس جمهور فعلی آمریکا زمانیکه معاون اول اوباما بود در جلسه ای با خاخام های صهیونست که از او خواسته بودند چرا بیشتر ورود نمی‌کنید گفته بود، ما آنچه که می‌توانستیم انجام دادیم و اگر شما چیزی به ذهنتان می‌رسد که انجام ندادیم او را دیگر نتوانستیم که انجام دهیم! بله در این شرایط وقتی آن‌ها چنین حرکتی را انجام می‌دهند ملتی که انتحاب می‌کند و هوشیار است باطل السحر آن‌هاست ملتی که انتخابش از سر یک احساس نیست و از سر یک ایمان عمیق است و او می‌بیند این ایمان وقتی که با یک آرمان جمع می‌شود چه خروجی‌هایی دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: در دل کویر در استان کویر روستایی به اسم گُنجان هست که زمان جنگ با زن و بچه و پیر و جوان کلا 700 نفر جمعیت داشت و صدها کیلومتر دورتر از نقاط درگیر جنگ 70 شهید تقدیم می‌کند و این در محاسبات آن‌ها گنجانده نشده است اصلا نمی‌فهمند یعنی چی یک روستاییبیش از 1000 کیلومتر آن طرف تر از مرزهای درگیر جنگ مردم آن روستا ایمانشان هدایت‌شان می‌کند به چنین حماسه آفرینی‌هایی و چند کیلومتر آنطرف‌تر روستای قنات ملک است روستایی که فرزند آن روستا به حماسه آفرینی رسید که تمام دنیا با همه توانشان در بربر او احساس عجز می‌کنند فرزند یک روستای قنات ملک حماسه‌ای ایجاد می‌کند که آن کشوری که خود را ابر قدرت دنیا می‌داند آن هم رییس جمهورش وارد می‌شود و رسما می‌گوید من خودم وارد شدم عملیات کنم که این را به شهادت رسید، این چه فرهنگی است چه عظمتی است و روستای قنات ملک چه دارد که تولید مکتب مبکند مکتب سلیمانی.این چه مکتبی است و چه حرکتی است که چنین حماسه آفرینی می‌کند و منشا حماسه می‌شود.

وی گفت: این چه مکتبی است که وقتی ایمان را با عدالت می‌کند تولید امنیت می‌کند نه برای خودش و نه برای شهرش و نه برای کشورش بلکه برای یک منطقه. این چه مکتبی است که وقتی مردمش ایمانشان را با تقوی همراه می‌کنند موفقیت‌های بزرگ را در عرصه‌های مختلف رقم می‌زنند.

جلیلی تصریح کرد: پیشرفت‌های بزرگ را می‌آورند شاید برای برخی این پیشرفت‌ها تعریف شده نباشد اما دشمنی که تمام تون خودش را گذاشته که مانع این پیشرفت بشود این را می‌فهمد، دشمنی که تمام توانش را بگذارد سیم خاردار از یک کشوری دریغ کنی و او برسد به جایی که موشک نقطه زن با بُرد 2000 کیلومتر داشته باشد و این را دشمن خوب می‌فهمد یعنی چه، اینکه می‌بینید حاضر است هزینه کند بیاید در بالاترین سطح بگوید خودما برای یک فرزند روستای قنات ملک تصمیم گرفتیم که این  کار را بکنیم چون میفهمد چه قدرتی تولید شده و باید در این سطح بیاید وسط،  چون این در میدان آمده است وسط، عرض من این است که عزیزان اگر دشمن شما با همه توان می‌آید تا ملتی را از انتخاب خودش منصرف کند حرکتش همیشه مبتنی بر زور نیست و دشمن هرگاه در زور کم آورده است متوسل به تزویر می‌شود، به پشت خیمه دشمن که می‌رسی قرآن‌ها عَلَم می‌شود و وقتی که کار دارد تمام می‌شود شیطان خودش را در عرصه‌های دیگر هم فعال می‌کند، از شواهد زیاد تاریخ هم بگذریم در همین چنددهه دیده‌اید که فقط با تفنگ و توپ و جنگ افزار به جنگ شما نیامده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اینکه بیش از 250 شبکه ماهواره‌ای فقط برای مخاطب ایران راه‌اندازی می‌کند برای این نیست که اوقات فراغت مردم ایران پُر بشود برای این است که می‌فهمند در آن نرم افزاری که چنین قدرتی را ایجاد کرده اختلال ایجاد کند مانع شود که چنین نرم افزاری بشود الگو و نرم افزار انقلاب اسلامی الگوی جهان معاصر نشود و برخلاف گذشته نمی‌توانند قدرت این نرم افزار را انکار کنند و بر عکس به صراحت هم اعلام می‌کنند هرچه داشتند بکار بردند اما نتوانستند و لذا با همه توان می‌خواهند این نرم افزار را بپوشانند که با سخت افزار نمی‌توانند و تلاش می‌کنند نقاط قوت دیده نشود از فضای مجازی و ماهواره‌ای تا فضای روانی که انجام می‌دهند.

