شناسه خبر: ۱۶۱۹۹۹
لینک کوتاه کپی شد

وزش باد در خراسان رضوی ادامه دارد

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: امروز و فردا پدیده غالب در سطح استان ورزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وزش باد در خراسان رضوی ادامه دارد

به گزارش مشهد فوری؛ زهرا مبشری افزود: امروز این وزش باد شدید در نواحی غربی، شمالی و شرقی خراسان رضوی رخ خواهد داد و در روز یکشنبه بیشتر در نواحی شرقی ادامه خواهد داشت. وی ادامه داد: پیش بینی شده است وزش باد در این مدت همراه با گرد و خاک، کاهش میدان دید، کاهش کیفیت هوا و احتمال بروز خسارت باشد.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت:امروز و فردا کمی افزایش دما وجود دارد ولی از روز دوشنبه کاهش دما در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

مبشری افزود: همچنین فردا در شمال غرب خراسان رضوی بارشهای خفیف پیش‌بینی می‌شود و در ادامه آن فرداشب و در گردنه‌های شمالی استان به دلیل بارش پراکنده برف، ایجاد لغزندگی و تشکیل مه دور از انتظار نیست.

وی اضافه کرد: تربت حیدریه با صفر و سرخس با ۲۳ درجه بالای صفر در شبانه روز گذشته به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان های استان خراسان رضوی بودند همچنین در این مدت بیشترین سرعت وزش باد با ۶۱ کیلومتر در ساعت و بارشهای خفیف از شهرستانهای نیشابور، تربت حیدریه، کاشمر و سبزوار به ثبت رسید.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای شهر مشهد بین هفت و ۱۶ درجه بالای صفر در نوسان بود و پیش‌بینی می‌شود امروز در گرمترین ساعات دمای هوای شهر مشهد به ۱۷ و در سردترین ساعات به چهار درجه بالای صفر برسد.

 

ارسال نظر