شناسه خبر: ۱۶۱۹۱۳
لینک کوتاه کپی شد

انتقاد هلال احمر ایران از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر جنایات اسرائیل

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر با انتقاد ‌از دولت‌های غربی و مدعیان حقوق بشری غربی که امروز در برابر جنایات رژیم صهیونیستی سکوت می‌کنند، گفت: این سکوت بیانگر پوشالی بودن ادعاهای آنان است مقابله کرد.

انتقاد هلال احمر ایران از سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر جنایات اسرائیل

به گزارش مشهد فوری؛ آیت‌الله معزی در مراسم یادواره شهدای امدادگر با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان اظهار داشت: یادواره شهدا گامی مهم در جهت هویت‌بخشی به نسل جوان است، زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهیدان مسئله‌ای اساسی است که باید همواره مورد توجه قرار گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر کشور سخنان خود را با قدردانی از برگزارکنندگان این یادواره‌ ادامه داد و افزود: شهدا الگوهای انسانی هستند که معرفی یاد و راه آنان سبب ترویج فرهنگ ایثار و رشادت‌ها و فداکاری در جامعه و نسل امروز خواهد شد.

آیت الله معزی شهدا با بیان‌ اینکه ما را با معنای حقیقی زندگی آشنا ساختند، تصریح کرد: در یکی از وصایای 38 شهید امدادگر خراسان رضوی، آمده است که "مادرم من در جبهه با معنای حقیقی زندگی آشنا شدم.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر کشور در ادامه افزود: وصایای شهدا توصیه‌ای‌ است که همچون گوهری جاودان در ذهن باقی می‌ماند و این درحالی است که به گفته رهبر معظم انقلاب آزادی و آزادگی، خداپرستی و بیزاری از طاغوت از جمله درس‌ آموخته‌های شهدا است.

وی به بازخوانی واقعه عاشورا پرداخت و شهیدان ایران اسلامی را درس‌آموختگان مکتب عاشورا دانست و تاکید کرد: یکی از راه‌های شناخت و معرفی شهدا به نسل جوان مرور تاریخ  است ، دشمنان با شروع جنگ هشت‌ساله  یقین داشتند می‌توانند نظام اسلامی ایران را از میان بردارند، اما این  مقاومت و ایثارگری ملت ایران اسلامی‌ بود که نقشه‌ها و توطئه دشمنان را ناکام گذاشت.

آیت الله معزی بیان کرد: در وصیتنامه‌ای از یک شهید خواندم با این مضمون که "خدایا تو می‌دانی که اگر خانه، پدر و مادر و آسایش خود را رها کردم، فقط برای تو بوده است، خدای از اینکه کلمه من را به کار می‌برم، مغفرت می‌طلبم." در حالی که حقیقتا این عبارت‌ها در منابع عرفانی ما نیز کم‌نظیر است.

نماینده  ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر کشور ایستادگی هشت ساله ملت ایران در جنگ تحمیلی را برآمده از نهضت عاشورا دانست و  تصریح کرد: نقش بی‌نظیر خانواده‌های شهدا به واسطه‌ تربیت چنین فرزندانی و همچنین صبر و بردباری آنان نیز در این راه ستودنی است.

وی به سکوت جامعه جهانی در قبال جنایات رژیم صهیونیستی در  غزه نیز اشاره کرد و افزود: امروز که استکبار جهانی سعی دارد انسانیت را به فراموشی بسپارد، باید با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت این مهم را زنده نگهداشت و با انتقاد از دولت‌های غربی و مدعیان حقوق بشری غربی که امروز در برابر جنایات رژیم صهیونیستی سکوت می‌کنند و این سکوت بیانگر پوشالی بودن ادعاهای آنان است مقابله کرد.

آیت الله معزی در سخنان خود بر ضرورت هویت‌سازی از راه و یاد شهدا در میان جوانان نیز تأکید کرد و افزود: شهدای امدادگر جمعیت هلال‌احمر در جبهه‌های حق علیه باطل علاوه بر  دفاع از ارزش‌های ملی و دینی خود، در راه خدمت به دیگری گامی‌بلند برداشته‌اند.

نماینده  ولی فقیه در جمعیت هلال‌احمر کشور بار دیگر بر اهمیت الگوسازی از یاد و راه  شهیدان امدادگر جمعیت هلال احمر در این مجموعه تاکید کرد و گفت: برگزاری این یادواره در ایجاد هویت انسانی در دنیایی که انسانیت فراموش شده است ارزشمند است.

 

ارسال نظر