وی گفت: اینجا وظیفه نیروی مومن انقلابی و بصیرت در این دوره و در دهه آینده مشخص می‌شود و باید آنچه را که دشمن می‌خواهد بپوشاند نگذاریم و اتفاقا باید آن‌ها را نشان داد که چه موفقیت‌هایی می‌تواند شکل بگیرد.

جلیلی افزود: همه توان را برای فشار حداکثری در عرصه اقتصاد هم بکار گرفتند تا جاییکه حتی یک شهروند در فلان گوشه دنیا با یک شهروند در ایران نتواند ارتباط بانکی داشته باشد و این چیزی بود که هم اعلام کردند و هم اعمال کردند و آنچنان سرمست بودند که می‌گفتند ایران چهل سالگی خود را نخواهد دید و کاملا محاسبه کرده بودند چرا موفق نشدند خودشان می‌گویند این سیاستشان غلط بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: چرا طرف غربی الان مدام می‌گوید زمان دارد از دست می‌رود و اگر در فلان مدت احیا نشود دیگر خراب می‌شود!! خب چطور همین توافق که یک هفته آن هم برایتان مهم شده چرا 3 سال یکرطفه خارج شدید و آنجا نمی‌گفتید زمان از دست می‌رود؟ چون آن‌ها فهمیده‌اند که عقربه فشار اقتصادی او کُند و بلکه متوقف شده است و با ملتی که چنین رویکردی دارد این ابزارها نتوانسته است جواب دهد.

وی گفت: او در این دهه 8 سال وقت گذاشت که در سوریه و عراق به شکل دیگری همان نقشه های شوم خودش را دنبال کند ولی باطل السحر تمام این نقشه همین اندیشه و همین جوانان شهید حججی ها و شهید هریری ها شدند

جلیلی افزود: الان هم به تعبیری میخواهد روغن ریخته را نذر کند و مثلا امتیازی بده که فلان کار را بکنم ؟!؟ امتیازی که خودمان داریم و رد شدیم از آن.لذا وقتی به پشت خیمه تحریم ها رسیدیم باید مواظب باشیم ایندفعه چه پرچمی را بلند خواهد کرد؟ ایندفعه چه تزویری را بکار خواهد برد ؟ ایندفعه چه فضایی را ایجاد خواهد کرد ؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بصیرت اینجاست. اون نگاه همراه با بصیرت باید ناظر به آینده باشد و موفقیتهایی را که دارد شکل میگیرد نگذاریم بپوشانند و نادیده بگیرند و اینجاست که یک نظارت جدی و حرکت مستمر میخواهد

وی گفت: عزیزانی مثل شما بزرگواران که برای دفاع از انتخاب مردم این انتخاب تاریخی که ملت ما با انقلاب اسلامی انجام داد در انتخابات مختلف که نشان میدهد نظامش را دوست دارد و شما با همه توان زحمت میکشید که از انتخاب مردم، جمهوریت نظام و رای مردم دفاع کنید و امین مردم باشید امروز امانت بزرگ خود جمهوری اسلامی است

جلیلی بیان کرد: باید نظارت مستمر در دفاع از جمهوری اسلامی داشت که فقط با شعار هم نمیتواند باشد انقلاب ارزشها و اصول و آرمانهایی دارد که باید به آن نقاط برسد و نباید اجازه داد کسانی اخلال ایجاد کنند در رسیدن به آن آرمانها اگر موفقیتی این نظام داشته است به دلیل ملت در تمام این سالها پا به پای نظام و دولتها در صحنه حاضر بوده و سعی میکرده نقش آفرینی کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت: امروز هم اگر مشکلاتی در کشور داریم وظیفه همگان است و نظارت مردم بر روند امور باید سایه به سایه دنبال شود و این نقش همه ماست و فقط نقش یک مسئول تنها نیست،این نقش را در همه عرصه ها باید جدی بگیریم و در حد وُسع خودمان تلاش کنیم

وی گفت: اگر حرکت خوبی در کشور در اداره یا دستگاهی شکل میگیرد باید کمک کنیم  که آن با سرعت و با قدرت پیش برود  همچنان که کمک دیگر ما این است که اگر خدای نکرده میبینیم یک روند خطایی در یک جایی دارد صورت میگیرد باید کمک کنیم تا آن خطا رفع و تصحیح شودیا اگر کار ناقصی دارد انجام میشود باید کمک کنیم که آن کار تکمیل بشود آن کار به بهترین شکل انجام بشود و اینها کارهای مستمری است که برعهده همه ماست هر کس در حد وُسع خودش از یک محله و شهر گرفته تا بیشتر یا در موضوعات خاص اقتصادی و فرهنگی و هر کس در هر جایی که میتواند نقش داشته باشد و جدی بگیرد

