شناسه خبر: ۱۶۱۷۷۳
لینک کوتاه کپی شد

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در سفر به شهرستان جوین:

حفظ عزت نفس و کرامت افراد، اولویت کمیته امداد در خدمت رسانی است

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در سفر به شهرستان جوین گفت: حفظ عزت نفس و کرامت افراد، اولویت کمیته امداد در خدمت رسانی است مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در دیدار با امام‌جمعه شهرستان جوین بر حفظ عزت نفس مددجویان تاکید کرد.

حفظ عزت نفس و کرامت افراد، اولویت کمیته امداد در خدمت رسانی است

به گزارش مشهد فوری؛ رضا سلم آبادی مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در سفر به شهرستان جوین با امام جمعه دیدار و در ادامه از چند طرح اشتغال زایی و خانواده مددجو بازدید کرد. رضا سلم آبادی در دیدار با امام جمعه شهرستان جوین بیان کرد: کمیته امداد یکی از دستگاههایی است که رسیدگی به فقرا و نیازمندان را در صدر کار خود قرار داده و به تناسب زمان هایی که از ابتدای انقلاب گذشته، تغییراتی در نحوه خدمت رسانی انجام شده است .

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: در گذشته برای تحت حمایت قرار گرفتن فرد نیازمند، بررسی ها به صورت میدانی بود . وی افزود: شیوع بیماری کرونا موجب استفاده این نهاد از دیتای موجود در کشور، برای شناسایی افراد نیازمند شد، از اواخر سال 1400 بر اساس برنامه پیش بینی شده به 27 سرویس وب سازمانی وصل شدیم و در حال حاضر می توانیم اطلاعاتی چون دهک خانواده، استخراج کنیماین روش ضمن حفظ کرامت فرد، اطلاعات صحیح تری را به ما می دهد. وی تصریح کرد: با این روش یکی از سالم ترین استان ها هستیم .

سلم‌آبادی بیان کرد: این نهاد یکی از دستگاههایی است که در حوزه اشتغال رتبه دوم بعد از صنعت و معدن در استان دارد. وی با بیان اینکه در سال 1401 حدود 9 میلیون و 500 هزار خدمت در استان به مددجویان تحت حمایت با مبلغ 8800 میلیارد تومان ارائه شد که از این رقم، 2500 میلیارد تومان تسهیلات در قالب های اشتغال، درمان، مسکن، تحصیلی، ودیعه مسکن و ... پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: 1000 میلیارد تومان کمک مردم و 5300 میلیارد تومان کمک دولت بوده است و اگر چه این نهاد به صورت تخصصی در حوزه اقتصادی و اشتغال ورود ندارد اما در این بخش کارهای خوبی را انجام داده است. وی افزود: حال آنکه این نهاد در سال گذشته بیش از 17 هزار و 100 فقره وام در حوزه اشتغال پرداخت کرده است ؛ در سال گذشته وزارت تعاون با صحت سنجی اشتغال ایجاد شده توسط امداد، 98 و نیم درصد صحت سنجی اشتغال امداد را تایید کرد.

سلم آبادی با بیان اینکه این نهاد یکی از دستگاههایی است که در حوزه اشتغال رتبه دوم بعد از صنعت و معدن در استان دارد، گفت: همچنین حدود 29 درصد اشتغال استان با کمیته امداد و 40 درصد با صنعت و معدن بوده و مابقی مربوط به دستگاهایی چون جهاد کشاورزی، آموزش و پرورش، راه و شهرسازی، شهرداری و بنیاد مسکن بوده است و امسال 20 درصد اشتغال استان با کمیته امداد، 38 درصد با صنعت و معدن، ۵ درصد با جهاد کشاورزی می باشد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی بیان کرد: در بخش جهیزیه سال ۱۴۰۱ ، بیش از ۴۱۰۰ سری جهیزیه به ارزش بالغ بر 130 میلیارد تومان توزیع شد، این جهیزیه ها با قیمت بسیار کمتر از کارخانه خریداری می شود و ایرانی است. وی با بیان اینکه در سال گذشته به 56 هزار دانش آموز و امسال به 58 هزار دانش آموز، 300 دانشجو و 200 طلبه خدمت ارائه کردیم، افزود: در سال گذشته ساخت 4100 مسکن مددجویی در استان آغاز و تاکنون 1600 مسکن ساخته شده که برای ساخت این مسکن ها بیش از 200 میلیارد تومان کمک بلاعوض شده است. 

امام جمعه شهرستان جوین بیان کرد: کمیته امداد خدمات ارزنده ای را به نیازمندان ارائه می کند که باید در این خصوص اطلاع رسانی شود. وی با اشاره به تعریف عدالت گفت: عدالت به معنای قرار داده شدن هر چیزی در جایگاه خود است، و این تعریف عدالت به معنای این است که اگر کسی از نظر مالی توانایی ندارد باید از خدمات کمیته امداد استفاده کند.

امام جمعه شهرستان جوین با تاکید بر همکاری بانک ها در پرداخت تسهیلات به مددجویان کمیته امداد، تصریح کرد: در این خصوص به صورت ویژه باید از بانک ها پیگیری و مطالبه شود.

 

ارسال نظر