شناسه خبر: ۱۶۱۷۹۶
لینک کوتاه کپی شد

کاهش دید در فرودگاه مشهد منجر به فرود چهار پرواز خارجی در تهران شد

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های خراسان رضوی گفت: کاهش دید افقی در مشهد منجر به فرود چهار پرواز خارجی در فرودگاه امام (ره) تهران شد.

کاهش دید در فرودگاه مشهد منجر به فرود چهار پرواز خارجی در تهران شد

به گزارش مشهد فوری؛ حسن جعفری افزود: از ساعت ۲۴ تا سه بامداد امروز به دلیل مه گرفتگی و کاهش دید افقی، پروازهای فرودگاه مشهد متوقف شد.

وی ادامه داد: پرواز استانبول به مشهد هواپیمایی "ایران ایر" ساعت سه و ۴۵ دقیقه بامداد امروز به فرودگاه مشهد رسید اما به دلیل مه گرفتگی و محدودیت دید در فرودگاه مشهد در فرودگاه امام (ره) تهران به زمین نشست.

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های خراسان رضوی گفت: پرواز استانبول به مشهد شرکت "ترکیش" نیز ساعت چهار دقیقه بامداد امروز به آسمان مشهد رسید اما به دلیل کاهش دید افقی برای فرود به فرودگاه امام (ره) تهران تغییر مسیر داد.

جعفری افزود: پرواز قطر به مشهد نیز در ساعت ۳۵ دقیقه به دلیل محدودیت دید در فرودگاه مشهد نتوانست به زمین بنشیند و در فرودگاه امام (ره) تهران به زمین نشست.

وی ادامه داد: پرواز بغداد به مشهد هواپیمایی "ایران ایرتور" نیز بامداد امروز از فرودگاه مشهد به سمت فرودگاه امام (ره) تهران برای فرود تغییر مسیر داد.

مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه های خراسان رضوی گفت: پرواز خروجی مشهد به شیراز هواپیمایی ایران ایرتور نیز قرار بود ساعت ۳۰ دقیقه بامداد امروز انجام شود که به دلیل مه گرفتگی لغو و به ساعت ۱۸ و ۴۵ دقیقه امروز موکول شد.

جعفری افزود: پرواز مشهد به اهواز هواپیمایی "کارون" نیز قرار بود دقایق اولیه بامداد امروز انجام شود که به دلیل شرایط جوی لغو و به ساعت ۱۶ امروز موکول شد، همچنین پرواز مشهد به ساری هواپیمایی "وارش" نیز ساعت ۲ و ۲۴ دقیقه بامداد امروز قرار بود انجام شود که به دلیل مه گرفتگی انجام نشد و بدون درنظر گرفتن پرواز جایگزین باطل اعلام شد.

وی ادامه داد: هم اینک شرایط جوی در فرودگاه مشهد مساعد و پروازهای ورودی و خروجی درحال انجام است.

فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی نژاد مشهد با گستره ۵۴۰ هکتار، پس از فرودگاه «مهرآباد» تهران دومین فرودگاه پرترافیک کشور است که به طور میانگین روزانه ۱۸۰ پرواز و در زمان اوج مسافرت ها تا ۲۵۰ پرواز ورودی و خروجی روزانه در آن انجام می‌شود.

 

ارسال نظر