جلیلی افزود: مهم این است که همه ما اگر گفتیم چنین انتخابی کرده ایم و لبیک گفتیم به این ندای قرانی که استجیبوا لله و للرسول این تمام نمیشود و فرمایش حضرت زهرا سلام الله علیها که همه شما مسئولید و باید در نظر داشته باشید که چگونه نقش خودتان را در هر عرصه ای ایفا کنید و این یک کار همگانی و یک جبهه است و یک حرکت جبهه ای و جهادی میطلبد و در این عرصه تببین میدان و صحنه از مسایلی است که بسیار اهمیت دارد که صحنه را وارونه نشان ندهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بجای اینکه نقطه ضعف را که موجب نارسایی شده نشان دهند برعکس نابسامانی را ناشی از یک نقطه قوت نشان میدهند این میشود غبار آلود کردن صحنه و بجای اینکه برویم نقطه ضعف را برطرف کنیم همه متوجه نقطه قوت میشوند! اینجاست بصیرت و آن کار مهم روشنگری و تبیین مسائل و شبهه ها

وی گفت: جوان وقتی نابسامانی را میبیند طبیعی است ناراحت میشود و حتما میخواهد برطرف شود و یک خواسته کاملا به حق و مشروع است و اگر علتش کاملا برایش وارونه نشان داده شود میشود شبهه، فتنه و غبار آلود شددن و موضوع را آنگونه که هست ندید و اینجاست که یک حرکت جدی میخواهد. 

جلیلی افزود: دولت اگر بخواهد موفق بشود احتیاج دارد به اینکه آحاد مردم در عرصه های مختلف به او کمک کنند حتی خطاها و نقص هایی را که وجود دارد دلسوزانه ، آگاهانه و بموقع بیان کنند و اگر حرکت خوبی  دولت دنبال میکند و عده ای  میخواهند آن حرکت را که می بینند منافعشان از آن به خطر می افتد زیر سئوال ببرند این را باید تبیین کنیم که نه! این حرکت خیلی حرکت خوبی است و اتفاقا باید پشتیبانی و تقویت بشود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: درجاییکه لازم است باید تایید بشود درجایی که لازم است باید کارهای خطاست تصحیح بشود و اگر جایی لازم است یک کاری که ناقص است تکمیل بشود این میشود یک حرکت و نظارت مستمر در دفاع از جمهوری اسلامی ان شاالله همه ما بتوانیم در آن عرصه هایی امکان داریم خداوند به ما وُسعی داده است حق آن وُسعی را که در اختیار ماست ادا کنیم و ان شاالله بگونه ای عمل کنیم که اگر فردا از ما سئوال شد درباره وسع ما بتوانیم پاسخی داشته باشیم که این دعایی است که همه ما از خداوند میخواهیم درباره این نعمت انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف نصیب نسل و ملت ما شده است از ما سئوال خواهد شد که چقدر در این خحرکت تلاش داشته ایم و چقدر سعی کرده ایم که آن را ان شااله حفظ کنیم و با قدرت و با قوت پیش ببریم تا ان شااالله به صاحب اصلی آن امام زمان عجل االله تعالی فرجه الشریف تقدیم کنیم. 

جلیلی گفت: با مطالعه و دقیق عرض میکنم امروز کشور ما با یک برنامه ریزی دقیق ان شاالله آمادگی دارد که بتواند یک جهش خوب در عرصه های مختلف داشته باشد این جهش فقط یک انتخاب نیست و یک الزام است و اگر بخواهیم به روز مرگی و به باری جهت اکتفا کنیم حتی در همان مسائل روزمره هم دچار مشکل خواهد شد، باید چنین افقی را در نظر داشته باشیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: باید تلاش جدی انجام دهیم  اینجا جبهه ای نیست که یکی بگوید خب! من اینجا هستم بقیه را فقط بگویم چرا ضعیف عمل کردی باید اگر این نگاه جبهه ای را داریم سعی کنیم ان شاالله با قوت کارها انجام شود.

 وی در پاسخ به تعلل تغییر مدیران میانی دولت قبل و ارزیابی تیم اقتصادی امروز دولت گفت: الان دیگر گفتن خوب یا بد معنی ندارد و همه باید دست به دست هم بدهیم و الان که الحمدالله همه نگاه مشترکی بین دولت، مجلس، قوه قضائیه، صدا و سیما و نیروهای مسلح وجود دارد دیگر بهانه ای برای اینکه یکی بنشیدند و دیگری را متهم کند وجود ندارد باید آن علتها را پیدا کردو توانمندیها را در صحنه آورد با همه قوت کمک کرد که جلو برود حالا اگر در جایی ضعف در یک مدیر است چه از قبل باسشد چه الان با نگاهی دلسوزانه بیان شود و باید آن حرکت ایجابی برای رسیدن به نقاط مطلوب را داشته باشیم. 

