شناسه خبر: ۱۶۲۰۷۱
لینک کوتاه کپی شد

رئیس پلیس آگاهی فراجا:

روند سرقت‌های خشن نزولی شد

رئیس پلیس آگاهی فراجا گفت: سرقت خشن خط قرمز ماست و اقدامات ویژه‌ای برای برهم زدن فعالیت مجرمان این نوع جرم در حوزه‌های مختلف انجام شده و در حال حاضر روند انجام سرقت‌های خشن روند نزولی پیدا کرده است.

 روند سرقت‌های خشن نزولی شد

به گزارش مشهد فوری؛ سردار سرتیپ محمد قنبری در حاشیه همایش سراسری رؤسای ادارات مبارزه با سرقت، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: سرقت خشن خط قرمز نیروی انتظامی است و اقدامات ویژه‌ای برای برهم زدن فعالیت مجرمان این نوع جرم در حوزه‌های مختلف انجام شده ‌و در حال حاضر روند انجام سرقت‌های خشن روند نزولی پیدا کرده است.

وی افزود: اولویت اصلی ما مبارزه با سرقت به ویژه جرایم خشن است و به صورت همه‌جانبه عزم جدی نیروی انتظامی مبارزه با سرقت است و در رأس مبارزه با جرم سرقت، پلیس آگاهی قرار دارد.

رئیس پلیس آگاهی فراجا تصریح کرد: مقدمات اجرای طرح کنترل و پایش هوشمند مجرمان حرفه‌ای فراهم شده و طی امروز و فردا در تهران بزرگ و البرز آغاز می‌شود و تا آخر امسال در دیگر استان‌های کشور نیز اجرایی خواهد شد.

سردار قنبری ادامه داد: هدف این است که بتوانیم مجرمان را از اقدام به سرقت باز داریم و اگر قصد انجام اقداماتی داشته باشند که بخواهند باند تشکیل دهند بتوانیم در نطفه خفه کنیم. ضمن اینکه سامانه‌هایی نیز در کشور راه‌اندازی شده که با استفاده از آنها حرکات و رفتارهای این سارقان تحت نظارت قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: هماهنگی بسیار خوبی بین قوه قضاییه و فراجا انجام شده و بنابر این است که با اقدام پلیس آگاهی، تمام سارقانی که بیش از سه فقره سابقه محکومیت کیفری دارند و حرفه آنها سرقت است با اقدام قاطع تحت کنترل قرار گیرند.

رئیس پلیس آگاهی فراجا خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر برنامه‌های متنوعی داریم که از جمله آنها کنترل مجرمان، استفاده از کارآگاهان با تجربه، کارشناسی کارآگاهی کشف علمی جرم و افزایش ظرفیت‌ها با کمک مردم و پلیس است. البته برنامه‌هایی نیز در نظر داریم که اگر این سارقان از اقدامات خود پشیمان شدند و به آغوش جامعه بازگشتند انجام خواهیم داد.

سردار قنبری ادامه داد: فیلم‌هایی که در صحنه از سارقان گرفته می‌شود نیز از طریق پلیس به علاوه 110 ساماندهی می‌‌شود تا بتوان بررسی صحنه جرم را به طور کلی و جامع تقویت کرد تا به شعار و هدف‌گذاری خود مبنی بر یافتن سارق و مجرم، در صحنه جرم دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: در خراسان رضوی نیز اقدامات پلیس آگاهی بسیار خوب بوده است و شاهد هستیم که جرایم مهم، در زمان کوتاهی کشف می‌شوند و در حوزه سرقت نیز بیش از 20 درصد با کاهش روبه‌رو بوده‌ایم.

 

ارسال نظر