جلیلی در خصوص سئوالی مبنی بر علت عدم تمیکن برخی افرادیکه تایید صلاحیت توسط شورای نگهبان نشده اند و در صورتیکه قبلا عملکرد شورای نگهبان را تایید میکرده اند گفت:  این به آن افراد و دلایلشان برمیگردد و حتما در دفاع از خودشان نکاه هایی دارند ولی به هرحال ما امروز یک نظام انتخاباتی داریم که قابل افتخار است ومراحل مختلف را مردم دیده اند و امروز همزمان حماسه 9 دی است و نظام از جمهوریت دفاع کرد از آراء مردم همچنانکه در 92 و 96 و 1400 و ... این کار را کرد و امروز دیگر کسی نمیتواند نظام ما را متهم کند و دیده اند که نکاه های کاملا متفاوت در مقاطع مختلف آده اند خودشان را عرضه کرده اند و آن چیزی که تعیین کننده بوده صندوق های رای . آرا مردم بوده چه در 88 و 92 و 96 و 1400 و چه در قبل و سالهای مختلف

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مهم این است بعد از انتخابات ملت ما در 9 دی پیام بزرگش این بود شما دیدید در 9 دی کسانی بودند که به کاندیدایی که رای هم نیاروده بود رای داده بودند واما آمدن دوسط میدان و گفتند ما در چارچوب ای نظام حرکت کردیم. آن چیزی که برای مهم است این است که انتخابات در یک  مقطعی است و باید از آراء مردم حفظ شود که کار بزرگی است که شما در ایام انتخابات امین مردم هستید و انجام داید بعد دیگر باید وارد عرصه کار شویم بالاخره یکنفر انتخاب و منتخب ملت واقع میشود حالا هرکسی بگوید نه چرا او انتخابات شد! این هیچ جا نه شرعاً نه عقلا معقول نیست همه باید همه هر توانی دارند کمک کنند در این جهت که موفقیتها بیشتر رقم بخورد.»

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فقط با درد دل کردن و دلسوزی صِرف کردن مشکلات حل نمی‌شود و هر کدام ما یک وسعی داریم و باید همه دنبال کنیم و کمک کنیم.

پایگاه خبری مشهد فوری (mashhadfori.com)

f6a1b8a3ff
10 دی 1400 - 23:59

به گزارش مشهد فوری، سعید جلیلی در جمع عوامل نظارتی شورای نگهبان در خراسان رضوی اظهار کرد: فقط با درد دل کردن و دلسوزی صِرف کردن مشکلات حل نمی‌شود و هر کدام ما یک وسعی داریم و باید همه دنبال کنیم و کمک کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوالی که چرا در فرهنگ و اقتصاد مشکلاتی داریم افزود: فقط با درد دل کردن و دلسوزی صِرف کردن مشکلات حل نمی‌شود و هر کدام ما یک وسعی داریم و باید همه دنبال کنیم و کمک کنیم یک بخش عمده‌ای را ماها باید فعال شویم، خطاها کجاست؟ نقص‌ها کجاست؟ پیشنهاد ما چیست؟ در حد وُسعمان. 

وی گفت: آموزه‌های دینی ما آنچه را از قران و اهل بیت علیهم السلام در طول سالها و بلکه قرن‌ها یاد داده شده بود ملتی آن‌ها را با همه وجود قبول کرد این خطبه بلند بالای حضرت فاطمه سلام الله علیها مخاطبش جمع محدودی در یک زمان مشخص نبود و خود حضرت در ابتدا بیان می‌فرمایند عبادالله، همه شما مخاطب هستید.

جلیلی افزود: شما باید آنچه را از آموزه‌های دینی می‌آموزید، به دیگران برسانید شما باید ناظر بر آن باشید بر خودتان و بر دیگران.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عرضم این است که ملت ما یک انتخاب بزرگ انجام داد انتخاب اسلام افزود: و حماسه در همین جا ایجاد شد در دنیا انتخاب زیاد می‌شود در یکی از این گفتگوها با کشورهای غربی آقای سولانا از من پرسید این عنوانی که شما روی انتخاب خود می‌گذارید و می‌گویید مردم سالاری دینی فرقش با دیگران چیست؟ آنجا گفتم که فرقش این است که این انتخاب یک انتخاب معمولی نیست در خیلی جاها مردم می‌آیند و یک انتخاب را انجام می‌دهند ولی این انتخاب یک انتخاب آزادانه است اما، نه تنها آزادانه یک انتخاب مشتاقانه است یک انتخاب عاشقانه است.

وی افزود: خیلی جاها طرف انتخاب را انجام می‌دهد اما اگر مالیات یک درصد بالا یا کم بشود از انتخابش پشیمان می‌شود اینجا انتخاب انجام می‌دهد اما برای این انتخاب با همه وجود 4 فرزندش را هم تقدیم می‌کند و به این افتخار می‌کند.

جلیلی با اشاره به توفیق حضور در جمع خانواده معظم شهدا محمدی و هریری گفت: من در اربعین سال 95 در کربلا کلیپی از لحظه خبر شهادت فرزند را به پدر شهید هریری دادند دیدم که هم پدر و هم مادر چگونه برخورد می‌کنند آن هم نه در سال‌های اول انقلاب که بگویند یک فضایی است و احساسی است و تمام می‌شود و من همانجا با همه وجود احساس کوچکی کردم در برابر این همه عظمت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: پدر ومادری فرزندشان می‌رود در دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام به شهادت می‌رسد عاشقانه و داوطلبانه و بعد پدر و مادر چگونه با این برخورد می‌کنند.

وی گفت: بیش از 40 سال است دشمن همه تلاشش این بود که اگر چنین انتخابی صورت گرفته است ملتی را از این انتخاب پشیمان کند و منصرف کند، خب اگر بتوانند در قدم اول با سخت افزار و جنگ افزار و زور انجام بدهند برایشان خیلی بصرفه‌تر است و همین کار را هم کردند و هنوز ابتدای انقلاب بود  8 سال جنگ را تحمیل کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: همین کسانیکه برای چند عدد سانتریفیوژ که زیر نظر آژانس کار می‌کنند قطعنامه‌های پی در پی صادر می‌کنند به کشوری حمله نظامی می‌کنند چند استانش را اشغال می‌کنند خبری از قطعنامه نیست و فقط قطعنامه‌ای کلی می‌دهند و قطعنامه بعد 20 ماه بعد که دیدند ملت می‌تواند خرمشهر را آزاد کند تازه باز هم احتیاط می‌کنند و تمام تلاش خود را انجام دادن تا ملی را از یک انتخاب منصرف و پشیمان کنند.

وی گفت: طبیعی و در طول تاریخ هم این بحث را داشته‌ایم که او اگر همه توان خودش را بکار می‌برد برای اینکه یک حرکت الهی یک حرکت حق وقتی شروع می‌شود شیطان همه جنود خود را بکار میبرد تا اون به هدفش نرسد و انقلاب اسلامی هم مستثنی نبود و تمام توانشان را بکار گرفتند برای اینکه این انتخاب که آزادانه و آگاهانه و عاشقانه است و چنین دستاوردهایی را می‌تواند داشته باشد نگذارند ادامه پیدا کند و زور هم بکار بردند و از هیچیک از کارهایی که میتوانستند بکند دریغ نکردند

جلیلی افزود: همین رییس جمهور فعلی آمریکا زمانیکه معاون اول اوباما بود در جلسه ای با خاخام های صهیونست که از او خواسته بودند چرا بیشتر ورود نمی‌کنید گفته بود، ما آنچه که می‌توانستیم انجام دادیم و اگر شما چیزی به ذهنتان می‌رسد که انجام ندادیم او را دیگر نتوانستیم که انجام دهیم! بله در این شرایط وقتی آن‌ها چنین حرکتی را انجام می‌دهند ملتی که انتحاب می‌کند و هوشیار است باطل السحر آن‌هاست ملتی که انتخابش از سر یک احساس نیست و از سر یک ایمان عمیق است و او می‌بیند این ایمان وقتی که با یک آرمان جمع می‌شود چه خروجی‌هایی دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: در دل کویر در استان کویر روستایی به اسم گُنجان هست که زمان جنگ با زن و بچه و پیر و جوان کلا 700 نفر جمعیت داشت و صدها کیلومتر دورتر از نقاط درگیر جنگ 70 شهید تقدیم می‌کند و این در محاسبات آن‌ها گنجانده نشده است اصلا نمی‌فهمند یعنی چی یک روستاییبیش از 1000 کیلومتر آن طرف تر از مرزهای درگیر جنگ مردم آن روستا ایمانشان هدایت‌شان می‌کند به چنین حماسه آفرینی‌هایی و چند کیلومتر آنطرف‌تر روستای قنات ملک است روستایی که فرزند آن روستا به حماسه آفرینی رسید که تمام دنیا با همه توانشان در بربر او احساس عجز می‌کنند فرزند یک روستای قنات ملک حماسه‌ای ایجاد می‌کند که آن کشوری که خود را ابر قدرت دنیا می‌داند آن هم رییس جمهورش وارد می‌شود و رسما می‌گوید من خودم وارد شدم عملیات کنم که این را به شهادت رسید، این چه فرهنگی است چه عظمتی است و روستای قنات ملک چه دارد که تولید مکتب مبکند مکتب سلیمانی.این چه مکتبی است و چه حرکتی است که چنین حماسه آفرینی می‌کند و منشا حماسه می‌شود.

وی گفت: این چه مکتبی است که وقتی ایمان را با عدالت می‌کند تولید امنیت می‌کند نه برای خودش و نه برای شهرش و نه برای کشورش بلکه برای یک منطقه. این چه مکتبی است که وقتی مردمش ایمانشان را با تقوی همراه می‌کنند موفقیت‌های بزرگ را در عرصه‌های مختلف رقم می‌زنند.

جلیلی تصریح کرد: پیشرفت‌های بزرگ را می‌آورند شاید برای برخی این پیشرفت‌ها تعریف شده نباشد اما دشمنی که تمام تون خودش را گذاشته که مانع این پیشرفت بشود این را می‌فهمد، دشمنی که تمام توانش را بگذارد سیم خاردار از یک کشوری دریغ کنی و او برسد به جایی که موشک نقطه زن با بُرد 2000 کیلومتر داشته باشد و این را دشمن خوب می‌فهمد یعنی چه، اینکه می‌بینید حاضر است هزینه کند بیاید در بالاترین سطح بگوید خودما برای یک فرزند روستای قنات ملک تصمیم گرفتیم که این  کار را بکنیم چون میفهمد چه قدرتی تولید شده و باید در این سطح بیاید وسط،  چون این در میدان آمده است وسط، عرض من این است که عزیزان اگر دشمن شما با همه توان می‌آید تا ملتی را از انتخاب خودش منصرف کند حرکتش همیشه مبتنی بر زور نیست و دشمن هرگاه در زور کم آورده است متوسل به تزویر می‌شود، به پشت خیمه دشمن که می‌رسی قرآن‌ها عَلَم می‌شود و وقتی که کار دارد تمام می‌شود شیطان خودش را در عرصه‌های دیگر هم فعال می‌کند، از شواهد زیاد تاریخ هم بگذریم در همین چنددهه دیده‌اید که فقط با تفنگ و توپ و جنگ افزار به جنگ شما نیامده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اینکه بیش از 250 شبکه ماهواره‌ای فقط برای مخاطب ایران راه‌اندازی می‌کند برای این نیست که اوقات فراغت مردم ایران پُر بشود برای این است که می‌فهمند در آن نرم افزاری که چنین قدرتی را ایجاد کرده اختلال ایجاد کند مانع شود که چنین نرم افزاری بشود الگو و نرم افزار انقلاب اسلامی الگوی جهان معاصر نشود و برخلاف گذشته نمی‌توانند قدرت این نرم افزار را انکار کنند و بر عکس به صراحت هم اعلام می‌کنند هرچه داشتند بکار بردند اما نتوانستند و لذا با همه توان می‌خواهند این نرم افزار را بپوشانند که با سخت افزار نمی‌توانند و تلاش می‌کنند نقاط قوت دیده نشود از فضای مجازی و ماهواره‌ای تا فضای روانی که انجام می‌دهند.

وی گفت: اینجا وظیفه نیروی مومن انقلابی و بصیرت در این دوره و در دهه آینده مشخص می‌شود و باید آنچه را که دشمن می‌خواهد بپوشاند نگذاریم و اتفاقا باید آن‌ها را نشان داد که چه موفقیت‌هایی می‌تواند شکل بگیرد.

جلیلی افزود: همه توان را برای فشار حداکثری در عرصه اقتصاد هم بکار گرفتند تا جاییکه حتی یک شهروند در فلان گوشه دنیا با یک شهروند در ایران نتواند ارتباط بانکی داشته باشد و این چیزی بود که هم اعلام کردند و هم اعمال کردند و آنچنان سرمست بودند که می‌گفتند ایران چهل سالگی خود را نخواهد دید و کاملا محاسبه کرده بودند چرا موفق نشدند خودشان می‌گویند این سیاستشان غلط بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: چرا طرف غربی الان مدام می‌گوید زمان دارد از دست می‌رود و اگر در فلان مدت احیا نشود دیگر خراب می‌شود!! خب چطور همین توافق که یک هفته آن هم برایتان مهم شده چرا 3 سال یکرطفه خارج شدید و آنجا نمی‌گفتید زمان از دست می‌رود؟ چون آن‌ها فهمیده‌اند که عقربه فشار اقتصادی او کُند و بلکه متوقف شده است و با ملتی که چنین رویکردی دارد این ابزارها نتوانسته است جواب دهد.

وی گفت: او در این دهه 8 سال وقت گذاشت که در سوریه و عراق به شکل دیگری همان نقشه های شوم خودش را دنبال کند ولی باطل السحر تمام این نقشه همین اندیشه و همین جوانان شهید حججی ها و شهید هریری ها شدند

جلیلی افزود: الان هم به تعبیری میخواهد روغن ریخته را نذر کند و مثلا امتیازی بده که فلان کار را بکنم ؟!؟ امتیازی که خودمان داریم و رد شدیم از آن.لذا وقتی به پشت خیمه تحریم ها رسیدیم باید مواظب باشیم ایندفعه چه پرچمی را بلند خواهد کرد؟ ایندفعه چه تزویری را بکار خواهد برد ؟ ایندفعه چه فضایی را ایجاد خواهد کرد ؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بصیرت اینجاست. اون نگاه همراه با بصیرت باید ناظر به آینده باشد و موفقیتهایی را که دارد شکل میگیرد نگذاریم بپوشانند و نادیده بگیرند و اینجاست که یک نظارت جدی و حرکت مستمر میخواهد

وی گفت: عزیزانی مثل شما بزرگواران که برای دفاع از انتخاب مردم این انتخاب تاریخی که ملت ما با انقلاب اسلامی انجام داد در انتخابات مختلف که نشان میدهد نظامش را دوست دارد و شما با همه توان زحمت میکشید که از انتخاب مردم، جمهوریت نظام و رای مردم دفاع کنید و امین مردم باشید امروز امانت بزرگ خود جمهوری اسلامی است

جلیلی بیان کرد: باید نظارت مستمر در دفاع از جمهوری اسلامی داشت که فقط با شعار هم نمیتواند باشد انقلاب ارزشها و اصول و آرمانهایی دارد که باید به آن نقاط برسد و نباید اجازه داد کسانی اخلال ایجاد کنند در رسیدن به آن آرمانها اگر موفقیتی این نظام داشته است به دلیل ملت در تمام این سالها پا به پای نظام و دولتها در صحنه حاضر بوده و سعی میکرده نقش آفرینی کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  گفت: امروز هم اگر مشکلاتی در کشور داریم وظیفه همگان است و نظارت مردم بر روند امور باید سایه به سایه دنبال شود و این نقش همه ماست و فقط نقش یک مسئول تنها نیست،این نقش را در همه عرصه ها باید جدی بگیریم و در حد وُسع خودمان تلاش کنیم

وی گفت: اگر حرکت خوبی در کشور در اداره یا دستگاهی شکل میگیرد باید کمک کنیم  که آن با سرعت و با قدرت پیش برود  همچنان که کمک دیگر ما این است که اگر خدای نکرده میبینیم یک روند خطایی در یک جایی دارد صورت میگیرد باید کمک کنیم تا آن خطا رفع و تصحیح شودیا اگر کار ناقصی دارد انجام میشود باید کمک کنیم که آن کار تکمیل بشود آن کار به بهترین شکل انجام بشود و اینها کارهای مستمری است که برعهده همه ماست هر کس در حد وُسع خودش از یک محله و شهر گرفته تا بیشتر یا در موضوعات خاص اقتصادی و فرهنگی و هر کس در هر جایی که میتواند نقش داشته باشد و جدی بگیرد

جلیلی افزود: مهم این است که همه ما اگر گفتیم چنین انتخابی کرده ایم و لبیک گفتیم به این ندای قرانی که استجیبوا لله و للرسول این تمام نمیشود و فرمایش حضرت زهرا سلام الله علیها که همه شما مسئولید و باید در نظر داشته باشید که چگونه نقش خودتان را در هر عرصه ای ایفا کنید و این یک کار همگانی و یک جبهه است و یک حرکت جبهه ای و جهادی میطلبد و در این عرصه تببین میدان و صحنه از مسایلی است که بسیار اهمیت دارد که صحنه را وارونه نشان ندهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بجای اینکه نقطه ضعف را که موجب نارسایی شده نشان دهند برعکس نابسامانی را ناشی از یک نقطه قوت نشان میدهند این میشود غبار آلود کردن صحنه و بجای اینکه برویم نقطه ضعف را برطرف کنیم همه متوجه نقطه قوت میشوند! اینجاست بصیرت و آن کار مهم روشنگری و تبیین مسائل و شبهه ها

وی گفت: جوان وقتی نابسامانی را میبیند طبیعی است ناراحت میشود و حتما میخواهد برطرف شود و یک خواسته کاملا به حق و مشروع است و اگر علتش کاملا برایش وارونه نشان داده شود میشود شبهه، فتنه و غبار آلود شددن و موضوع را آنگونه که هست ندید و اینجاست که یک حرکت جدی میخواهد. 

جلیلی افزود: دولت اگر بخواهد موفق بشود احتیاج دارد به اینکه آحاد مردم در عرصه های مختلف به او کمک کنند حتی خطاها و نقص هایی را که وجود دارد دلسوزانه ، آگاهانه و بموقع بیان کنند و اگر حرکت خوبی  دولت دنبال میکند و عده ای  میخواهند آن حرکت را که می بینند منافعشان از آن به خطر می افتد زیر سئوال ببرند این را باید تبیین کنیم که نه! این حرکت خیلی حرکت خوبی است و اتفاقا باید پشتیبانی و تقویت بشود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: درجاییکه لازم است باید تایید بشود درجایی که لازم است باید کارهای خطاست تصحیح بشود و اگر جایی لازم است یک کاری که ناقص است تکمیل بشود این میشود یک حرکت و نظارت مستمر در دفاع از جمهوری اسلامی ان شاالله همه ما بتوانیم در آن عرصه هایی امکان داریم خداوند به ما وُسعی داده است حق آن وُسعی را که در اختیار ماست ادا کنیم و ان شاالله بگونه ای عمل کنیم که اگر فردا از ما سئوال شد درباره وسع ما بتوانیم پاسخی داشته باشیم که این دعایی است که همه ما از خداوند میخواهیم درباره این نعمت انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف نصیب نسل و ملت ما شده است از ما سئوال خواهد شد که چقدر در این خحرکت تلاش داشته ایم و چقدر سعی کرده ایم که آن را ان شااله حفظ کنیم و با قدرت و با قوت پیش ببریم تا ان شااالله به صاحب اصلی آن امام زمان عجل االله تعالی فرجه الشریف تقدیم کنیم. 

جلیلی گفت: با مطالعه و دقیق عرض میکنم امروز کشور ما با یک برنامه ریزی دقیق ان شاالله آمادگی دارد که بتواند یک جهش خوب در عرصه های مختلف داشته باشد این جهش فقط یک انتخاب نیست و یک الزام است و اگر بخواهیم به روز مرگی و به باری جهت اکتفا کنیم حتی در همان مسائل روزمره هم دچار مشکل خواهد شد، باید چنین افقی را در نظر داشته باشیم

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: باید تلاش جدی انجام دهیم  اینجا جبهه ای نیست که یکی بگوید خب! من اینجا هستم بقیه را فقط بگویم چرا ضعیف عمل کردی باید اگر این نگاه جبهه ای را داریم سعی کنیم ان شاالله با قوت کارها انجام شود.

 وی در پاسخ به تعلل تغییر مدیران میانی دولت قبل و ارزیابی تیم اقتصادی امروز دولت گفت: الان دیگر گفتن خوب یا بد معنی ندارد و همه باید دست به دست هم بدهیم و الان که الحمدالله همه نگاه مشترکی بین دولت، مجلس، قوه قضائیه، صدا و سیما و نیروهای مسلح وجود دارد دیگر بهانه ای برای اینکه یکی بنشیدند و دیگری را متهم کند وجود ندارد باید آن علتها را پیدا کردو توانمندیها را در صحنه آورد با همه قوت کمک کرد که جلو برود حالا اگر در جایی ضعف در یک مدیر است چه از قبل باسشد چه الان با نگاهی دلسوزانه بیان شود و باید آن حرکت ایجابی برای رسیدن به نقاط مطلوب را داشته باشیم. 

جلیلی در خصوص سئوالی مبنی بر علت عدم تمیکن برخی افرادیکه تایید صلاحیت توسط شورای نگهبان نشده اند و در صورتیکه قبلا عملکرد شورای نگهبان را تایید میکرده اند گفت:  این به آن افراد و دلایلشان برمیگردد و حتما در دفاع از خودشان نکاه هایی دارند ولی به هرحال ما امروز یک نظام انتخاباتی داریم که قابل افتخار است ومراحل مختلف را مردم دیده اند و امروز همزمان حماسه 9 دی است و نظام از جمهوریت دفاع کرد از آراء مردم همچنانکه در 92 و 96 و 1400 و ... این کار را کرد و امروز دیگر کسی نمیتواند نظام ما را متهم کند و دیده اند که نکاه های کاملا متفاوت در مقاطع مختلف آده اند خودشان را عرضه کرده اند و آن چیزی که تعیین کننده بوده صندوق های رای . آرا مردم بوده چه در 88 و 92 و 96 و 1400 و چه در قبل و سالهای مختلف

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مهم این است بعد از انتخابات ملت ما در 9 دی پیام بزرگش این بود شما دیدید در 9 دی کسانی بودند که به کاندیدایی که رای هم نیاروده بود رای داده بودند واما آمدن دوسط میدان و گفتند ما در چارچوب ای نظام حرکت کردیم. آن چیزی که برای مهم است این است که انتخابات در یک  مقطعی است و باید از آراء مردم حفظ شود که کار بزرگی است که شما در ایام انتخابات امین مردم هستید و انجام داید بعد دیگر باید وارد عرصه کار شویم بالاخره یکنفر انتخاب و منتخب ملت واقع میشود حالا هرکسی بگوید نه چرا او انتخابات شد! این هیچ جا نه شرعاً نه عقلا معقول نیست همه باید همه هر توانی دارند کمک کنند در این جهت که موفقیتها بیشتر رقم بخورد.»

345

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما پس از تایید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

اخبار ایران و جهان